Skocz do zawartości

Zdjęcie

125 na kat. B

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 koroviov

KANDYDAT NA MOTONITĘ - klepiący zaworami

• Forumowicze
  • 758 postów
  • Na FM od: 08 sierpień 2011
  • Motocykl:Aprilia RS 125 SV 650S

Napisano wto, 05 lip 2016 - 11:20

Minęło już trochę czasu od wprowadzenia przepisu umożliwiającego legalną jazdę motocyklem 125 cm posiadaczom kat. p.j.  B. Kiedy ów przepis był w fazie projektu,dyskutowaliśmy na tym tematem. Niestety nie umiem go znaleźć teraz. Wielu z nas roztaczało apokaliptyczne wizje tego co się stanie jak damy uprawnienia wszystkim (bo niewielu jest ludzi nie mających p. j. B. Ja znam tylko Jarka K.)

No i teraz do sedna. Ciekaw jestem Waszych spostrzeżeń z perspektywy czasu. Pozabijali się ci ludzie gdzieś, czy moze nic się nie stało?

P.S

administratorze. Jeśli da się to podłączyć pod tamten temat to prosze. Można też usunąć, zbagatelizować lub dać mi bana. Prewencyjnie. Zanim kogoś obrażę.

"Leję na fałki i śmierdzące cwajtakty"

#2 michoa

MOTOCYKLISTA - znikający punkt

• Forumowicze
  • 5123 postów
  • Na FM od: 08 luty 2008
  • Motocykl:trx450r,sfera50, atc250R

Napisano wto, 05 lip 2016 - 13:33

ja myślę że jedyny negatywny efekt tego przepisu to kosmiczne ceny 125 ( albo bristolskie ) związane z popytem na nie -żeby za 125 która ma w kwicie 9kw wołali po 5kpln to jakiś horror ......

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku 

http://miszczua.cba.pl

#3 GośćPunkbuster_*

• Gość
  • Na FM od: --

Napisano śro, 06 lip 2016 - 03:39

Dla mnie to Polska sto lat za murzynami . Bali sie ze sie pozabijają a wszędzie dookoła polski ten przepis juz dawno był . Przepis jest super . Sam z niego korzystam i dzięki niemu nie mam potrzeby robienia kat a2 czy a. 130km/h w 4t polecę . I 160 km/h w 2t polecę . Nie mam potrzeby szybciej jeździć. Chyba ze na torze ...

Użytkownik Punkbuster edytował ten post śro, 06 lip 2016 - 03:42

#4 Qadrat

MOTONITA - leżący na baku

• Forumowicze
  • 1484 postów
  • Na FM od: 02 sierpień 2013
  • Motocykl:BMW F650, BMW R1150GS

Napisano śro, 06 lip 2016 - 09:34

ja myślę że jedyny negatywny efekt tego przepisu to kosmiczne ceny 125 ( albo bristolskie ) związane z popytem na nie -żeby za 125 która ma w kwicie 9kw wołali po 5kpln to jakiś horror ......

Najlepsze jest to, że możesz sprzedawać nie wiadomo jakiego ulepa o pojemności 125 za kosmiczne pieniądze a i tak sprzedasz go w ciągu kilku dni. A potem czyta się na forum, że ktoś ma problem z RS125 bo miało nie być tylko ładowania, ładowanie zrobione a motocykl i tak nie chce jeździć :D

130km/h w 4t polecę . I 160 km/h w 2t polecę

Jak polecisz 160 km/h w 2T to on na pewno nie ma 11 kW tylko 2 razy więcej i tym legalnie na kat. B nie wolno ci jeździć.

#5 4jku

MOTONITA - miejski lanser

• Forumowicze
  • 1087 postów
  • Na FM od: 12 lipiec 2011
  • Motocykl:EXC 200, LC4 640 SM

Napisano śro, 06 lip 2016 - 09:46

130km/h w 4t polecę . I 160 km/h w 2t polecę . 

Chyba jak wypchniesz z helikoptera...

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

https://battle.net/r...af-hs&s=HS&m=pc

#6 Grzechuk

NOWICJUSZ - romeciarz

• Forumowicze
  • 46 postów
  • Na FM od: 29 czerwiec 2015
  • Motocykl:MT-125

Napisano śro, 06 lip 2016 - 21:28

Chyba jak wypchniesz z helikoptera...

Dobra 125-tka w 4t poleci te 120km/h, a nawet 130 z wiatrem :) nie trzeba wypychać z helikoptera :)

#7 Klas500

KANDYDAT NA MOTONITĘ - czyściciel nagaru

• Forumowicze
  • 643 postów
  • Na FM od: 09 lipiec 2006
  • Motocykl:Triumph Tiger 1050

Napisano śro, 06 lip 2016 - 22:07

Dla mnie to Polska sto lat za murzynami . Bali sie ze sie pozabijają a wszędzie dookoła polski ten przepis juz dawno był . Przepis jest super . Sam z niego korzystam i dzięki niemu nie mam potrzeby robienia kat a2 czy a. 130km/h w 4t polecę . I 160 km/h w 2t polecę . Nie mam potrzeby szybciej jeździć. Chyba ze na torze ...

Tym swoim Ogarem 200 te 160km/h pomykasz ?  :biggrin:

#8 ks-rider

MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY - władca szlaków

• Forumowicze
  • 9698 postów
  • Na FM od: 13 listopad 2006
  • Motocykl:nie stac mnie

Napisano śro, 06 lip 2016 - 22:17

... a. 130km/h w 4t polecę . I 160 km/h w 2t polecę .

Punkbuster

Zacznijmy od tego czy te 130 km/ h to licznikowe czy z GPS'u ?

160 km/h nawet jezeli sa licznikowe, to jestes poza kategoria A1 bo niestety A1 takich predkosci nie rozwija

:crossy:

Użytkownik ks-rider edytował ten post śro, 06 lip 2016 - 22:18

#9 jeszua

MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY - wymiatacz szos

• Super-Moderatorzy
  • 9249 postów
  • Na FM od: 28 czerwiec 2004

Napisano czw, 07 lip 2016 - 00:45

Dla mnie to Polska sto lat za murzynami . Bali sie ze sie pozabijają a wszędzie dookoła polski ten przepis juz dawno był . Przepis jest super .

kiedyś się tak cieszyłem, jak wprowadzali motorowery na dowód. po zobaczeniu na ulicach, co potrafią rodacy, zdecydowanie zmieniłem zdanie. z przykrością należy zauważyć, że większość krajów europejskich, nawet sąsiadów, ma wyraźnie wyższą kulturę jazdy - ot i cała tajemnica tego, dlaczego nie wszystko co mają inni zadziała w kraju nadwiślańskim

jsz

bezmotocyklowy

#10 ZIGGI

MOTONITA - rozmawiający z silnikiem

• Forumowicze
  • 1280 postów
  • Na FM od: 18 wrzesień 2006
  • Motocykl:-

Napisano czw, 07 lip 2016 - 07:23

Do tego wszyscy tuningują swoje pierdoloty nie patrząc, że do prędkości potrzeba też stosownego zawieszenia i hamulców.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

#11 Qadrat

MOTONITA - leżący na baku

• Forumowicze
  • 1484 postów
  • Na FM od: 02 sierpień 2013
  • Motocykl:BMW F650, BMW R1150GS

Napisano czw, 07 lip 2016 - 08:02

kiedyś się tak cieszyłem, jak wprowadzali motorowery na dowód. po zobaczeniu na ulicach, co potrafią rodacy, zdecydowanie zmieniłem zdanie. 

No niestety ale motorower na dowód to jest poroniony przepis. Cała masa osób, które nigdy nie miały prawa jazdy, zero jakiejkolwiek znajomości przepisów i wsiada taki delikwent na chiński skuterek a potem jedzie przed siebie, znaki go nie interesują bo i tak nie wie co oznaczają...

#12 Klas500

• Forumowicze
  • 643 postów

Napisano czw, 07 lip 2016 - 10:17

->Qadrat

Motorower na dowód to nie jest poroniony pomysł pod warunkiem , że zamiast płacić w podstawówce i gimnazjum z naszych podatków na naukę religii  , przeznaczy się te pieniądze na naukę przedmiotu traktującego o ruchu drogowym. Wtedy każdy kończący szkołę podstawową lub gimnazjum ( są przecież obowiązkowe) , będzie znał przepisy w stopniu umożliwiającym poruszanie się po drogach pieszo , rowerem , motorowerem.

#13 ZIGGI

• Forumowicze
  • 1280 postów

Napisano czw, 07 lip 2016 - 11:43

Weź jeszcze pod uwagę tych, co już do szkoły nie chodzą.

W ogóle to jest jeszcze w szkole takie coś jak PO? Powinien być przedmiot uczący zasad ruchu drogowego, pierwszej pomocy, reakcji na różne zagrożenia itd.

#14 heniek128

ADEPT MOTOCYKLIZMU - szorujący kolanami

• Forumowicze
  • 2896 postów
  • Na FM od: 27 marzec 2003
  • Motocykl:Brzydki

Napisano czw, 07 lip 2016 - 12:08

W podstawówce i gimnazjum na technice mnie uczyli.

#15 ks-rider

MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY - władca szlaków

• Forumowicze
  • 9698 postów
  • Na FM od: 13 listopad 2006
  • Motocykl:nie stac mnie

Napisano czw, 07 lip 2016 - 13:51

że do prędkości potrzeba też stosownego zawieszenia i hamulców.

Ziggi

i index predkosci opony.

:crossy:

Użytkownik ks-rider edytował ten post czw, 07 lip 2016 - 13:52

#16 Klas500

• Forumowicze
  • 643 postów

Napisano czw, 07 lip 2016 - 13:57

Weź jeszcze pod uwagę tych, co już do szkoły nie chodzą.

W ogóle to jest jeszcze w szkole takie coś jak PO? Powinien być przedmiot uczący zasad ruchu drogowego, pierwszej pomocy, reakcji na różne zagrożenia itd.Kilka 

Początek był zrobiony kilka lat temu gdy zezwolono na jazdę bez robienia uprawnień. Niestety póżniej zrobiono krok wstecz  bo gdyby równocześnie wprowadzono przedmiot o którym wspominałem to z czasem coraz więcej było by wyedukowanych , a coraz mniej tych nie kumatych. I tak oto w dniu dzisiejszym mamy nadal niedouczonych którzy nabyli uprawnienia w momencie wprowadzenia przepisów o możliwości jazdy motorowerem bez prawa jazdy przez osoby pełnoletnie oraz dodatkowo małolatów którzy nie idą na żadne kursy bo co im kto zrobi. Na dodatek zapanowała moda na kupowanie skuterów z okazji pierwszej komunii co daje razem mieszankę wybuchową .

W podstawówce i gimnazjum na technice mnie uczyli.

Ja nie mam na myśli kilkudziesięciu minut nauki w ramach innych zajęć , tylko normalny przedmiot który traktował by tylko o przepisach ruchu drogowego i który należało by obowiązkowo zaliczyć aby skończyć szkołę. 

#17 jeszua

MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY - wymiatacz szos

• Super-Moderatorzy
  • 9249 postów
  • Na FM od: 28 czerwiec 2004

Napisano czw, 07 lip 2016 - 23:54

->Qadrat

Motorower na dowód to nie jest poroniony pomysł pod warunkiem , (...)

za dużo tych warunków, przynajmniej w obecnym stanie rzeczy. do podanych przez Ciebie dodałbym np. kwestie karania osób łamiących przepisy, w tym recydywy. na chwilę obecną poza zwykłym mandatem nic im nie grozi, nie mają uprawnień które można im zabrać - a karanie przez sądy jest tak kulawe, jak taniec muchy po wyrwaniu 5 nóg. nie żeby było wiele lepiej, biorąc pod uwagę ile osób jeździ bez prawa jazdy, a ile jeszcze nie powinno go również już mieć za przestępstwa drogowe

jsz

bezmotocyklowy

#18 ZIGGI

• Forumowicze
  • 1280 postów

Napisano pią, 08 lip 2016 - 07:38

W obecnym stanie rzeczy ewidentnie widoczna jest potrzeba posiadania uprawnień przez wszystkich, którzy jeżdżą po drogach publicznych. Mam na myśli też rowerzystów.

#19 Klas500

• Forumowicze
  • 643 postów

Napisano pią, 08 lip 2016 - 13:24

Ziggi  - potrzeba to jedno , a kwestia wyegzekwowania to drugie. Co z tego że będzie wymóg posiadania karty rowerowej , jak nikt nie kontroluje rowerzystów pod tym kątem ? Dlatego uważam , że lepsza jest edukacja społeczeństwa. Oczywiście że efekty przyjdą dopiero po czasie ale gdyby do tematu ktoś podszedł kompleksowo w momencie radosnego zezwolenia na poruszanie się motorowerem niemal wszystkim , to dziś już było by sporo roczników wyedukowanych.

#20 ZIGGI

• Forumowicze
  • 1280 postów

Napisano pią, 15 lip 2016 - 13:45

Ziggi  - potrzeba to jedno , a kwestia wyegzekwowania to drugie. Co z tego że będzie wymóg posiadania karty rowerowej , jak nikt nie kontroluje rowerzystów pod tym kątem ? Dlatego uważam , że lepsza jest edukacja społeczeństwa. Oczywiście że efekty przyjdą dopiero po czasie ale gdyby do tematu ktoś podszedł kompleksowo w momencie radosnego zezwolenia na poruszanie się motorowerem niemal wszystkim , to dziś już było by sporo roczników wyedukowanych.

Ja się z Tobą zgadzam, ale jeśli ta edukacja nie będzie w żaden sposób weryfikowana (karta rowerowa/motorowerowa), to jedni się wyedukują, a inni nie.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 Forumowiczów, 0 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |