Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mój świat na kółkach/ Wasze opinie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#61 Adam M.

Spec - Mechanik

• Super-Moderatorzy
  • 12203 postów
  • Na FM od: 09 sierpień 2003
  • Motocykl:Triumph T150V.

Napisano śro, 20 gru 2017 - 05:21

Obejrzalem kolego twoje filmy ze skladania tego silniczka do Simsona.

Pamietaj ze wszystkie bebechy do skrzyni biegow, lozyska podpierajace sprzeglo i wal sklada sie na olej silnikowy, a nie na sucho, kartery przed osadzeniem lozysk sie podgrzewa. Nie widzialem jakos skladania gory silnika, to osobna sprawa.

Jezeli robisz remont silnika to moze warto troche odswiezyc rame i karoserie, to co jest wyglada na mocno zmeczone.

W instalacji elektrycznej trzeba wyczyscic i przesmarowac wszystkie zlaczki i polaczenia z masa, jako ze te ostatnie bardzo lubia korodowac.

Przewody spiac razem zeby nie wisialy jak na filmie, ale z drugiej strony musza miec pewne luzy jesli sa na czesciach ruchomych, jak przod motocykla.

#62 motosx18

CZYTACZ

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 0 postów
  • Na FM od: 23 grudzień 2015

Napisano nie, 31 gru 2017 - 13:17

Obejrzalem kolego twoje filmy ze skladania tego silniczka do Simsona.

Pamietaj ze wszystkie bebechy do skrzyni biegow, lozyska podpierajace sprzeglo i wal sklada sie na olej silnikowy, a nie na sucho, kartery przed osadzeniem lozysk sie podgrzewa. Nie widzialem jakos skladania gory silnika, to osobna sprawa.

Jezeli robisz remont silnika to moze warto troche odswiezyc rame i karoserie, to co jest wyglada na mocno zmeczone.

W instalacji elektrycznej trzeba wyczyscic i przesmarowac wszystkie zlaczki i polaczenia z masa, jako ze te ostatnie bardzo lubia korodowac.

Przewody spiac razem zeby nie wisialy jak na filmie, ale z drugiej strony musza miec pewne luzy jesli sa na czesciach ruchomych, jak przod motocykla.

Dzięki za wypowiedź, elementy w silniku smarowałem i skrzynie polałem olejem, góra silnika składana na olej do mieszanki.  Zmieniam temperaturę części dla lepszego osadzania ale też nie wszystko mogę pokazać na filmiku bo słyszę żeby były krótkie. Rama była poprawiana wizualnie, bardziej zniszczone elementy wymieniane, lecz nie jest on jeszcze ukończony a instalacja była podłączona tylko do odpalenia i sprawdzenia. Będą jeszcze filmiki jak wygląda teraz. 

#63 motosx18

CZYTACZ

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 0 postów
  • Na FM od: 23 grudzień 2015

Napisano pią, 09 lut 2018 - 22:02

#64 Limo

MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY - wymiatacz szos

• Forumowicze
  • 9271 postów
  • Na FM od: 16 lipiec 2006
  • Motocykl:F3

Napisano sob, 10 lut 2018 - 10:23

Gratulacje :)

Why... So... Serious

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 Forumowiczów, 1 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |