Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szukam moto do lekkiego terenu/turystyki zamiast Suzuki DRZ400

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 joyjoy

NOWICJUSZ - macant tematu

• Forumowicze
  • 14 postów
  • Na FM od: 25 czerwiec 2008
  • Motocykl:Honda NC750X

Napisano śro, 30 mar 2016 - 15:40

Proszę Was o radę. Od 2003r. jeżdżę Suzuką DRZ400s, a właściwie to pojeżdżuję, bo ostatnimi czasy to raz do roku ją odpalam, bo znudziło mi się jeżdżenie wokół trzepaka, a na dalsze trasy Suzuka jest niewygodna. Po przejechaniu 100 km palce mam jak sprężynki, a d. ścierpniętą. Ostatnio dostałem Yamachę YBR125 (2012) i ta jest znacznie bardziej komfortowa, ale znowuż mocy trochę mało. No i tak sobie pomyślałem że może by sprzedać oba i kupić coś kilkuletniego co byłoby bardzo komfortowe na trasie np 100 km, a dało się jednak na jakieś pole jednak wjechać i miało te 40 KM, no i fajnie jakby chciało na koło wskakiwać tak gładko jak Suzuka. Acha kiedyś miałem Yamachę TTR600, ale jazda na kole na niej mi nie wychodziła.

No i tu prośba do Was coby to mogło być?

#2 DZIKOWSKI

MOTONITA - płonąca guma

• Forumowicze
  • 1778 postów
  • Na FM od: 31 październik 2011
  • Motocykl:2T,4T

Napisano śro, 30 mar 2016 - 16:40

Honda CRF450 X

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

#3 maniek_7

MOTONITA - leżący na baku

• Forumowicze
  • 1432 postów
  • Na FM od: 13 marzec 2003
  • Motocykl:gsx s1000

Napisano śro, 30 mar 2016 - 17:02

nie ma takiego motocykla - albo jest lekka, w miarę mocna i ma zdolności terenowe, albo jest wygodna :) Teoretycznie może być mały BMW GS (jest wygodny całkiem) ale... te zdolności terenowe w porównaniu z DRZ są troszkę na wyrost. Ewentualnie, kiedyś była honda Dominator- wygodniejsza od DRZ, ale cięższa i bardziej "gumowa". Z drugiej strony, kolega dobry jeździec, dawał w miarę radę w niezbyt hardcorowym terenie...

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

#4 skilos

KANDYDAT NA MOTONITĘ - polerant szprych

• Forumowicze
  • 557 postów
  • Na FM od: 12 marzec 2013
  • Motocykl:f800gs

Napisano śro, 30 mar 2016 - 17:21

Ja latam na 800 gs , wczesniej xt660r ,ale w teren to nie bardzo , oba to kowadła . Jakieś szutry, polne drogi ,przy wadze 230 kg i w miarę endurowych oponkach daje rade , ale trochę błota i trudniejszy teren to już dla średniego gieesa lekki hardcor i zamiast przyjemności robi sie walka .I dlatego  szukam drugiego motka w cwiartce typu :Yamaha wr , kawasaki klx czy Honda crf bo jednego motka do wszystkiego jeszcze nie stworzyli  ;)

"Gdy szykuję śniadanie, zwykle se o korkach słucham, jak tkwią te ch*je w tych jebanych autach."

#5 joyjoy

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 14 postów

Napisano pon, 04 kwi 2016 - 13:10

Dzięki, a jak z wymienionymi przez Was w jeżdżeniu na kole?

Może faktycznie rozsądnie będzie zostawić sobie DRZ - bo mam ją od nowości i w sumie nowa jest, a sprzedając to może  1/3 ceny dostanę za nią.

Z drugiej strony trzymać żeby dosłownie 2 razy w roku gdzieś pojechać to bez sensu...

#6 jannikiel

Spec - Ducati

• DesmoManiax DOC Poland
  • 3565 postów
  • Na FM od: 02 listopad 2002
  • Motocykl:4xDucati:999,Paso,2xEfant

Napisano pon, 04 kwi 2016 - 15:46

Wymień siedzenie na odrobinę szersze lub kup uzywkę daj dla tapicera na przeróbkę...

My robiem po Mazurach czasem 400 km w terenie w ciągu dnia...

, a trasa 120-150 km. to spacerek.. i jakoś dajem radę...

Po co zmieniać pewny sprzęt, na coś co jest wielką niewiadomą?

#7 joyjoy

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 14 postów

Napisano czw, 07 kwi 2016 - 11:08

Hej, pomysł z kanapą bardzo dobry ale te wibracje na kierownicy... Zresztą nie pamiętam kiedy w takim terenie byłem, raczej jakąś polną drogą przejadę i tyle.

No szkoda mi DRZki trochę bo to jedyny motor jaki  mam od nowości, ale wczoraj oglądałem całkiem inną bajkę KAWĘ ER-6n no i spać nie mogę :)

Na razie wystawiłem na sprzedaż małą YBR125, a nad resztą rozmyślam. Dzięki za pomoc.

#8 jannikiel

Spec - Ducati

• DesmoManiax DOC Poland
  • 3565 postów
  • Na FM od: 02 listopad 2002
  • Motocykl:4xDucati:999,Paso,2xEfant

Napisano czw, 07 kwi 2016 - 16:59

Na wibracje pomogą grubsze manetki np Progripy, i ciężarki kierownicy, a poza tym trzeba jeździć na wyważonych kołach...

...ale jak masz możliwość zakupu 2 motocykla to pewnie, można pokusić się o 2 sztukę, bo jak koledzy wcześniej wspomnieli, jeszcze nie wymyślono dobrego motocykla do wszystkiego...

Pozdr. J-999

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 Forumowiczów, 1 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |