Skocz do zawartości

Zdjęcie

co można zrobić mając cudzy dowód osobisty i prawo jazdy ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21 michoa

MOTOCYKLISTA - znikający punkt

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 5027 postów
  • Na FM od: 08 luty 2008
  • Motocykl:yfm200,sfera50, atc250R

Napisano nie, 28 maj 2017 - 10:36

tylko że dowód okazał się nieważny :D 

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku 

http://miszczua.cba.pl

#22 Staszek_s

MOTONITA - leżący na baku

• E.K.G.
  • 1436 postów
  • Na FM od: 28 kwiecień 2005
  • Motocykl:Czarny naked

Napisano nie, 28 maj 2017 - 20:46

Spoko klod, czytałem wątek, odniosłem się wyłącznie do dywagacji na temat zgubienia PJ i ewentualnych konsekwencji. A o ile na DO teoretycznie da się wyłudzić przez internet jakaś chwilówkę, o tyle na PJ już nie. A jak ktoś udzieli, to już jego problem i to udzielający poniesie konsekwencje, nie posiadacz zgubionego PJ.

Motocykle są wszędzie... a nie powinny.

Polfa Grodzisk 1%

#23 ZIGGI

MOTONITA - rozmawiający z silnikiem

• Forumowicze
  • 1207 postów
  • Na FM od: 18 wrzesień 2006
  • Motocykl:-

Napisano nie, 28 maj 2017 - 23:46

No właśnie, samym PJ nic nie zrobisz, a i większość banków odchodzi już od potrzeby legitymowania się drugim dokumentem w procesie kredytowym.  PJ może być w niektórych bankach uznane jako dodatkowy dokument do potwierdzania tożsamości, ale właśnie: dodatkowy i to pod warunkiem, że zarejestrowało się PJ jako ten dokument do już posiadanej przez bank dokumentacji założonej w oparciu o DO, kartę stałego pobytu czy paszport. Czyli zgubienie samego prawa jazdy niczym nie grozi w kontekście wyłudzeń bankowych, a tego dotyczy przewodni temat wątku.

Staszku, ja raz w banku pojawiłem się niechcący bez dowodu osobistego i wypłaciłem pieniądze mając tylko PJ. Zrobisz niewiele, ale nie jest tak że nic nie zrobisz.

Do kredytu praktycznie w każdym banku wystarczy oświadczenie, że drugiego dokumentu ze zdjęciem nie posiadasz. Bo i obowiązku takiego nie ma żeby posiadać.

Co do ryzyka że Michał będzie spłacał kredyt wyłudzony przez oszustów - pełna zgoda. Prawdopodobieństwo praktycznie zerowe.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

#24 Staszek_s

• E.K.G.
  • 1436 postów

Napisano pon, 29 maj 2017 - 06:59

Wypłaciłeś ze swojego, wcześniej już założonego konta. Nie napisałem, że nic się z PJ nie zrobi, przynajmniej ze swoim.  Napisałem, że z samym PJ nic się nie zdziała w dziedzinie wyłudzenia w banku. Nieważne, bo chyba michoa i tak nie przejmuje się zaistniałą sytuacją, więc i my nie powinniśmy drążyć.  :)

Użytkownik Staszek_s edytował ten post pon, 29 maj 2017 - 07:01

Polfa Grodzisk 1%

#25 michoa

MOTOCYKLISTA - znikający punkt

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 5027 postów
  • Na FM od: 08 luty 2008
  • Motocykl:yfm200,sfera50, atc250R

Napisano wto, 30 maj 2017 - 14:00

Nieważne, bo chyba michoa i tak nie przejmuje się zaistniałą sytuacją, więc i my nie powinniśmy drążyć.   :)

nie no generalnie cały czas czytam a co mam pisać jak nie mam pojęcia :D ? to nie piwo 

-pożyczki nie weźmie bo dowód nieważny 

-nawet jakby chciał używając prawa jazdy wypłacić kasę z konto ( tymbardziej że zna pesel , datę urodzenia , adres itp ) to w chwili zagubienia dokumentów miałem na koncie 7.8 zł ( nie mogę zrobić debetu z tego co wiem )i do dnia dzisiejszego nic nie ubyło 

-,,robią się'' już nowe dokumenty (PJ i dowód ) zagubienie starych zgłoszone 

raczej można spać spokojnie .......

w portfelu nie nosiłem żadnych informacji w stylu pin do karty , pin do telefonu , numer konta , rozmiar majtek kochanki czy kompromitujące zdjęcia , nie zgubiłem karty do bankomatu czy żadnego dowodu rejestracyjnego .....

konkluzja jest taka że trzeba bardziej uważać , najgorzej boli ta kasa , przy moich zarobkach 720 zł ( 600 w portfelu 100,5 zł prawko , 16 zł fotograf , 2 zł prowizja od wpłaty za prawko ) zł to jak mega dildos na pierwszy anal dla małolaty -ból , ból i jeszcze raz ból....

główna wina to że jestem staroświecki -płacę i obracam gotówką , kasy na koncie prawie nic nie trzymam , wpływa wypłata czyszczę konto i w skarpete , paczki z olx czy allegro staram się brać za pobraniem no i masz babo placek...........jakbym zgubił kartę do bankomatu bo płaciłbym kartą , to szybka akcja na chatę , przelew całej kasy na czyjeś konto i potem się martwić , debetu nie mogę zrobić , na bankowość internetową też mi nie wejdzie , , jak trafiłoby na amatora to raczej nic nie zrobi i tylko  100 zł za prawko 16 fotograf a dowód za free , tyle strat byłoby a tak boli......

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku 

http://miszczua.cba.pl

#26 Staszek_s

• E.K.G.
  • 1436 postów

Napisano wto, 30 maj 2017 - 14:06

I w tym sensie to napisałem, że co się miało stać to już się stało.

Polfa Grodzisk 1%

#27 Djoni

CZYTACZ - zupełny świeżak

• Forumowicze
  • 1 postów
  • Na FM od: 16 czerwiec 2017

Napisano pią, 16 cze 2017 - 11:53

1. Zgłosić na Policję.

2. Poczekać kilka dni, być może się odnajdą.

3. Kupić saszetkę na pas przypinaną i nie gubić dokumentów.

Zgadza się!
Prawidłowo i krótko opisane wszystko!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 Forumowiczów, 0 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |