Skocz do zawartości

Zdjęcie

Trzecie wcielenie mojego zaprzęgu.

wózek boczny przyczepka posz sidecar wózek

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 c64club

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - naciągacz łańcuchów

• Forumowicze
  • 213 postów
  • Na FM od: 16 luty 2010
  • Motocykl:Banda małolitrażówek

Napisano czw, 22 paź 2015 - 13:41

We wrześniu przywaliłem zbokowozem w słupek. Tak to jest, jak się pędzi przez nieużytki na skróty. Cza było sprzęta odbudować. Nowa rama, błotnik, zawieszenie (ekspermentalny układ), łatanie, szpachlowanie, malowanie. Rezultat:
8.jpg
1.jpg

Czeka go jeszcze malowanie wnętrza wozu, poprawka siodła i uchwyt do kul/lasek. Tak ładnie zrobiony wóz to aż szkoda porysować mocując je gdzie bądź.

Użytkownik c64club edytował ten post czw, 22 paź 2015 - 13:44

www.grzegorski.net - witrualny kącik mojego warsztatu

#2 michoa

MOTOCYKLISTA - znikający punkt

• Forumowicze
  • 5042 postów
  • Na FM od: 08 luty 2008
  • Motocykl:yfm200,sfera50, atc250R

Napisano czw, 22 paź 2015 - 17:01

fajne :D zrób napęd koła w wózku to będzie lepsze na skróty :D 

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku 

http://miszczua.cba.pl

#3 Songo

• Forumowicze
  • 270 postów
  • Na FM od: 15 październik 2007
  • Motocykl:Suzuki DRZ 400S

Napisano czw, 22 paź 2015 - 17:10

Bajerancki :D Mi także marzy się taki zestaw do zabawy w zimę :)

Użytkownik Songo edytował ten post czw, 22 paź 2015 - 17:10

Komar-> Jingcheng smyk:) -> Yamaha Why -> WSK 125-> Suzuki Bandit 600S -> Suzuki DL 1000 Vstrom -> BMW GS 650 Dakar -> Suzuki DRZ 400S

#4 LWfilip

• Forumowicze
  • 227 postów
  • Na FM od: 22 marzec 2015
  • Motocykl:Honda ST1100 ABS / TCS.

Napisano czw, 22 paź 2015 - 17:22

A możesz dać kilka fotek więcej. Fajnie się na ten sprzęt patrzy. Może kiedyś się zabiorę za coś takiego??

Grzeczni po śmierci idą do nieba. Niegrzeczni po śmierci idą tam gdzie chcą.

#5 c64club

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 213 postów

Napisano pią, 23 paź 2015 - 10:21

Michoa - z czego? Z tych paru centymetrów sześciennych? Taki napęd zeżre mi te moje kilka koni i będę się końskimi szkieletami napędzać. Zaprzęg waży 200 kilo z hakiem, mniej niż niejedna solówa, to 1x3 starcza.

Songo, napisz na PW. W Twoich okolicach jeżdżą dwa zaprzęgi mojej roboty. Z właścicielem jednego mam kontakt.

LWfilip. Poczytaj moją stronę (w podpisie). Jak masz zaplecze, intuicję i czas na ileś eksperymentów, to wykasuj "może kiedyś" z ostatniego Twojego zdania. To jest już któryś zaprzęg z kolei w moim wykonaniu, aż powoli tracę rachubę. Pierwsze pod względem mechanicznym były udane, (przedtem były przyczepki i inne konstrukcje), ale dopiero teraz mam jakąś "pewność" w czynieniu wozów i odstosowywaniu motocykli. W Twoim sprzęcie kłopot sprawiają panele i ABS, ale za to Hamerykanie mają doświadczenie w przebudowie tego sprzętu,jest kilku niemal specjalizujących się w tym monterów  i sporo się od nich można nauczyć.

Fotky:

10.jpg

7.jpg

Użytkownik c64club edytował ten post pią, 23 paź 2015 - 10:24

#6 LWfilip

• Forumowicze
  • 227 postów
  • Na FM od: 22 marzec 2015
  • Motocykl:Honda ST1100 ABS / TCS.

Napisano sob, 24 paź 2015 - 18:14

Widać zacięcie w tym co robisz. Taką samą pasję widać w pracach wszystkich tych którzy majstrują przy różnych pojazdach. Co do "mojego" moto to widziałem na żywo pracę konrada1f i w przypadku tego typu motocykla (st1100) to On jest, w pewnym sensie guru tego tematu. Co do moich poczynań to ograniczam się raczej do bieżących napraw mojej maszyny i pomocy kumplom. Chwilowo nie ma możliwości abym rozpoczął jakikolwiek projekt, mam ważniejsze sprawy a to "kiedyś" to naprawdę odległa przyszłość. Jeśli w ogóle.Chętnie jednak oglądam wyczyny takich mechaników jak Ty i podziwiam. Pozdrawiam i życzę dalszej owocnej pracy. LwG.

Grzeczni po śmierci idą do nieba. Niegrzeczni po śmierci idą tam gdzie chcą.

#7 michoa

MOTOCYKLISTA - znikający punkt

• Forumowicze
  • 5042 postów
  • Na FM od: 08 luty 2008
  • Motocykl:yfm200,sfera50, atc250R

Napisano nie, 25 paź 2015 - 09:40

Michoa - z czego? Z tych paru centymetrów sześciennych? Taki napęd zeżre mi te moje kilka koni i będę się końskimi szkieletami napędzać. Zaprzęg waży 200 kilo z hakiem, mniej niż niejedna solówa, to 1x3 starcza.

dobre przełożenie i zdziała cuda chyba że chcesz zapie**alać to odpada :D   , DZIK ma po 8KM w 2T a potrafi przyczepę drzewa ciągnąć i sam waży chyba 500kg :D 

W piachu czy śniegu takie coś jak nie ma koła w wózku napędzanego to pewnie to koło go przeraźliwe hamuje i czy chcesz czy nie skręca w stronę wózka nie ?

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku 

http://miszczua.cba.pl

#8 c64club

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 213 postów

Napisano pon, 26 paź 2015 - 10:47

Ale to nie jest sprzęt do orania. Czysto drogowa maszyna. "Robi w terenie" na tyle, na ile potrzebuję, czyli wjeżdża po stokówkach, na przykład tak jak na tym filmie. Napęd dokładnie ten sam co obecnie, w wózku kilkadziesiąt kilo gratów:

https://youtu.be/oMDaLw-9GSs?t=89

Żeby tam wjechać zimą, wystarcza zmiana "zębatki zdawczej" z 17 na 14 i łańcuchy na tylnym kole. Wincy mi nie cza. Prawa opona robi w śniegu wzorowo. Jako płoza :D

Filipie - guru zwany konrad1f to inż. Konrad Czwordon?

Użytkownik c64club edytował ten post pon, 26 paź 2015 - 14:53

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wózek boczny, przyczepka, posz, sidecar, wózek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 Forumowiczów, 1 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |