Skocz do zawartości

Zdjęcie

Propozycja motocykla dla dwóch osób - sporo wytycznych

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#21 jannikiel

Spec - Ducati

• DesmoManiax DOC Poland
  • 3565 postów
  • Na FM od: 02 listopad 2002
  • Motocykl:4xDucati:999,Paso,2xEfant

Napisano pią, 21 kwi 2017 - 18:01

Ducati Multistrada 1200 S dodaj tylko do kwoty 3200 jeszcze jedno zero .. i tyle w temacie..krótko i na temat.Dziękuję.

#22 Tommo

MOTONITA - leżący na baku

• Forumowicze
  • 1344 postów
  • Na FM od: 05 luty 2009
  • Motocykl:Z1000SX Tourer

Napisano pią, 21 kwi 2017 - 18:15

Na szuterek Multi Enduro lepsiejsza. Ale trzeba jeszcze dołożyć.

Audi Sport

#23 quasimodoo

KANDYDAT NA MOTONITĘ - klepiący zaworami

• Forumowicze
  • 729 postów
  • Na FM od: 29 marzec 2013
  • Motocykl:MW-750 i inne

Napisano pią, 21 kwi 2017 - 18:49

Pany robicie wszyscy błąd starając się ubrać Kolegę w jakiekolwiek szaty, gdzie on nie wie czy, co i po co w ogóle ma wkładać.
Tłumacząc z rowerowego:kolarką szosową nie pojedziesz w teren bo nie po to jest. Trekingiem nie pojedziesz na tor bo nic nie osiągniesz... Tandem składak się słabo nadaje w teren i do wyścigów, choć na miasto, czy w okolice jest OK.
Dlatego mój ukryty przekaz to: kle, lub dl naum się tym w ogóle jeździć i jednocześnie masz bazę to wyskoków na bruk, czy dobre klepisko, ale o przelotówkach 150 w dwie twarze z gratami zapomnij... W ogóle najpierw się naum solo nie wywracać zanim graty i białogłowę zapakujesz... Bo wzrostu i wagi jak na taki qń nikczemnej żeś ociupinkę ;).

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

#24 tomczyslaw

CZYTACZ - zupełny świeżak

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 7 postów
  • Na FM od: 21 kwiecień 2017

Napisano pią, 21 kwi 2017 - 20:23

Jasne, jestem elastyczny z tą prędkością przesadziłem niech będzie 100kmh.

Oczywiście mam w zamiarze najpierw sam nauczyć się praktyki.

Szutry mogą odpaść, lecz nie w 100% do niektórych miejscowości da się jedynie dojechać "polną drogą około 2-3km".

Nie chciałbym zostać źle zrozumiany. Mimo wszystko dzięki za cenne rady :)

#25 skilos

KANDYDAT NA MOTONITĘ - polerant szprych

• Forumowicze
  • 557 postów
  • Na FM od: 12 marzec 2013
  • Motocykl:f800gs

Napisano pią, 21 kwi 2017 - 20:27

Pany robicie wszyscy błąd starając się ubrać Kolegę w jakiekolwiek szaty, gdzie on nie wie czy, co i po co w ogóle ma wkładać.
Tłumacząc z rowerowego:kolarką szosową nie pojedziesz w teren bo nie po to jest. Trekingiem nie pojedziesz na tor bo nic nie osiągniesz... Tandem składak się słabo nadaje w teren i do wyścigów, choć na miasto, czy w okolice jest OK.
Dlatego mój ukryty przekaz to: kle, lub dl naum się tym w ogóle jeździć i jednocześnie masz bazę to wyskoków na bruk, czy dobre klepisko, ale o przelotówkach 150 w dwie twarze z gratami zapomnij... W ogóle najpierw się naum solo nie wywracać zanim graty i białogłowę zapakujesz... Bo wzrostu i wagi jak na taki qń nikczemnej żeś ociupinkę ;).

:lalag:

A jeśli już mowa o szatach to :szaty plus dwa ka..ka..kaski to tyle co kwota przeznaczona na moto  ;)

"Gdy szykuję śniadanie, zwykle se o korkach słucham, jak tkwią te ch*je w tych jebanych autach."

#26 tomczyslaw

CZYTACZ - zupełny świeżak

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 7 postów
  • Na FM od: 21 kwiecień 2017

Napisano pią, 21 kwi 2017 - 20:31

Jeśli chodzi o ubiór, to oddzielna kwestia, bezpieczeństwo jest dla nas istotną kwestią, ale to oddzielny budżet i oddzielny temat.

#27 Klas500

KANDYDAT NA MOTONITĘ - czyściciel nagaru

• Forumowicze
  • 643 postów
  • Na FM od: 09 lipiec 2006
  • Motocykl:Triumph Tiger 1050

Napisano pią, 21 kwi 2017 - 20:55

Panowie nie szalejcie. Tomczysław nie pisał że bedzie katował moto w terenie tylko że czasami bedzie musiał podjechać gdzieś kawałem gruntową drogą. Do tego xj-ta nadaje się w jego przypadku lepiej niż proponowany przez niektórych KLE. Ten drugi ma wyżej środek ciężkości i siedzenie co sprawia że bez doświadczenia trudniej go w terenie opanować niż wspominaną xj pomimo jej większej wagi. O przydatności klekota do dalszej turystyki we dwoje to nawet nie powinno się wspominać bo po ok. 200 km. zarówno kierowca jak i pasażerka będą przeklinać ten wybór i wasze rady. Jeśli xj 900 okazała by się zbyt ciężka dla założyciela wątku ( najlepiej po prostu sprawdzić organoleptycznie) , to już 600 tka będzie naprawdę spoko.

#28 quasimodoo

• Forumowicze
  • 729 postów

Napisano pią, 21 kwi 2017 - 21:04

Żartujesz sobie Chłopie chyba... Zobacz jakich on jest gabarytów i przemyśl ten tekst o xjcie 900 dla niego (uwaga: Totalnie zielonego człowieczka).. już nie wspomnę o reszcie herezji ;)....

Qrde a Pan na forumie tyle czasu siedzi to i doświadczenia powinien mieć... a takie rzeczy wypisuje ;).

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

#29 Klas500

• Forumowicze
  • 643 postów

Napisano pią, 21 kwi 2017 - 21:13

Żartujesz sobie Chłopie chyba... Zobacz jakich on jest gabarytów i przemyśl ten tekst o xjcie 900 dla niego (uwaga: Totalnie zielonego człowieczka).. już nie wspomnę o reszcie herezji ;)....

Qrde a Pan na forumie tyle czasu siedzi to i doświadczenia powinien mieć... a takie rzeczy wypisuje ;).

Taaaa....

Po pierwsze jestem podobnego wzrostu ( choć może nieco cięższy :P ) i jeździłem zarówno XJ 900 jak i klekotem więc coś tam o nich wiem.

Fakt że doświadczenie jakby o kilka(dziesiąt)  hihi lat jakby większe... stąd uwaga że być może rzeczywiście właściwsza będzie xj 600.

Ja wiem , że dzisiejsze sprzęty o podobnych pojemnościach są lżejsze i zwrotniejsze ale nie w  tym budżecie. Jeśli zaś mówimy o braku doświadczenia to może w ogóle polecić co najwyżej gs500.

P.S. oczywiście wcześniej użyty zwrot " w terenie" rzeczywiście był nieco niefortunny ale na myśli miałem oczywiście gruntowe drogi wspomniane przez autora.

Użytkownik Klas500 edytował ten post pią, 21 kwi 2017 - 21:16

#30 Quanti86

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - naciągacz łańcuchów

• Forumowicze
  • 210 postów
  • Na FM od: 03 grudzień 2012
  • Motocykl:Yamaha xj600

Napisano pią, 21 kwi 2017 - 22:28

Ja bym sobie w pierwszym roku szutry odstawil. Stare Deauville są tanie, mają kufry i kardana.
Bandit ciężki kloc jak na początek.
Warto w ogóle się przysiąść do różnej wielkości motocykli, żeby nie było niespodzianki. Dla mnie gs500 po motorynkach wydawał się jak honda goldwing.
Dwa jazda z pasażerka to też warto odczekać, bo to duuuuża różnica w prowadzeniu + nauczenie dyscypliny/odruchów przy braku doświadczenia - może być ciężko.

#31 Hun996

MOTONITA - leżący na baku

• M.G.H.
  • 1443 postów
  • Na FM od: 31 marzec 2005
  • Motocykl:XL1000 "Varan"

Napisano sob, 22 kwi 2017 - 06:06

Ja bym sobie w pierwszym roku szutry odstawil. Stare Deauville są tanie, mają kufry i kardana.

Też bym polecił Deauville.  Roczniki 2000 zaczynają się od 7 tyś zł za "650" 

Tu masz klamota z Warszawy, pojedź z dziewczyną i obejrzyj.

www.otomoto.pl/oferta/honda-ntv-deauville-700-ID6yR2qz.html#9db6f28ccf

Co prawda to "700" i z Anglii ale sam motocykl gabarytowo oprócz owiewki jest taki sam jak "650". W silnikach jest różnica kilku KM i zasilania wtryskiem a gaźnikiem ale to akurat drobiazg. Jak przypasuje obojgu to poszukaj dobrej zadbanej  "650"-tki.

Dołożysz kufer centralny z oparciem i masz wygodny turystyk dla pasażerki. 

#32 quasimodoo

• Forumowicze
  • 729 postów

Napisano sob, 22 kwi 2017 - 11:13

Debil... Albo NTVa bardziej na początku do nauki jazdy i szczególnie w dwójkę to dobry pomysł.
Co prawda starocie... Ale popsuć nie szkoda ;).

#33 żużu77

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - cezeciarz agroturysta

• Forumowicze
  • 417 postów
  • Na FM od: 19 kwiecień 2017
  • Motocykl:R 1200 RT

Napisano sob, 22 kwi 2017 - 12:47

Jakbyś się decydował na 650 to kolega w czeskim Cieszynie ma zadbana devilkę. Komplet kufrów. Mogę zdjęcia przysłać.

Żużu77, Cieszyn, R12RT

#34 jannikiel

Spec - Ducati

• DesmoManiax DOC Poland
  • 3565 postów
  • Na FM od: 02 listopad 2002
  • Motocykl:4xDucati:999,Paso,2xEfant

Napisano nie, 23 kwi 2017 - 00:59

A ja właśnie proponowałbym zacząć naukę na kupionym sprzęcie od terenu właśnie, cokolwiek tam się zdarzy, mniej boli niż asfalt...

#35 KLAUDIUSZ

MOTOCYKLISTA - jeździec z głową

• Super-Moderatorzy
  • 5437 postów
  • Na FM od: 18 wrzesień 2005
  • Motocykl:Honda CB900 Cafe

Napisano nie, 23 kwi 2017 - 09:31

A Ja bym słuchał tylko Limo bo reszta się nie zna ;)

#36 jeszua

MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY - wymiatacz szos

• Super-Moderatorzy
  • 9308 postów
  • Na FM od: 28 czerwiec 2004

Napisano nie, 23 kwi 2017 - 10:01

A ja właśnie proponowałbym zacząć naukę na kupionym sprzęcie od terenu właśnie, cokolwiek tam się zdarzy, mniej boli niż asfalt...

tylko po co prowokować na luźnej nawierzchni wywrotki motocyklem, który nie jest przeznaczony w żaden sposób do takowej, ryzykując uszkodzenia, zamiast po prostu nauczyć się na dobrym kursie jazdy po asfalcie, a teren zostawić sobie na odpowiedniejszą maszynę? weźmy taką devilkę (moim zdaniem hondy, w tym przypadku devilka, trampek a już zwłaszcza afryka, są znacząco przepłacone w stosunku do realnej wartości): kupa plastiku, nawet osłon kufrów w zasadzie nie da się zdjąć do takiej nauki na luźnym, koszty ew. napraw absurdalne

co innego, jeśli się rzeczywiście Tomczyslaw zdecyduje na jakieś turystyczne enduro, wtedy będzie to miało sens. aczkolwiek i tak faktycznie, nie widzę za bardzo początkującego motocyklisty z dużym wyprawowym bagażem i pasażerką na wyprawie po szutrach (nie mówię o dojeździe utwardzoną drogą 1km do punktu). chociaż podobno jak się bardzo chce, to wszystko można  ;)

jsz

bezmotocyklowy

#37 Limo

MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY - władca szlaków

• Forumowicze
  • 9522 postów
  • Na FM od: 16 lipiec 2006
  • Motocykl:SC28

Napisano nie, 23 kwi 2017 - 12:20

A Ja bym słuchał tylko Limo bo reszta się nie zna ;)

Bo tak jest :D. V-Strom spełnia wszystkie wymagania i na upartego utrzyma te 150 na blacie.

Why... So... Serious

#38 Klas500

• Forumowicze
  • 643 postów

Napisano nie, 23 kwi 2017 - 13:56

A ja się pytam czego się tak tych szutrów uczepiliście?! Człowiek napisał że chce sprzęt którym da sie podjechać kawałek gruntową drogą bez gubienia przy tym plomb z zębów, a większość mu próbuje wcisnąć crosa lub przynajmniej enduraka.

#39 Limo

MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY - władca szlaków

• Forumowicze
  • 9522 postów
  • Na FM od: 16 lipiec 2006
  • Motocykl:SC28

Napisano nie, 23 kwi 2017 - 14:37

No to dawaj konkretnie, jakie tu były polecane crossy albo enduraki :).

Why... So... Serious

#40 Klas500

• Forumowicze
  • 643 postów

Napisano nie, 23 kwi 2017 - 15:11

No to dawaj konkretnie, jakie tu były polecane crossy albo enduraki :).

A wiesz co to sarkazm? Nie chodzi o to jakie były polecane tylko o to że niemal wszyscy piszą o wyprawach po szutrach w dwie osoby, podczas gdy człowiek chce przejechać wiejską dróżką dwa km.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 Forumowiczów, 0 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |