Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wypadek przy 250kmh

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
89 odpowiedzi w tym temacie

#21 lilith_24

NOWICJUSZ - podawacz śrubek

• Forumowicze
  • 94 postów
  • Na FM od: 09 kwiecień 2013
  • Motocykl:każdy inny

Napisano wto, 12 kwi 2016 - 10:53

koleś w aucie specjalnie i na złość motocykliście był akurat tam

#22 Hero

KANDYDAT NA MOTONITĘ - tańczący na ladze

• Forumowicze
  • 889 postów
  • Na FM od: 18 sierpień 2003
  • Motocykl:BMW S1000RR '15

Napisano czw, 14 kwi 2016 - 18:37

Nie ma co się pastwić nad człowiekiem, zginął i z pewnością gówno go obchodzi co o sposobie jego zejścia myślą inni...

#23 _Xp_

NOWICJUSZ - niuchacz wydechowy

• Forumowicze
  • 88 postów
  • Na FM od: 25 wrzesień 2009

Napisano wto, 26 kwi 2016 - 06:20

Takie filmiki powinni pokazywać na kursach.

#24 Quanti86

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - wąchacz spalin

• Forumowicze
  • 166 postów
  • Na FM od: 03 grudzień 2012
  • Motocykl:Yamaha xj600

Napisano wto, 26 kwi 2016 - 09:06

Takie filmiki powinni pokazywać na kursach.

Nonsens. Płacę za szkolenie w zakresie techniki jazdy. Filmy mogę pooglądać sobie za darmo w domu.
Mam pełną świadomość co się dzieje z człowiekiem przy takiej prędkości i takich siłach.
Jak ktoś się ślini do flaków i innego truchła to są od tego odpowiednie strony.

#25 4jku

MOTONITA - miejski lanser

• Forumowicze
  • 1063 postów
  • Na FM od: 12 lipiec 2011
  • Motocykl:EXC 200, LC4 640 SM

Napisano wto, 26 kwi 2016 - 13:48

Może ty masz, a większość 17-latków też ma?

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

https://battle.net/r...af-hs&s=HS&m=pc

#26 Tasmanski

NOWICJUSZ - podawacz śrubek

• Forumowicze
  • 100 postów
  • Na FM od: 03 grudzień 2008
  • Motocykl:XV1900

Napisano wto, 26 kwi 2016 - 14:44

Mysle ze taki krotki filmik na szkoleniach moglby uratowac niejednemu malolatowi zycie.Nie powinno sie oczywiscie przesadnie epatowac czyjas smiercia, ale jak sie ma 17 lat to sie o tym nie mysli i moze taki filmik wywolalby chwile refleksji u niejednego dzieciaka i w odpowiednim czasie troche by zwolnil.

Kiedy robilem prawko w 92 roku, nie bylo jescze internetu w Polsce (wiem, pewnie spece od komputerow zarzuca mi klamstwo). Przynajmniej nie byl tak dostepny jak dzis a najszybszym motocyklem w zasiegu moich mozliwosci byl Junak (z tlokiem od Fiata i cylindrem rozwierocnym na 78mm :))

Wiekszosc moich kolegow byla rownie zamozna jak ja  i pewnie dlatego wszyscy z ktorymi wtedy jezdzilem zyja do dzis...

Dzisiaj kiedy siedemnastolatek wsiadzie na R6 lub R1 ma nikle szanse dozyc osiemnastki :). Oczywiscie to uogolnienie, ale cos w tym jest. 

Ja przed pewnym i motocyklami czuje ogromny respekt (Fireblade, R1, Hayabusa) i jakos nie pali mi sie aby ich dosiadac... No ale ja mialem nascie lat bardzo dawno temu...

Zubní plomba je velmi často chybně vyslovována jako „blomba“.Slovo se do češtiny dostalo přes německý výraz Plombe.

#27 Tommo

• Forumowicze
  • 1075 postów
  • Na FM od: 05 luty 2009
  • Motocykl:Z1000SX Tourer

Napisano wto, 26 kwi 2016 - 14:58

Umysł przeciętnego 17'to latka nie przyswaja takiej ewentualności, że może umrzeć. To jest zbyt abstrakcyjne dla niego.

Audi Sport

#28 Quanti86

• Forumowicze
  • 166 postów

Napisano wto, 26 kwi 2016 - 21:46

Będąc w liceum większość moich znajomych oglądala rotteny i tym podobne strony i mieli wyrąbane na wypadki i związane z tym konsekwencje.

Każdy wiek rządzi się swoimi prawami, jedni mają więcej oleju w głowie, drudzy więcej szczęścia, a trzeci są już pochowani. Tyle.

#29 _Xp_

• Forumowicze
  • 88 postów
  • Na FM od: 25 wrzesień 2009

Napisano śro, 27 kwi 2016 - 05:41

Nonsens. Płacę za szkolenie w zakresie techniki jazdy. Filmy mogę pooglądać sobie za darmo w domu.
Mam pełną świadomość co się dzieje z człowiekiem przy takiej prędkości i takich siłach.
Jak ktoś się ślini do flaków i innego truchła to są od tego odpowiednie strony.

Kolego, aktualnie możesz mieć świadomość co się z Tobą dzieje przy takich prędkościach - fizyka miażdży ciało człowieka, kości pękają, skóra się rozpruwa, wnętrzności fruwają itd.

Zapomniałeś chyba jednak o tym co mają w głowach młodzi ludzie. Przypomnij sobie czas, kiedy miałeś naście lat - wtedy byłeś tak mądry jak teraz? Wątpię w to.

#30 Dr.Artur

• Forumowicze
  • 1014 postów
  • Na FM od: 29 maj 2009
  • Motocykl:RC8 i GSX 1300R

Napisano wto, 14 cze 2016 - 08:04

macie więcejtakich filmów ??

#31 ks-rider

MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY - władca szlaków

• Forumowicze
  • 9419 postów
  • Na FM od: 13 listopad 2006
  • Motocykl:nie stac mnie

Napisano wto, 14 cze 2016 - 10:09

Quanti86

Mylisz sie !

Nie Ty jako laik opracowujesz program, twoim obowiazkiem jest sie do tego programu dostosowac, mimo, ze placisz.

Tak sie sklada, ze czasami zadaje jako " prace domowa " obejrzenie danego filmiku, czy klku filmow na YT.

Jak myslisz ilu kursantow ogladnelo ?

Dokladnie, ani jeden, bo albo nie mieli czasu, albo zapomnieli, albo po prostu tak jak Ty stwierdzili, ze to niema sensu.

:crossy:

#32 4jku

• Forumowicze
  • 1063 postów

Napisano wto, 14 cze 2016 - 10:59

Nieodpowiedzialne szwaby!

#33 Quanti86

• Forumowicze
  • 166 postów

Napisano wto, 14 cze 2016 - 11:21

Quanti86

Mylisz sie !

Nie Ty jako laik opracowujesz program, twoim obowiazkiem jest sie do tego programu dostosowac, mimo, ze placisz.

Tak sie sklada, ze czasami zadaje jako " prace domowa " obejrzenie danego filmiku, czy klku filmow na YT.

Jak myslisz ilu kursantow ogladnelo ?

Dokladnie, ani jeden, bo albo nie mieli czasu, albo zapomnieli, albo po prostu tak jak Ty stwierdzili, ze to niema sensu.

Bo nie ma sensu. Jeśli mam na szkoleniu poświęcić chociaż kwadrans na oglądanie flaków to podziękuję i poszukam innego ośrodka gdzie ten czas spędza się na torze.

Dla mnie to zwykła dziecinnada, bądź wręcz skrzywienie jarając się tego typu materiałami.
Żeby nie było, jak byłem gnojkiem to zdarzało się z kumplami oglądać serwisy takie jak rotten.com i jakoś żaden z nas nie myślał wtedy o rozsądnej jeździe...
Ot każdy wiek rządzi się swoimi prawami i jeśli miałbym w jakiś sposób uratować młodych przed dzwonem i śmiercią to nie wlaczalbym im filmów tylko szkolił na torze.
Sorry ale to takie pierdolenie jak o obowiązkowej służbie wojskowej.
Byłem, byli i inni i oprócz straconego czasu nikt nie stał się nagle wzorem człowieka. Ba nawet nie przybliżył się do tego wzorca na milimetr.
To samo z filmami, młody obejrzy powie łał ale się rozj... Chcę więcej! Zwyczajnie potraktuje to jako kino klasy C, a stary tak jak ja czy inni stwierdzi że flaki i krew są dobre dla ciekawskich gimbusów i oleje sprawę.

Edit :
Filmy pokazujące techniki jazdy, rodzaje i przyczyny gleb - jestem za.

Użytkownik Quanti86 edytował ten post wto, 14 cze 2016 - 11:23

#34 ks-rider

• Forumowicze
  • 9419 postów

Napisano wto, 14 cze 2016 - 12:09

Przepraszam, ze pytam, a ile pedagogiki liznales w tym zakresie ? Twoje stwierdzenie, ze jest bez sensu jest bez sensu.

Widzisz, Ty wychodzisz z zalozenia, ze trzeba pokazac caly, a  wyobraz sobie, ze poprzez moderacje mozesz skierowac refleksje na zupelnie inne Tory, tyle, ze trzeba troche polotu miec.

Ten filmik ma wiele z Technika jazdy wspolnego a co wazniejsze mpzesz od razu nawiazac do techniko oraz do uzycia mozgu i powsciagliwosci

W realu wygladalo by tak, ze przyszedlbys na wyklady, obajrzal filmik, podyskutowal i wyszedl bys zadowolony / lub nie, a na Forum pitolisz elaboraty, ze nie warto, to to, bo tamto. Nie Ty decydujesz o tym jak dyny OSK zajecia prowadzi, tyle, ze jak sie jako motocyklista na kursie B siedzi to rozne pierduly po rozczochranej chodza, a z za klawiatury kazdy wie lepiej :icon_mrgreen:

. :crossy:

Użytkownik ks-rider edytował ten post wto, 14 cze 2016 - 12:14

#35 Limo

MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY - wymiatacz szos

• Forumowicze
  • 8989 postów
  • Na FM od: 16 lipiec 2006
  • Motocykl:F3

Napisano wto, 14 cze 2016 - 12:36

Ale on decyduje jaką szkołe wybierze. I ma rację - nie będzie żadnej refleksji ze strony uczniów bo oni są niesmiertelni w tym wieku.

Why... So... Serious

#36 4jku

• Forumowicze
  • 1063 postów

Napisano wto, 14 cze 2016 - 13:59

Bo nie ma sensu. Jeśli mam na szkoleniu poświęcić chociaż kwadrans na oglądanie flaków to podziękuję i poszukam innego ośrodka gdzie ten czas spędza się na torze.

Dla mnie to zwykła dziecinnada, bądź wręcz skrzywienie jarając się tego typu materiałami.

A dla mnie nie. Pamiętam jak jakiś czas po otrzymaniu PJ wpadły mi w ręce pewne szkoleniowe materiały policyjne. W moim przypadku otworzyło to szerzej oczy. I nie chodzi o "jaranie się flakami" tylko o zobrazowanie skutków głupoty. Pamiętam to do tej pory, i na pewno ma to wpływ na to że czasem "pocisnąłbym", albo "zmieściłbym się", ale tak na wszelki wypadek jednak "odpuszczę". 

Ale on decyduje jaką szkołe wybierze. I ma rację - nie będzie żadnej refleksji ze strony uczniów bo oni są niesmiertelni w tym wieku.

Wrzucacie wszystkich do jednego wora. Niech zrozumie jeden na 10, to i tak będzie wynik warty starań.

#37 ks-rider

• Forumowicze
  • 9419 postów

Napisano wto, 14 cze 2016 - 20:45

Ale on decyduje jaką szkołe wybierze. I ma rację -

Limo

Mam Ci napisac jak w realu wyglada rozmowa kursanta ktory przychodzi do szkoly aby sie zapisac ?

1. Íle kosztuje godzina ?

2. Ile godzin potrzebuje ?

Kazdemu jednemu kursantowi wmowie, ze naucze go jezdzic w 18 godzin, bo tyle wynosi srednia kursu ( w jednej szkole ) inne obioecuja 30 - 35 godzin ( Landryny  jedne ) :icon_mrgreen:

Zaden Kursant nigdy nie spytal, jak wyglada program, bo ma to w dupie.

A to ze w tym wieku Maja sie za niesmiertelnych, to sie sie z Toba zgodze.

#38 Limo

MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY - wymiatacz szos

• Forumowicze
  • 8989 postów
  • Na FM od: 16 lipiec 2006
  • Motocykl:F3

Napisano wto, 14 cze 2016 - 20:55

No też prawda, ma być tanio i szybko :D

Why... So... Serious

#39 Pchła

• Forumowicze
  • 75 postów
  • Na FM od: 06 luty 2012
  • Motocykl:mała czarna

Napisano czw, 16 cze 2016 - 14:16

Jak robiłam kurs to obejrzałam kilka filmików z wypadków we własnym zakresie. Śmiem twierdzić, że niejednemu tylko tak można uświadomić jak ważne jest jeżdżenie w motocyklowych ciuchach, dlaczego kask musi być dobrze dopasowany i zapięty a technika doskonalona cały czas.

Widoku dziewczyny obdartej z biustu bo jechała w t-shirt nie zapomnę nigdy i na samą myśl o jeździe bez odpowiednich cuchów przechodzą mnie ciary. Także takie pokazywanie nagrań działa na niedoświadczone szczeniaki, a przynajmniej na niektóre.

#40 Grzechuk

NOWICJUSZ - romeciarz

• Forumowicze
  • 46 postów
  • Na FM od: 29 czerwiec 2015
  • Motocykl:MT-125

Napisano czw, 16 cze 2016 - 19:26

Wiecie jakie pierwsze zdanie wypowiedział do mnie mój tato (69 lat) jak zobaczył, że kupiłem motocykl ? "Co ty łeb sobie chcesz rozwalić ?" Tak to niestety prędzej czy później się kończy z jadą na motocyklu.. tylko, że ci co trochę myślą i przewidują sytuację na drodze, się udaje jakoś przeżyć i nie rozwalić tego łba, ale czasem też coś mimo wszystko się przydarzy, a drudzy co się nad niczym nie zastanawiają i napędza ich tylko adrenalina, tak właśnie kończą jak na tym filmie... niestety takie życie, przykre to.. Najważniejsze to mieć olej w głowie, kto to pędzi 200-250km/h po między puszkami na publicznej drodze ???!!! gdzie tu rozum.. samochodem strach jechać z taką prędkością a co tu mówić o motocyklu...

Użytkownik Grzechuk edytował ten post czw, 16 cze 2016 - 19:31

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 Forumowiczów, 0 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |