Skocz do zawartości

Zdjęcie

MZ wał

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ameru

NOWICJUSZ - macant tematu

• Forumowicze
  • 17 postów
  • Na FM od: 01 maj 2015
  • Motocykl:Skuter 50cc

Napisano pią, 10 mar 2017 - 22:30

Witam, robię remont silnika w MZ 250 i miałem zamiar wymienić korbowód i łożyska, ale po zdjęciu sprzęgła, zauważyłem, że ktoś zrobił dziury punktakiem. Teraz nie wiem co zrobić czy kupić nowy wał, czy wymienić ten pręt obity punktakiem, czy wymienić łożyska i korbowód i nabić sprzęgło na ten obity wał, ponieważ mam już zakupiony nowy korbowód i trochę szkoda go. 

#2 bruns

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - dwusuwowy rider

• Forumowicze
  • 299 postów
  • Na FM od: 07 marzec 2013

Napisano sob, 11 mar 2017 - 01:22

Jaki pręt ? Masz na mysli napunktowany czop wału bo obsadzenie łozyska było za luźne  ?

Pisz człowieku normalnie , a nie piszesz o dziurach w pręcie ! Tak ciężko użyć poprawnej nazwy i zrozumiałej terminologi ?

P. S. Dziura to jest w d... .

Uprzejmie upraszam o elementarną kulturę. Na tym forum pomagamy a nie obrażamy. HD1940

Użytkownik HD1940 edytował ten post nie, 12 mar 2017 - 10:52

#3 Ameru

NOWICJUSZ - macant tematu

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 17 postów
  • Na FM od: 01 maj 2015
  • Motocykl:Skuter 50cc

Napisano sob, 11 mar 2017 - 11:29

Przepraszam, ale teraz ja nie rozumiem co ty do mnie piszesz. Bo nie znam się na terminach medycyny motocyklowej o jakiś czopkach. Poza tym, ktoś kto się orientuje i wie o chodzi i widział kiedykolwiek rozpołowiony silnik od MZ, będzie wiedział o co mi chodzi, a nie żył w świecie marzeń i pouczania o poprawnej pisowni, zamiast wnieść coś pożytecznego do tematu, jak będzie mi kiedyś potrzebna wiedza o nazewnictwie poszczególnych elementów pojazdu to zapytam się ciebie, bo aktualnie jestem z zawodu kucharzem, a zabawa przy motocyklach to moje zajęcie w wolnych chwilach.

Ty swoim postem chciałeś się wyżyć i pokazać swoją wyższość, ponieważ znasz się "teoretycznie" na budowie silnika. 

P.S: Dziura może być też w ziemi/tłoku/bloku silnika/drodze/sercu. 

#4 rambi

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - dwusuwowy rider

• Forumowicze
  • 297 postów
  • Na FM od: 01 maj 2006
  • Motocykl:HONDA CB 400

Napisano sob, 11 mar 2017 - 12:41

Przepraszam, ale teraz ja nie rozumiem co ty do mnie piszesz. Bo nie znam się na terminach medycyny motocyklowej o jakiś czopkach. Poza tym, ktoś kto się orientuje i wie o chodzi i widział kiedykolwiek rozpołowiony silnik od MZ, będzie wiedział o co mi chodzi, a nie żył w świecie marzeń i pouczania o poprawnej pisowni, zamiast wnieść coś pożytecznego do tematu, jak będzie mi kiedyś potrzebna wiedza o nazewnictwie poszczególnych elementów pojazdu to zapytam się ciebie, bo aktualnie jestem z zawodu kucharzem, a zabawa przy motocyklach to moje zajęcie w wolnych chwilach.

Ty swoim postem chciałeś się wyżyć i pokazać swoją wyższość, ponieważ znasz się "teoretycznie" na budowie silnika. 

P.S: Dziura może być też w ziemi/tłoku/bloku silnika/drodze/sercu. 

Drogi Ameru.

Wiedza o nazewnictwie jest Ci niezbedna jezeli chcesz uzyskac odpowiedzi na nurtujace Cie pytania. Z bardzo prostej przyczyny.

Nikt nie zrozumial co napisales.

W wale korbowym nie ma pretow. Sa czopy - glowne i korbowodowe  ( a nie czopki), sa przeciwwagi, jest wreszcie stozek sprzegla. Na czopach osadzone sa lozyska.

Jezeli nie wiesz co jak sie nazywa to sie leoiej nie zabieraj za remont silnika. Z bardzo prostej przyczyny - nie jestes w stanie kupic lub zamowic wlasciwych czesci.

Ja sie domyslam, ze w Twoim przypadku ktos wczesniej napunktowal stozek sprzegla, zeby sie nie slizgalo na wale. Tym sposobem ostatecznie uszkodzil wal nienaprawialnie i chcac naprawic ten silnik musisz ten wal wymienic.

A swoja droga gdybys zalaczyl fotografie byloby oczywiste o jakie elementy chodzi.

Mimo wszystko zycze powodzenia przy naprawie motocykla i tradosci z jazdy jak juz to sie stanie.

Wszystkich przepraszam za brak polskich liter, ale moj komputer ich nie ma.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 Forumowiczów, 1 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |