Skocz do zawartości

Zdjęcie

Poszukuję informacji o wypadkach drogowych opiniowanych przez biegłego Jacka Złotorzyńskiego

biegły wypadek motocyklowy opinia biegłego

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 wypadek

CZYTACZ - zupełny świeżak

• Forumowicze
  • 4 postów
  • Na FM od: 10 marzec 2017
  • Motocykl:SUZUKI SV650 - miałem...

Napisano pią, 10 mar 2017 - 15:41

Witam!

W sierpniu 2013 roku, jadąc motocyklem, na ulicy Dolnej w Warszawie zderzyłem się z samochodem osobowym, który zajechał mi drogę. Decyzją Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów postępowanie zostało umorzone, a ja uznany w całości winnym zaistniałego wypadku na podstawie opinii, którą wydał biegły sądowy z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych mgr inż. Jacek Złotorzyński. Po długotrwałej i kosztownej ścieżce odwoławczej, której podstawę stanowiły wątpliwości co do opinii biegłego Jacka Złotorzyńskiego, Sąd Okręgowy w Warszawie X Wydział Karny – Odwoławczy uchylił postanowienie prokuratury o umorzeniu postępowania, co umożliwiło rozpoczęcie sprawy karnej przeciwko kierującemu samochodem osobowym przed Sądem Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa. W dotychczasowym toku postępowania dwóch innych, niezależnie powołanych biegłych sądowych, zaopiniowało ten sam wypadek zupełnie inaczej, wskazując jako jego bezpośrednią przyczynę zajechanie drogi motocykliście przez kierującego samochodem.

Biegły Jacek Złotorzyński opiniuje w Warszawie, w zakresie rekonstrukcji wypadków drogowych, od około 30 lat. Poszukuję osób (w szczególności motocyklistów), które na podstawie opinii wydanych przez Jacka Złotorzyńskiego mogły się znaleźć w sytuacji podobnej do mojej.

Zainteresowanych sprawą proszę o kontakt telefoniczny pod numerem: 602-404-411 lub na email: macziel84@gmail.com.

Pozdrawiam,
Marcin

#2 tomajk

NOWICJUSZ - romeciarz

• Forumowicze
  • 42 postów
  • Na FM od: 12 październik 2016
  • Motocykl:CRF1000L

Napisano pią, 10 mar 2017 - 17:34

Opublikuj na FB jeśli możesz, jest szansa większa, że ktoś się znajdzie.

Dasz link to pewnie ludziska udostępnią.

#3 abrakadabra66

NOWICJUSZ - podwórkowy kaskader

• Forumowicze
  • 113 postów
  • Na FM od: 14 lipiec 2016
  • Motocykl:sv650

Napisano pią, 10 mar 2017 - 21:35

Taa o tym samym pomyślałem. Jak chcesz mogę poudostępniać na grupach 

#4 wypadek

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 4 postów

Napisano pią, 10 mar 2017 - 21:51

Jeśli macie możliwość udostępnienie tego dalej, to poproszę zróbcie to. Sam niestety nie mam FB. Moim zdaniem to sprawa dość ważna dla wszystkich motocyklistów, szczególnie warszawskich, zwłaszcza jeśli znalazłoby się więcej podobnych przypadków...

#5 _Monter_

MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY - wymiatacz szos

• Super-Moderatorzy
  • 8905 postów
  • Na FM od: 08 marzec 2005
  • Motocykl:Mean Streak

Napisano pią, 10 mar 2017 - 22:57

Zapytaj Majki z naszego forum, on miał jakieś akcje ale nie wiem czy akurat z biegłym.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

#6 wypadek

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 4 postów

Napisano pon, 06 sie 2018 - 08:41

Cześć,

Wracam tutaj po dłuższej przerwie. Cały czas walczę w sądzie o ustalenie stanu faktycznego przebiegu wypadku motocyklowego z moim udziałem. Wczoraj minęło 5 lat. Jak ta walka wygląda w praktyce można zobaczyć na załączonym slajdzie. Z takim poziomem argumentów z opinii "biegłego" sądowego Jacka Złotorzyńskiego muszę się mierzyć. Więcej szczegółów na moim publicznym profilu FB - jeśli możecie, to udostępniajcie. Biegły Złotorzyński opiniuje od wielu lat. Być może nie tylko opinie wydane w mojej sprawie zawierają takie absurdy... a to tylko ich niewielki ich fragment!

Dodam, że "biegły" za uporczywe podtrzymywanie bzdurnych obliczeń stracił certyfikat rzeczoznawcy samochodowego, a Ministerstwo Infrastruktury skreśliło go z prowadzonej przez siebie listy rzeczoznawców samochodowych (https://mib.bip.gov....ochodowych.html). W sądzie to jednak nic nie zmienia, bo pani sędzia Monika Louklinska komentuje, że z fizyką miała „ostatni raz do czynienia w szkole średniej, zresztą z małym zainteresowaniem i zrozumieniem" i wypłaca biegłemu pieniądze za oczywiste matactwa...

Pozdrawiam,

Marcin Krugły

Użytkownik wypadek edytował ten post pon, 06 sie 2018 - 08:45

#7 Damian85

NOWICJUSZ - podawacz śrubek

• Forumowicze
  • 102 postów
  • Na FM od: 15 maj 2018

Napisano pon, 06 sie 2018 - 09:44

Więcej szczegółów na moim publicznym profilu FB - jeśli możecie, to udostępniajcie.

Przykra sprawa - możesz podrzucić link do tego profilu?

Nie widzę go tutaj nigdzie (chyba, że podawałeś go w jakimś innym temacie).

Użytkownik Damian85 edytował ten post pon, 06 sie 2018 - 09:44

#8 wypadek

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 4 postów

Napisano pon, 06 sie 2018 - 10:17

Przykra sprawa - możesz podrzucić link do tego profilu?

Nie widzę go tutaj nigdzie (chyba, że podawałeś go w jakimś innym temacie).

Pewnie, dzięki za odzew! Tu jest link: https://www.facebook.com/profile.php?id=100016937432835 

Jeśli by nie działał, to wyszukaj mnie po "Marcin Krugły"

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: biegły, wypadek motocyklowy, opinia biegłego

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 Forumowiczów, 0 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |