Skocz do zawartości

Zdjęcie

Yamaha Virago 125

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Szant

CZYTACZ - zupełny świeżak

• Forumowicze
  • 1 postów
  • Na FM od: 09 maj 2016
  • Motocykl:planuję

Napisano wto, 10 maj 2016 - 06:49

Witam!
Planuję zakup pierwszego w życiu motocykla i wybrałem na tę okoliczność Virago 125. 
Mam kilka pytań technicznych, a na motocyklach nie znam się zbytnio, więc proszę o pomoc. 

Oglądałem model z 1998 roku i kilka rzeczy wzbudziło pewien niepokój u mojego znajomego, który ma zdecydowanie większe pojęcie ode mnie.

Mianowicie motocykl odpala i pracuje ładnie, natomiast w trakcie jazdy mniej więcej w połowie gazu brakuje mu mocy. Sprzedający nie był w stanie powiedzieć kiedy był wymieniany filtr powietrza i regulowany gaźnik, więc mój znajomy stwierdził, że na 90% to będzie przyczyną, ale chciałbym wiedzieć jakie mogą być gorsze scenariusze i czy ktoś spotkał się z podobnym problemem. 

Poza tym na tłumiku od dołu są nawiercone dwie dziurki, przez które coś kapie od czasu do czasu. Czy te dziurki w Virago były fabryczne, czy ktoś to zrobił na własną rękę i w jakim celu? Na to pytanie sprzedający również nie potrafił udzielić odpowiedzi, bo jak twierdzi sam ma nie wielkie pojęcie. 

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

Przemek

#2 Qadrat

MOTONITA - głaszczący manetkę

• Forumowicze
  • 1535 postów
  • Na FM od: 02 sierpień 2013
  • Motocykl:BMW F650, BMW R1150GS

Napisano wto, 10 maj 2016 - 08:50

Skoro sprzedający nie robił mu żadnego, nawet najbardziej podstawowego serwisu to ja bym to odpuścił. Olej pewnie też długo nie zmieniany, do zaworów nie zaglądane, filtr powietrza zasyfiony...

#3 -OLO-

NOWICJUSZ - macant tematu

• Forumowicze
  • 25 postów
  • Na FM od: 15 kwiecień 2016
  • Motocykl:K1600

Napisano wto, 10 maj 2016 - 20:13

Dziury w tłumiku to najczęściej sposób na "podrasowanie" dźwięku.

Qadrat dobrze radzi, jak obecny właściciel nie potrafi nic powiedzieć na temat serwisowania swojej własności to znaczy że moto zaniedbane, ale równocześnie nie wyklucza to jego wartości. Pytanie tylko czy doprowadzenie motocykla do dobrego stanu nie będzie zbyt kosztowne. Naprawdę warto czasami dołożyć parę złotych i kupić moto pewne. Wiem że często kaska jest ograniczona, ale rozwiązaniem jest odczekać, dozbierać i potem cieszyć się jazdą a nie denerwować z nietrafionego zakupu.

edit

PS. Krysztalus ma równieź podobny problem z mocą.

http://forum.motocyk...problem-z-moca/

Użytkownik -OLO- edytował ten post wto, 10 maj 2016 - 20:26

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 Forumowiczów, 0 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |