Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki "turystyk" wybrać ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Darek Gdynia

NOWICJUSZ - macant tematu

• Forumowicze
  • 17 postów
  • Na FM od: 28 sierpień 2004

Napisano śro, 01 wrz 2004 - 20:24

Proszę o radę, jaki motor wg. Was wybrać: YAMAHA TDM 900, SUZUKI V-STROM 1000 DL, czy YAMAHA FAZER 1000, jako turystyczny motorek do jazdy z żonką (lub kochanką)

#2 Wicher

KANDYDAT NA MOTONITĘ - wypruwacz wydechów

• Forumowicze
  • 996 postów
  • Na FM od: 05 styczeń 2004

Napisano śro, 01 wrz 2004 - 21:44

Jak z żoną to V-Storm'a. Żeby podniecić nieco oziębła kochankę to moze TDM 900, a na dziewczyny z dyskoteki polecam FAZER 1000.
100% gwarancji i satysfakcji :mrgreen:

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

#3 Bratek

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - naciągacz łańcuchów

• Forumowicze
  • 213 postów
  • Na FM od: 02 lipiec 2004
  • Motocykl:Aprilia

Napisano czw, 02 wrz 2004 - 08:05

Ciekawy podział :D
Ale Fazer poza wersją "na dziewczyny" nadaje się bardzo do dalszej turystyki, kolega posiada takowy i baaardzo sobie chwali, wręcz wściekła maszyna jak na turystyka, dlatego jest tak "uniwersalny" :twisted:

#4 Wicher

• Forumowicze
  • 996 postów

Napisano czw, 02 wrz 2004 - 10:16

Bratek dobrze mówi:)
Fazer 1000. Zona, kochanka i 16-tka z dyskoteki.....wszystkie będa zadowolone :mrgreen:

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

#5 Bratek

• Forumowicze
  • 213 postów

Napisano czw, 02 wrz 2004 - 12:54

ale i tak HORNET IS THE BEST :D
:D

hehe :twisted:

#6 Wicher

• Forumowicze
  • 996 postów

Napisano czw, 02 wrz 2004 - 13:01

Hornet jest fajny,ale ten wydech do mnie nie przemawia :mrgreen:
Musiałby być zamontowany jakiś inny(sportowy) i o ładniejszym brzmieniu.
No i to golas w takim street'owskim wydaniu :mrgreen:

#7 bols2

KANDYDAT NA MOTONITĘ - tańczący na ladze

• Forumowicze
  • 836 postów
  • Na FM od: 10 kwiecień 2003

Napisano pią, 03 wrz 2004 - 18:42

Fazerka rulez :D

#8 Darek Gdynia

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 17 postów

Napisano sob, 04 wrz 2004 - 11:54

Dzięki, TDM900 i v-strom, prowadzą w moim rankingu, ale z żadnym ślubu nie biorę.

#9 MarekR

NOWICJUSZ - niuchacz wydechowy

• Forumowicze
  • 76 postów
  • Na FM od: 04 wrzesień 2004
  • Motocykl:TA XL650V, XVZ 12 TD

Napisano sob, 04 wrz 2004 - 12:27

Ja kupiłem sobie GS500f, mało pali i jest tani jak na tę klasę motocykli no i ma 2 lata gwarancji, ostatnio zrobiłem 3000km i nie odczułem negatywnych skutków podróży jak niegdyś pzdr Marek

#10 Kroolik

Na Błękitnym Szlaku

• Błękitny Szlak
  • 283 postów
  • Na FM od: 01 kwiecień 2003

Napisano pon, 06 wrz 2004 - 07:35

Jezeli kasa by nie wchodzila w gre, to do dalekiej turystyki wybralbym zdecydowanie FJR 1300. Natomiast z wyzej podanych , to rowniez Fazera 1000. Tak jak polecaja poprzednicy. Wygodna pozycja, mocy pod dostatkiem, a nawet nadto. Choc jezeli myslisz duzo o turystyce (tez zalezy jakiej?czy chcesz czasami wjechac na jakiejs bezdroza?) to poszukalbym czegos z ochrona nog przed wiatrem. Patrz - FJR 1300 :(

Aha, dwoch moich kolegow ma TDMy, jeden rocznik 93 , drugi juz ta pozniejsza chyba 96. Obydwaj mowia ze jak beda zmieniac, to tylko i wylacznie na TDMy tylko nieco nowsze. Zadnego innego motocykla. Ja nie wiem co oni widza w tych TDMach ;-) Ale fakt, to bardzo dobry motorek. Zalezy tez co lubisz, jezeli jestes zwolennikiem TWINow do TDM jest ok. Bo np. do mnie to 2 cylindry wogole nie przemawiaja jakos.

#11 666

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - wąchacz spalin

• Forumowicze
  • 138 postów
  • Na FM od: 22 kwiecień 2004
  • Motocykl:CBR 1100 XX

Napisano pon, 06 wrz 2004 - 07:49

a zapomnieliscie o CBR 1100 XX ?????????? Toc to turysta tez...................i HONDA :mrgreen:

#12 Bratek

• Forumowicze
  • 213 postów

Napisano pon, 06 wrz 2004 - 12:19

Nie zapominamy ale pytanie było odnośnie zupełnie innego typu turystyka, modele wymienione w zapytaniu mówią o troche wolniejszej turystyce z możliwościa zjechania na szutrową nawieżchnie a tutaj XX raczej odpada z resztą jak i FJRa

No właśnie tez się odnośnie wczytałem w opisy TDMa i same plusy, no prawie, ale zebrała bardzo, z podkreśleniem na bardzo dobre oceny i opinie też pozytywne

#13 Kroolik

Na Błękitnym Szlaku

• Błękitny Szlak
  • 283 postów
  • Na FM od: 01 kwiecień 2003

Napisano pon, 06 wrz 2004 - 12:57

Nie zapominamy ale pytanie było odnośnie zupełnie innego typu turystyka, modele wymienione w zapytaniu mówią o troche wolniejszej turystyce z możliwościa zjechania na szutrową nawieżchnie a tutaj XX raczej odpada z resztą jak i FJRa

W sumie nie bylo nic mowione o zjezdzie na szutrowa nawierzchnie. Wlasnie pytanie jest troche zbyt slabo sprecyzowane co rozumiemy pod pojeciem "turystyka". Jezeli faktycznie chcesz zjechac z kochanka na "turystyczny" ;-) wypad w odosobnione miejsce to napewno jakis V-strom, ostatecznie TDM. A Fazer czy inne, to juz sie raczej zupelnie nie nadaja. V-strom np. ma 19" przednie kolo i wiekszy skok zawieszenia. Nie mowiac juz o tym, ze mocowo bardzo sie rozni od Fazera. Takze zalezy co lubisz i potrzebujesz! Jezeli potrzebujesz naprawde szybkiej maszynki, ktora bys chcial szybko sie przemieszczac (fazerem napewno 250-260 pojedziesz, a V-stromem nie) , czasami chcialbys wyskoczyc na tor, czy inne zakrety to bralbym Fazera. Jezeli wolisz cos o spokojnym charakterze, nie tak narwanego, to pozostale 2 sprzety.

#14 maniek_7

MOTONITA - leżący na baku

• Forumowicze
  • 1364 postów
  • Na FM od: 13 marzec 2003
  • Motocykl:FZ1S

Napisano pon, 06 wrz 2004 - 13:03

V-Storm jest dobry na nierówne nawierzchnie i delikatny szuter. Na piach czy bardziej "polną" drogę jest niestety za ciężki i opony ma terenowe. Jedyna wada to waga, ale nie jest chyba dużo cięższy od TDM-a. Jesli jednak planujesz głównie szosy, to Fazer 1000 będzie idealny. I pozycja jest nie mniej wygodna niż w pozostałych moto.
Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

#15 Darek Gdynia

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 17 postów

Napisano pon, 06 wrz 2004 - 21:09

dzięki za wszystkie cenne uwagi, fajnie, że jest taka strona, gdzie od ludzi na codzień używających motocykli można się dowiedzieć ciekawych spostrzeżeń

#16 Gregor

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - pyrkający w orzeszku

• M.G.H.
  • 437 postów
  • Na FM od: 27 luty 2004

Napisano pią, 10 wrz 2004 - 21:53

Ja Ci powiem chłopie że the best jest FJR 1300 lub XJR 1300 (posiadam ;-)). Ponieważ jesteś z gdynii możemy się spotkać i pooglądasz, sam ocenisz.

#17 zibiano

• M.G.H.
  • 212 postów
  • Na FM od: 21 maj 2004
  • Motocykl:Africa Twin

Napisano pon, 13 wrz 2004 - 21:51

ciekawa to dyskusja, nie powiem. osobiscie w rankingu z tych trzech prowadzi suzuki. ale moznaby jeszcze wziac pod uwage Varadero, jak dla mnie klasa wyzej. Fazer jest wsciekly, ale do ujazmienia, a o tdm- brak u mnie zdania. szerokiej drogi! i długiej turystyki

#18 Baldman

NOWICJUSZ - romeciarz

• Forumowicze
  • 48 postów
  • Na FM od: 29 maj 2004

Napisano śro, 15 wrz 2004 - 21:03

Witam. Jestem za fazerkiem 1000.
Pozdro

#19 Darek Gdynia

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 17 postów

Napisano pią, 17 wrz 2004 - 20:24

Fazer fajny, ale trochę obawiam się, że za mocny 146 KM, przesiadam się zaledwie z 50 KM, tdm-jest pośredni, do fazera chyba muszę "dorosnąć"

#20 Baldman

NOWICJUSZ - romeciarz

• Forumowicze
  • 48 postów
  • Na FM od: 29 maj 2004

Napisano sob, 18 wrz 2004 - 07:43

Moje zdanie jest takie: Jeśli masz dobrze poukładane pod czachą, to motocykl o mocy 150 KM będzie wzbudzał u Ciebie respekt. Będziesz miarowo operował manetką gazu i nic się nie stanie. Jeżeli cżłowiek umie uszanować moc jaka drzemie w moto jakim się porusza, to nie ma żadnego problemu aby zakupić Fazerka.
Pozdro

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 Forumowiczów, 0 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

xenon i światła LED | skład węgla | opony zimowe | kierownik budowy Poznań | lotnisko odszkodowanie | malowanie poznań