Skocz do zawartości

Zdjęcie

podatek od czynności cywilnoprawnych - kara?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 konrad1f

Spec - Szkoła Jazdy

• Spec
  • 3845 postów
  • Na FM od: 05 lipiec 2002
  • Motocykl:SC26side,RC46,JC20,M10

Napisano śro, 17 maj 2017 - 21:50

chciałbym Was spytać czy ktoś miał może nieprzyjemności ze strony skarbówki związane z nieopłaceniem umowy kupno-sprzedaż pojazdu?

jeżeli tak to w jakim trybie można zostać ukaranym? jak wygląda procedura? jakie jest prawdopodobieństwo, że w ogóle ruszą sprawę?

#2 kiler

MGS Member

• Forumowicze
  • 1263 postów
  • Na FM od: 22 kwiecień 2005
  • Motocykl:BMW S1000RR V-strom1000

Napisano śro, 17 maj 2017 - 22:28

prawdopodobieństwo nie jest bardzo duże a raczej nazwałbym je małym  . A jeśli koniecznie męczy Cie sumienie to możesz iść , napisać "czynny żal" że zapomniałeś , kosmici Cę porwali czy co tam sobie wymyślisz  i jeśli sami się wcześniej nie zgłosili to NIE POWINNO być problemów

#3 konrad1f

Spec - Szkoła Jazdy

• Topic Starter
  • Spec
  • 3845 postów

Napisano śro, 17 maj 2017 - 23:30

złożenie "czynnego żalu" nie jest jednoznaczne z odstąpieniem od kary - nie wiem jak to działa ale wyobrażam sobie, że może to po prostu zależeć od "widzimisię" urzędnika skarbowego - a jeśli nie to czy ktoś wie jak to wygląda formalnie

jak małe jest prawdopodobieństwo, że ktoś to ruszy? po ilu latach sprawa się przedawnia? czy ktoś już płacił i jak to wyglądało?

#4 leon77

NOWICJUSZ - podawacz śrubek

• Forumowicze
  • 101 postów
  • Na FM od: 06 luty 2009
  • Motocykl:singiel

Napisano śro, 17 maj 2017 - 23:40

nie no ku*wa czytam i nie wierzę. zabiorą ci wszystkie szroty wymienione w profilu. i zdjęcie też.

kto mnie wyciągnie?

#5 konrad1f

Spec - Szkoła Jazdy

• Topic Starter
  • Spec
  • 3845 postów

Napisano śro, 17 maj 2017 - 23:47

nie rozumiem co twoja wypowiedz wnosi? długo nad tym myślałeś?

#6 leon77

NOWICJUSZ - podawacz śrubek

• Forumowicze
  • 101 postów
  • Na FM od: 06 luty 2009
  • Motocykl:singiel

Napisano śro, 17 maj 2017 - 23:54

chwilę, a ty długo myślałeś nad założeniem takiego tematu?

kto mnie wyciągnie?

#7 Gośćkomandosek_*

• Gość
  • Na FM od: --

Napisano czw, 18 maj 2017 - 05:37

złożenie "czynnego żalu" nie jest jednoznaczne z odstąpieniem od kary - nie wiem jak to działa ale wyobrażam sobie, że może to po prostu zależeć od "widzimisię" urzędnika skarbowego - a jeśli nie to czy ktoś wie jak to wygląda formalnie

jak małe jest prawdopodobieństwo, że ktoś to ruszy? po ilu latach sprawa się przedawnia? czy ktoś już płacił i jak to wyglądało?

Ja raz czy dwa zgłaszałem "czynny żal". Nie było żadnych problemów potem. Raz nawet zgłaszałem wraz z jakimiś tam śmiesznymi odsetkami ustawowymi (oprócz potwierdzenia zapłaty) bo te odsetki nic nie wynoszą a odcinasz im drogę do jakiejkolwiek akcji.

#8 kiler

MGS Member

• Forumowicze
  • 1263 postów

Napisano czw, 18 maj 2017 - 07:43

oczywiście że nie jest jednoznaczne  dlatego napisałem

" jeśli sami się wcześniej nie zgłosili to NIE POWINNO być problemów"

tzn przychodzisz do nich ty sam że gryzie cię sumienie bo naraziłeś skarb państwa na niedopłatę strzelam 80 zł

to nie oni wykryli tą straszną kwotę  tylko ty do nich przychodzisz 

i w 99% to działa tak jak ci pisze bo oni mają dziesiątki tysięcy spraw na konkretne sumy a nie na jakieś jak dla nich grosze . Przecież nie przyślą ci inspektora żeby zbadał sprawę bo jego pensja jest wiele razy wyższa niż twoja zaległość .

oczywiście jeśli masz pecha to MOŻESZ się znaleźć  w tym 1 % ale tu również postępowanie zależy od jak to napisałeś widzimisię urzędasa

#9 1qazse4

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - naciągacz łańcuchów

• Forumowicze
  • 219 postów
  • Na FM od: 01 lipiec 2012
  • Motocykl:husqa & ktm

Napisano czw, 18 maj 2017 - 13:24

ja zapłaciłam i sie przy*ebali ze nie wypełniłam druku, wniosek lepiej nie płacic :D Z tego co wiem kara min 500zł.

#10 konrad1f

Spec - Szkoła Jazdy

• Topic Starter
  • Spec
  • 3845 postów

Napisano sob, 20 maj 2017 - 20:37

wszyscy (oprócz leona - bo ten to nic sensownego nie ma do powiedzenia ale przyjebać się musi) skupiacie się na "czynnym żalu"

mi chodzi głównie o sytuacje, gdy nic się nie zrobi w kierunku opłacenia umowy

#11 ZIGGI

MOTONITA - rozmawiający z silnikiem

• Forumowicze
  • 1215 postów
  • Na FM od: 18 wrzesień 2006
  • Motocykl:-

Napisano nie, 21 maj 2017 - 00:14

wszyscy (oprócz leona - bo ten to nic sensownego nie ma do powiedzenia ale przyjebać się musi) skupiacie się na "czynnym żalu"

Jak duża jest to kwota i jak dawno minął Ci termin?

Przedawnienie jest po 5-ciu latach tak jak chyba wszystkich podatków.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

#12 kiler

MGS Member

• Forumowicze
  • 1263 postów

Napisano nie, 21 maj 2017 - 22:57

ja mogę ci napisać tylko tak - nie znam przypadku żeby skarbówka do tego doszła . Ale oczywiście nie twierdzę że znam wszystkie sytuacje tego typu w PL

#13 bonhart88

KANDYDAT NA MOTONITĘ - tańczący na ladze

• Forumowicze
  • 876 postów
  • Na FM od: 07 luty 2010
  • Motocykl:Bandit 600 :(

Napisano pon, 22 maj 2017 - 06:11

u mnie w urzędzie babka w okienku powiedział wprost, że "czynny żal" za pierwszym razem na 100% przechodzi, potem to już widzimisię urzędasa

#14 grizzli

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - cezeciarz agroturysta

• Forumowicze
  • 372 postów
  • Na FM od: 12 styczeń 2007
  • Motocykl:Honda vfr 750

Napisano pon, 22 maj 2017 - 08:08

Z tego, co wiem, czynnego żalu już nie ma.A prawdopodobieństwo, że się doliczą, jest żadne, chyba, że ktoś Cię podpierdoli. Za dużo spraw, za malo ludzi, a jedynym śladem jest zwykla umowa na kartce papieru. Ja bym się już nie wychylal. Jak Cię nie kopią, to nie wierzgaj.

Diesel-naprawa układów wtryskowych, mechanika samochodowa i motocyklowa
Poznań 519 185 505, 726 186 632

#15 ZIGGI

• Forumowicze
  • 1215 postów

Napisano wto, 23 maj 2017 - 15:44

Ja też myślę że lepiej siedzieć cicho. Czy dokonasz samopodpierdolenia czy skarbówka Cię wypatrzy, to konsekwencje raczej będą takie same.

#16 pa2olo

NOWICJUSZ - podwórkowy kaskader

• Forumowicze
  • 122 postów
  • Na FM od: 16 sierpień 2011
  • Motocykl:FZS600 2003

Napisano śro, 24 maj 2017 - 08:00

Jeśli mogę się wtrącić (trochę z innej beczki) - ja źle rozliczyłem podatek za rok 2015 - zauważyłem to dopiero w tym jak rozliczałem 2016 - zrobiłem korektę, napisałem ten czynny żal, opłaciłem zaległą kwotę (ok. 500 zł) i jak dotąd (pół roku) jest po temacie...

pomyślałem, że skoro już to zauważyłem, to lepiej wyjaśnić i mieć z głowy - zawsze to jakiś pretekst do odstąpienia od "wymierzenia kary" - w końcu nie chciałeś nic zataić tylko przeoczyłeś... takie moje zdanie..

i właśnie w odniesieniu do tego co napisał ZIGGI - Pani w skarbówce powiedziała, że dobrze, że sam to zgłosiłem - bo wtedy nie będą "szukać" tylko odhaczą, że jest dobrze rozliczone.

edit: literówka

Użytkownik pa2olo edytował ten post śro, 24 maj 2017 - 08:00

#17 ZIGGI

• Forumowicze
  • 1215 postów

Napisano pią, 26 maj 2017 - 11:26

w odniesieniu do tego co napisał ZIGGI - Pani w skarbówce powiedziała, że dobrze, że sam to zgłosiłem - bo wtedy nie będą "szukać" tylko odhaczą, że jest dobrze rozliczone.

Jest różnica pomiędzy corocznym rozliczeniem podatku a kupnem samochodu. Są faktury, czy PIT-y do których skarbówka i tak ma dostęp więc wiedzą o Twoim rozliczeniu i mają w rękach dokumenty. O kupnie pojazdu nikt w skarbówce nie wie, bo wydział komunikacji nie informuje skarbówki o tym fakcie.

Poza tym cały czas obowiązuje widzimisię urzędasa. Może trafiłeś na panią w dobrym humorze?

#18 konrad1f

Spec - Szkoła Jazdy

• Topic Starter
  • Spec
  • 3845 postów

Napisano pią, 26 maj 2017 - 21:02

o kupnie skarbówka dowiaduje się np. wtedy gdy sprzedasz motocykl, którego na siebie nie przerejestrowałeś i następny właściciel opłaca swoją umowę ;)

tzn. tak podejrzewam 

Użytkownik konrad1f edytował ten post pią, 26 maj 2017 - 21:03

#19 ZIGGI

• Forumowicze
  • 1215 postów

Napisano pią, 26 maj 2017 - 23:52

o kupnie skarbówka dowiaduje się np. wtedy gdy sprzedasz motocykl, którego na siebie nie przerejestrowałeś i następny właściciel opłaca swoją umowę ;)

tzn. tak podejrzewam 

Bardzo trafna uwaga. Tylko chyba nic z tym nie robią, bo mojego kolegę już by dawno z torbami mogli puścić.

#20 kiler

MGS Member

• Forumowicze
  • 1263 postów

Napisano pon, 29 maj 2017 - 21:52

tzn. tak podejrzewam 

jakoś nie chce mi się wierzyć że tak sprawnie działają urzędy które da sie nakręcić na miliony VATu

myślę że tak samo jak ty nie wiesz czy ulica polna nr 34 w np Gorzowie wlkp podpada pod który US tak samo nie wierzę że ktokolwiek będzie to szukał i wysyłał a potem tu na miejscu ktoś sprawdzał czy aby napewno jest opłacone PCC

Użytkownik kiler edytował ten post pon, 29 maj 2017 - 21:53

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 Forumowiczów, 1 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |