Skocz do zawartości

Zdjęcie

poldożerini

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

#41 michoa

MOTOCYKLISTA - znikający punkt

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 5232 postów
  • Na FM od: 08 luty 2008
  • Motocykl:trx450r,sfera50, atc250R

Napisano czw, 12 lip 2018 - 16:26

Ile dałeś za to?

no jak yuby pisze mniej więcej :D ale człowiek się liczy nie pieniądze 

Za tyle sam bym taki wynalazek skitrał w garażu dla młodego...  ;) 

to zamiast nadskakiwać płaskiej dupie i tracić czas bo i owszem fajna sucz jest ale ona i tak się z nikim nie spotka oprócz swojego psa  to  przejrzyj olx i coś sobie wybierz do 2 tys jest zajebisty wybór a jak masz ponad 2 to nawet może 1.4 upolujesz a ten już podaje zdrowo dopóki upg nie wyjebie :D w takim 1.4 jakbyś most zaspawał to chłosta jak za małolata jak starych nie było w domu i video i TV twoje aż nieraz wzdymy na ręce były potem także  nie ma co kitrać w garażu tylko upalać ..............teraz pompę wody wymieniłem oblatam trochę na rejonach i jak nic nie odpadnie to quada na seroki i siedlecka  zatarga :D  wydech chyba mam uje**ny bo dziś jak bokiem zapodawałem po szutrach to coś szurało o wystająca na środku muldę , pompę wody wymieniłem , teraz walka z rozjebanym wlewem do baku -nie chodzi że paliwo się rozlewa bo nie jestem dupajskim kustoszem i nie stać mnie na jazdę nim na benzynie ( no dziś 2km zrobiłem bo gazu brakło ) ale śmierdzi strasznie paliwem w środku .......

ja to bym mojego na 1.4 zeswapił ale mam za dużo innych projektów a zarabiam jak w końskich za panowania janusza 1 i odkładam tyle jakby boljer w dziennej taryfie grzał więc chyba nie dojdzie do skutku :( 

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku 

http://miszczua.cba.pl

#42 Tommo

MOTONITA - leżący na baku

• Forumowicze
  • 1422 postów
  • Na FM od: 05 luty 2009
  • Motocykl:Z1000SX Tourer, VS1400

Napisano śro, 28 lis 2018 - 07:26

misiek bangla ci yutub?

Audi Sport

#43 Robert J.

MOTONITA - rozmawiający z silnikiem

• H-D
  • 1189 postów
  • Na FM od: 06 maj 2012
  • Motocykl:HONDA GOLDWING 1800 DCT

Napisano śro, 28 lis 2018 - 15:04

Za ten film wielkie dzieki,  zbieram takie stare filmy.

super nigdy go wczesniej nie widzialem

I ten podklad muzyczny, he pierwsza klasa. Czy to Bilinski? ktos wie

-PAXP-deijE.gif

#44 michoa

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 5232 postów

Napisano śro, 28 lis 2018 - 16:19

misiek bangla ci yutub?

no ba :D 

aczkolwiek ja mam specyficzne podejście do polda że tam powiem sprzeczne z ogólnie przyjętym nurtem :D 

dochodzę na myśl caro 1.4 16v-symbol mocy , dzikiego driftu i ojszczanych majt dziewczyn na wsi w mojej młodości , zresztą to do dziś zdrowo lata i kapcia pali 

atu 1.6GSI -jest odrobina szaleństwa i jazdy , skasowali bagażnik ale można przeżyć 

atu i caro minusy plusy 1.6GLI -dla tych któych nie stać na 2 wyżej wymienione :D 

natomiast jakoś nie loffciam tych wszystkich akwariów , borków, wiadomo nie byłoby borka nie byłoby caro ale jakoś w dzisiejszych czasach średnio za nimi przepadam  , wku**ia mnie jak ludzie na grupie kaleczą caro tym prehistorycznym ryjem z o krągłymi lampami robiąc downgrade bo tak jest fajniej niby, no i borki i akwaria już ceny mają jak maluchy a są to auta awaryjne , brakuje gratów i generalnie pod koc i na zlot w słoneczną pogodę na lawecie , a caro czy atu to daily -ciut trącace oldskulem ale daily :D 

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

#45 Tommo

• Forumowicze
  • 1422 postów

Napisano czw, 29 lis 2018 - 11:34

No jest klimat z tamtych lat. Ja się załapałem na praktyki zawodowe w FSO jak chodziłem do technikum na Hożej.

Dla mnie Borewicz był najfajniejszy. Potem tylko powolny zjazd w dół, kiedy polscy pseudo projektanci sukcesywnie niszczyli włoski niepowtarzalny design tego auta.

Jedyny plus to poszerzenie rozstawu kół, dało estetycznie dużo temu autu.

Audi Sport

#46 Quanti86

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - naciągacz łańcuchów

• Forumowicze
  • 222 postów
  • Na FM od: 03 grudzień 2012
  • Motocykl:Yamaha xj600

Napisano pią, 30 lis 2018 - 13:18

Z bolidów prlu jakbym był zmuszony mieć jakieś auto to byłaby to Skoda.

#47 Tommo

• Forumowicze
  • 1422 postów

Napisano pią, 30 lis 2018 - 13:46

Z bolidów prlu jakbym był zmuszony mieć jakieś auto to byłaby to Skoda.

To miałbyś problem bo w PRL'u nie produkowano Skody ;)

Audi Sport

#48 Adam M.

Spec - Mechanik

• Super-Moderatorzy
  • 12416 postów
  • Na FM od: 09 sierpień 2003
  • Motocykl:Triumph T150V.

Napisano nie, 02 gru 2018 - 15:55

I drugi problem z jazda, lekki przod powodowal ze co silniekszy wiatr podrywal go do gory :).

Lubilem Zastawe 1100 jesli chodzi o PRL chociaz dalej moje Renault 4 uwazalem za 100x lepszy samochod.

#49 Robert J.

• H-D
  • 1189 postów

Napisano nie, 02 gru 2018 - 17:00

Tyle ze Reno 4 bylo jakby mniej dostepne wtedy w PL a z Zastawa nie bylo problemu zeby kupic. W swojej cenie Zastawa nie miala konkurencji, byl to naprawde mily samochod z jasno szara rura, co bylo ciezkie do uzyskania wsrod konkurencji, mozliwe ale ciezkie.

-PAXP-deijE.gif

#50 michoa

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 5232 postów

Napisano nie, 02 gru 2018 - 17:57

Jedyny plus to poszerzenie rozstawu kół, dało estetycznie dużo temu autu.

no panie błagam cię.......

polonez był jednym z nielicznych aut gdzie czas działał mu na plus ( nie tylko w nazwie ) 

zlikwidowali problemy z wałem korbowym który potrafił się ukręcić i miał problemy z panewkami  , poprawili jakość mostów , silniki to w ogóle -od tragicznego gaźnikowego 1.5 który nie jechał ale palił sporo i jebał się masakrycznie ( stykowy zapłon itp ) do nawet niech będzie 1.6 GSI w plusie -hydropopychacze , wielopunkt , elektroniczny zapłon , niskie spalanie przyzwoite odejście, sensowna żywotność   a był jeszcze rover :D 

wygląd też -borek jest tragiczny kanciaty , ryj ma do dupy a caro plus wygląda sympatycznie 

dla mnie jako użytkownika 1.6gli atu plus największa wadą tego auta jest kompletny brak mocy i dlatego chce przesiąść się na omkę no astra 1.6 to przy nim pocisk ( 1.6 8v na mułteku ) to w ogóle nie jedzie w trasie w pagórkowtych rejonach np okolice olkusza czy krakowa ma problem z ważąca 300kg z ładunkiem przyczepką utrzymać 80km/h a to nie jest ani kosmiczna prędkość ani kosmiczny ładunek ...........

ale gołoledź się robi na drodze to zaraz lecimy na nocne upalanie :D 

#51 przemek96

ADEPT MOTOCYKLIZMU - pożeracz gumy

• Forumowicze
  • 2689 postów
  • Na FM od: 30 maj 2008
  • Motocykl:Heretyk Buła i Gruz

Napisano nie, 02 gru 2018 - 18:08

Michoa tobie naprawdę podoba się polonez? Te modernizacje o których piszesz to niemieckie wozy miały w latach 80... Ja nigdy nie zrozumie fenomenu tego samochodu dla niektórych..

#52 michoa

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 5232 postów

Napisano nie, 02 gru 2018 - 19:03

jakby to miało chociaż 2l silnik nawet mułowatą 115KM 8v od opla żeby nie czekać na gołoledź albo nie wkładać 12 coby porobić terror na wiosce , i budę chciałbym caro bo więcej wlezie atu z butlą w bagażniku to masz miejsca jak w kaszlu w bagażniku i byłoby bajencja :D  chciałem poldorovera ale obecnie one są w cenie omki a omka ma więcej do zaoferowania :D 

ja kocham tylni napęd , dopóki nie mam baby , dziecka i nie ciśnie mnie bieda nie wsiąde do przedniego ( bo jak mnie dziecior i bezrobotne babsko usidli to pewno skończe w CC w gazie albo astrze kombi  ) 

#53 Tommo

• Forumowicze
  • 1422 postów

Napisano nie, 02 gru 2018 - 20:59

no panie błagam cię.......

polonez był jednym z nielicznych aut gdzie czas działał mu na plus ( nie tylko w nazwie ) 

zlikwidowali problemy z wałem korbowym który potrafił się ukręcić i miał problemy z panewkami  , poprawili jakość mostów , silniki to w ogóle -od tragicznego gaźnikowego 1.5 który nie jechał ale palił sporo i jebał się masakrycznie ( stykowy zapłon itp ) do nawet niech będzie 1.6 GSI w plusie -hydropopychacze , wielopunkt , elektroniczny zapłon , niskie spalanie przyzwoite odejście, sensowna żywotność   a był jeszcze rover :D

Ja piszę o stylistyce. To oczywiste że z biegiem czasu był mechanicznie usprawniany. Każdy producent to robi. Ale jakbyś wziął do ręki zderzak od borka i od carówy albo kierę starą z gumowym klaksonem i ten okrągły, plastikowy, szary badziew z ostatnich lat produkcji, to byś zrewidował swoje zdanie.

Audi Sport

#54 Robert J.

• H-D
  • 1189 postów

Napisano nie, 02 gru 2018 - 21:24

Polonez byl montowany z silnikiem 2.0 wzietym od 131/132 w dwu wersjach. Nie mozna go porownywac do motoryzacji Niemieckiej, Japonskiej itd. Te kraje byly lepiej rozwiniete, jak np DE poprzez napasc na Polske i cofniecie jej o 100 lat w przemysle, wiec bylo to co bylo i tyle. Nie porownuj tez Michoa pierwszych wersji Poloneza z pozniejszym wersjami Caro itd. Pierwsze wersje Poloneza mialy czysta linie, moze prosta bez polotu jak wloskie, ale przynajmniej nie zmacona glupimi prostackim dodatkami, wyszly spod dobrej reki, natomiast Caro to juz taki twor, ze nie nazwe potwor, cos jak skrzyzowanie jeza z wezem ni to pies ni wydra.

-PAXP-deijE.gif

#55 michoa

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 5232 postów

Napisano nie, 02 gru 2018 - 22:36

dla mnie auto ma jeździć a nie stać pod kocem , a borki i akwaria tylko do tego drugiego się nadają

a wygląd powtarzam -mnie caro i atu plus pasują , a borek i akwarium kaszana

a kooperacja z dełu w sumie na dobre im wyszła bo pilot do zamka centralnego w atu i stacyjka są takie same jak w matizie i dzięki temu do dziś są dostępne za grosze :D

Polonez byl montowany z silnikiem 2.0 wzietym od 131/132 w dwu wersjach

ale to chyba szału nie robiło ? mogło dełu dać nawet 1.6 od lanosa chociaż sohc i coś się kręci bo te ohv to muły szatańskie są

#56 Adam M.

Spec - Mechanik

• Super-Moderatorzy
  • 12416 postów
  • Na FM od: 09 sierpień 2003
  • Motocykl:Triumph T150V.

Napisano pon, 03 gru 2018 - 15:23

Jak na PRL robilo, nie mowiac jaki szacun na dzielni :)

Jechalem kiedys z takim bucem po Wislostradzie, ja na starej jednowalkowej CB750 ( juz dobrze przechodzonej ) a on Polonezem 2l tak mniej wiecej z Ursynowa do Srodmiescia i na kazdych swiatlach odchodzilem mu spokojnie na 500 m do przodu, a swiatel tam bylo od groma.

Myslalem w koncu ze zacznie gryzc kierownice ze zlosci, jako ze wowczas nie bylo w Wwie szybszego samochodu, nie mowiac o owczesnych motocyklach.

#57 Quanti86

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - naciągacz łańcuchów

• Forumowicze
  • 222 postów
  • Na FM od: 03 grudzień 2012
  • Motocykl:Yamaha xj600

Napisano pon, 03 gru 2018 - 23:08

https://youtu.be/ghfqiojN6-w

#58 michoa

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 5232 postów

Napisano wto, 04 gru 2018 - 21:19

12-steczki od kaszla i bawisz się jak bawarą pod techno remizą za młodu :D

na mokrym jest lepsza faza ale trza szeroką stal na przód bo mimo lekkiej dupy na otwartym moście strasznie przód ucieka i już raz mnie wysepka na rondzie zaatakowała

Użytkownik michoa edytował ten post wto, 04 gru 2018 - 21:21

#59 kiler

MGS Member

• Forumowicze
  • 1417 postów
  • Na FM od: 22 kwiecień 2005
  • Motocykl:BMW S1000RR V-strom1000

Napisano wto, 04 gru 2018 - 22:35

Kurcze miała być złomega a tu dalej upalanie poldolotem :P

#60 michoa

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 5232 postów

Napisano śro, 05 gru 2018 - 07:28

spokojnie próbuje uzbierać na sensowną  mv6 w manualu  dajcie mi ciut czasu :D a pold na zawsze w sercu , dziś jak wyszedłem z roboty patrzę na tą szklankę na drodze to łzy radości z oczu :D :D :D

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 Forumowiczów, 1 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |