Skocz do zawartości

Zdjęcie

Aktualna sytuacja polityczno-gospodarczo-społeczno-ekonomiczna w Polsce

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18072 odpowiedzi w tym temacie

#21 KLAUDIUSZ

MOTOCYKLISTA - jeździec z głową

• Super-Moderatorzy
  • 5510 postów
  • Na FM od: 18 wrzesień 2005
  • Motocykl:Honda CB900 Cafe

Napisano śro, 10 cze 2015 - 21:17

Nie pisz o USA bo nie masz pojęcia chyba jak tam teraz jest.

Po kryzysie przyszli po rozum do głowy i teraz Inwestycje zagranicznego kapitału są bardzo wspierane.

Prawnicy? Tam jest inny system, tzw. Common law inaczej dwustopniowy, gdzie prawo federalne przeplata sie z prawem stanowym a jeszcze dodaj precedensy i jest niezły kocioł :D

#22 C0RLE0NE

NOWICJUSZ - niuchacz wydechowy

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 87 postów
  • Na FM od: 26 marzec 2015

Napisano śro, 10 cze 2015 - 21:20

- jezeli mieliby "nakrasc" to jak?
Jeśli zajmujesz się zawodowo prawem gospodarczym/podatkowym to raczej my ciebie moglibyśmy pytać i chyba nie napiszesz, że "niedasie".

- stan finansow publicznych nie jest idealny, ale w ktorym kraju jest, natomiast gospodarka ma sie wg mnie dobrze, export rosnie, tylko poziom inowacji jest slaby,
Pytałeś czy sytuacja w PL jest tragiczna. Więc jest jaka jest niezależnie od tego czy gdzieś indziej jest lepiej czy gorzej. Nie pytałeś o porównanie tylko o ocenę bezwzględną więc nie zamydlaj innymi krajami.

- wiek emerytalny to problem na calym swiecie - pytanie czy zyjemy tu i teraz, czy myslimy co bedzie za 10, 20, 30, czy 40 lat?
Jak wyżej. Oraz "myślimy", czyli kto? Ja o swojej przyszłości owszem, myślę. Natomiast ci, co zabierają mi MOJE pieniądze rzekomo na MOJĄ przyszłość wcale się o nią nie troszczą.

- w PL nie jest fatalnie - to na pewno,
Pewnie, stary, zajebiście jest.

- USA ma nas w d...., ale nie jestesmy ich slugusem,
Noo :D
51-szy stan, terytorium zależne.

- zgodnie z prawem sie nie da, a na rozwiazaniach niezgodnych to ja sie nie znam i sie nimi nie zajmuje
- zawsze trzeba sie porownywac, poniewaz jak inaczej stwierdzic, czy jest dobrze, czy zle?
- w kwestii rodzaju systemu emerytalnego to nie mam madrego zdania - taki system chyba nie istnieje,
- nie zgodze sie,
- tez, chociaz Lepper mial racje z Talibami.

#23 Brzoz3k

KANDYDAT NA MOTONITĘ - tańczący na ladze

• Forumowicze
  • 894 postów
  • Na FM od: 14 maj 2014

Napisano śro, 10 cze 2015 - 21:21

PO, Wola.

Co do USiA to jest też nie do końca jasne. Republikańce mocno naciskają na utrudnienie zarabiania inwestorom zagranicznym, więc wszystko okaże się po wyborach w przyszłym roku.

#24 KLAUDIUSZ

• Super-Moderatorzy
  • 5510 postów

Napisano śro, 10 cze 2015 - 21:22

Narazie nic nie utrudniają, no i raczej wyniki tego są dobre.

#25 Brzoz3k

• Forumowicze
  • 894 postów

Napisano śro, 10 cze 2015 - 21:23

Kluczem jest na razie, co będzie to się tam okaże.

#26 C0RLE0NE

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 87 postów

Napisano śro, 10 cze 2015 - 21:31

Nie pisz o USA bo nie masz pojęcia chyba jak tam teraz jest.

Po kryzysie przyszli po rozum do głowy i teraz Inwestycje zagranicznego kapitału są bardzo wspierane.

Prawnicy? Tam jest inny system, tzw. Common law inaczej dwustopniowy, gdzie prawo federalne przeplata sie z prawem stanowym a jeszcze dodaj precedensy i jest niezły kocioł :D

Oczywiscie, ze znam tylko przyklady.

Duzych inwestorw trzeba wspierac, ale prawdziwa gospodarka to MSP. O nich sie czesto zapomina, poniewaz bardziej medialnie jest pochwalic sie kolejna fabryka znanego miedzynarodowego koncernu, niz 25 nowymi malymi firmami.

Tak - tam jest kociol. Plotka glosi, ze po wycieku ropy w Zatoce Meksykanskiej na plazy byli wylacznie prawnicy polujacy na klientow chetnych zlozyc pozew.

Jezeli chodzi o emerytury to najwazniejsza rzecz, ktora musi "ktos" zrobic, to zabrac sie za wszystkie grupy uprzywilejowane. Patologia, gdzie pracownik biurowy z branzy gorniczej, hutniczej czy z wojska idzie na wczesniejsza emeryture musi sie skonczyc.

#27 KLAUDIUSZ

• Super-Moderatorzy
  • 5510 postów

Napisano śro, 10 cze 2015 - 21:35

Corleone, Ja nie mówie o dużych inwetorach, Ja mówie o małych i średnich ...... znam osobiście kilka firemek i firm które inwestują w USA i mają ogromną pomoc, zaczynając od pozwoleń, poprzez zwolnienia z podatków kończąc na szkoleniu kadry przez lokalny Urząd pracy.

#28 Gośćkomandosek_*

• Gość
  • Na FM od: --

Napisano śro, 10 cze 2015 - 21:36

Corleone, nasze państwo leży w każdym prawie aspekcie.

Jednym z najlepszych sposobów na zbadanie efektywności działania panstwa jest sprawdzenie jak efektywnie redystrybuuje daniny, które zbiera.

PWC na zlecenie KE jakiś czas temu robiła taki raport, skupiając się na zjawisku korupcji przy wydatkowaniu środków publicznych. Wyszło im, ze w Polszy ryzyko wystąpienia korupcji w w/w sytuacji wynosi od 19% do 23%. Dla porównania w Holandii wynosi poniżej 1%.

#29 skilos

KANDYDAT NA MOTONITĘ - polerant szprych

• Forumowicze
  • 557 postów
  • Na FM od: 12 marzec 2013
  • Motocykl:f800gs

Napisano śro, 10 cze 2015 - 21:36

Jezeli chodzi o emerytury to najwazniejsza rzecz, ktora musi "ktos" zrobic, to zabrac sie za wszystkie grupy uprzywilejowane. Patologia, gdzie pracownik biurowy z branzy gorniczej, hutniczej czy z wojska idzie na wczesniejsza emeryture musi sie skonczyc.

Jeśli ktoś to ruszy ,to będziemy pracować do 55 roku życia ... a i jeszcze za tych pasożytów z rządu skasować immunitety wszystkim  .Ustanowić tylko na wypadek wojny  ;) ile to dodatkowej kasy  :flesje:

"Gdy szykuję śniadanie, zwykle se o korkach słucham, jak tkwią te ch*je w tych jebanych autach."

#30 Gośćkomandosek_*

• Gość

Napisano śro, 10 cze 2015 - 21:38

Wiesz ile procent PITów jest kontrolowanych w Polszy? 100%. Wiesz może ile % postępowań przetargowych skontrolował Prezes Urzędu Zamówień Publicznych? Otóż 0,19%!!

No burdel na kółkach.

Użytkownik komandosek edytował ten post śro, 10 cze 2015 - 21:38

#31 C0RLE0NE

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 87 postów

Napisano śro, 10 cze 2015 - 21:40

Corleone, Ja nie mówie o dużych inwetorach, Ja mówie o małych i średnich ...... znam osobiście kilka firemek i firm które inwestują w USA i mają ogromną pomoc, zaczynając od pozwoleń, poprzez zwolnienia z podatków kończąc na szkoleniu kadry przez lokalny Urząd pracy.

W Polsce wszystkie zezwolenia, pozwolenia odstraszaja wszystkich przedsiebiorcow bardziej niz cokolwiek innego.

Ostatnio jeden z moich potencjalnych klientow chcial otworzyc hotel w PL. Papierologia i czas oczekiwania go przerosla i wybral inny kraj.

#32 Brzoz3k

• Forumowicze
  • 894 postów

Napisano śro, 10 cze 2015 - 21:41

Widziałem z bliska procedurę przetargową. Duża firma ochroniarska i jej dwie spółki córki przystępują co dwa lata do przetargu na ochronę pewnego instytutu. Czy to przypadek, że tylko trzy firmy biorą w nim udział? :-D

#33 Limo

MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY - władca szlaków

• Forumowicze
  • 9661 postów
  • Na FM od: 16 lipiec 2006
  • Motocykl:SC28

Napisano śro, 10 cze 2015 - 21:42

Ale wg mnie czy to bedzie PO, czy PIS, czy Kukiz, czy ktokolwiek to bedzie tak samo. Wladza kazdego zmienia, pojawia sie bezkarnosc etc. Tu juz pojawia sie wylacznie watek czysto ludzki niezalezny od partii.

Z każdym kolejnym postem jestem coraz bardziej przekonany że jesteś jednym z tych "zatrudnionych" przez PO, żeby ich wybielali w internecie.

Why... So... Serious

#34 Gośćkomandosek_*

• Gość

Napisano śro, 10 cze 2015 - 21:47

Jeśli chodzi o funkcje "opresyjne", to u nas jest jak na zachodzie, w wielu aspektach państwa nawet jesteśmy przodownikami postępu.

Jeśli chodzi o efektywnoś, to nie trzeba komentować.
Wiesz, ja zapieprzam w pracy jak dziki wół i jestem rozliczany z każdego, nawet najmniejszego błędu - bo nawet małe błędy to często duże straty. Ciśnienie na jakość pracy jest ogromne i ja to rozumiem bo to jedyna droga.
Jest dla mnie nie do zaakceptowania, gdy widzę (bo nie trudno dostrzec), że banda pajaców która rządzi tym grajdołem pozoruje pracę, a jak juz pracuje to niedbale i na jedną czwartą gwizdka.
Tak więc : nawet jeśli część odpowiedzi udzielę na "nie", to w żadnym wypadku nie oznacza to że nie wymagam od nich więcej niż teraz.
Twoja ankieta nie ma sensu, rozumiesz?

#35 Brzoz3k

• Forumowicze
  • 894 postów

Napisano śro, 10 cze 2015 - 21:51

W praktyce to wygląda tak, że w 95% przypadków ludzie, którzy znaleźli zatrudnienie w strukturach administracyjnych państwa zostają tam do emerytury. Jest tak dlatego, że zrobią może mniejsze pieniądze, ale nikt nie będzie od nich dużo wymagać. Jestem przekonany, że idąc do prywatnej firmy plakaliby jak to ciężko, bo trzeba pracować.

Użytkownik Brzoz3k edytował ten post śro, 10 cze 2015 - 21:52

#36 C0RLE0NE

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 87 postów

Napisano śro, 10 cze 2015 - 21:56

Wiesz ile procent PITów jest kontrolowanych w Polszy? 100%. Wiesz może ile % postępowań przetargowych skontrolował Prezes Urzędu Zamówień Publicznych? Otóż 0,19%!!

No burdel na kółkach.

Z jednej strony przy zamowieniach prawie zawsze jedynym kryterium jest cena, a z drugiej zawsze pojawiaja sie glosy, ze wygrywa ten, kto ma wygrac.

Niemcy dostali EURO za inwestycje niemieckich firm w panstwach, ktore "poparly" kandydature, wiec korupcja jest wszedzie.

Ja nie mam zielonego pomyslu jak ja wyeliminowac.

Wg niektorych badan najmniej skorumpowanym panstwem jest Dania. Ale tam "donoszenie" na sasiada, kolege, etc. nie jest czyms zlym, ale dbaloscia o samego siebie, o otoczenie i panstwo. W PL jeszcze chyba zyjemy w czasach minionych, gdzie ograbienie panstwa / zakladu pracy bylo czyms normalnym i walka z "systemem". Potrzebujemy chyba jeszcze zmiany 1-2 pokolen aby bylo normalniej.

W praktyce to wygląda tak, że w 95% przypadków ludzie, którzy znaleźli zatrudnienie w strukturach administracyjnych państwa zostają tam do emerytury. Jest tak dlatego, że zrobią może mniejsze pieniądze, ale nikt nie będzie od nich dużo wymagać. Jestem przekonany, że idąc do prywatnej firmy plakaliby jak to ciężko, bo trzeba pracować.

Tu zgadzam sie w 100%. Mam identyczne doswiadczenia - minimalizm administracji mnie przeraza. Oczywiscie sa wyjatki, ale one sa wszedzie.

#37 KLAUDIUSZ

• Super-Moderatorzy
  • 5510 postów

Napisano śro, 10 cze 2015 - 21:58

W Polsce wszystkie zezwolenia, pozwolenia odstraszaja wszystkich przedsiebiorcow bardziej niz cokolwiek innego.
Ostatnio jeden z moich potencjalnych klientow chcial otworzyc hotel w PL. Papierologia i czas oczekiwania go przerosla i wybral inny kraj.

Zależy, 15 czerwca startuje 3-cia Hala w Firmie, zaczelismy stawiać w Listopadzie, maszyna przyjechała w Lutym teraz kończą montaż.................procedur od groma, pozwoleń itd. ale jakos nie odstraszyło to nas :D Jak sie chce to można

#38 C0RLE0NE

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 87 postów

Napisano śro, 10 cze 2015 - 22:02

Z każdym kolejnym postem jestem coraz bardziej przekonany że jesteś jednym z tych "zatrudnionych" przez PO, żeby ich wybielali w internecie.

Hahaha zdziwilbys sie na kogo ja glosuje w wyborach oddajac de facto "pusty glos".

Ja nikogo nie wybielam, ale moje osobiste zdanie jest takie , ze wszyscy politycy sa tacy sami (oczywiscie z wyjatkami). Wg mnie wiekszosc zostaje politykami dla samego politykowania, ale nie dla slusznych idei.

Poza tym "cykl zycia" politykow i ich aktywnosc wyznaczany jest przez terminy wyborow. Nikt nie mysli dlugofalowo, poniewaz za trudne decyzje nikt ich nastepnym razem nie wybierze.

Zależy, 15 czerwca startuje 3-cia Hala w Firmie, zaczelismy stawiać w Listopadzie, maszyna przyjechała w Lutym teraz kończą montaż.................procedur od groma, pozwoleń itd. ale jakos nie odstraszyło to nas :D Jak sie chce to można

Oczywisce, ze Polak potrafi. Inwestor, o ktorym pisalem byl francuzem.

#39 Gośćkomandosek_*

• Gość

Napisano śro, 10 cze 2015 - 22:02

Wiesz jak to wygląda. Cena ceną, a SIWZ SIWZem. Jak w specyfikacji jest określony ten kto m wygrać, wykonawcy dogadają się między sobą kto jaką ofertę złoży a jeszcze zamawiajacy to klepnie to nie ma bata. Zdzisław Kręcina approves.

Druga sprawa jest taka, że za korupcje wykonawca konsekwencji żadnych, co najwyżej wyjebią KAMa, który był uprawniony do reprezentowania i karawana jedzie dalej.

Kolejna sprawa to to, że konkurencji w zamówieniach publicznych żadnej nie ma.

Widzisz, poruszyliśmy tylko jeden temat i... h*j dupa i kamieni kupa.

#40 C0RLE0NE

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 87 postów

Napisano śro, 10 cze 2015 - 22:07

Wiesz jak to wygląda. Cena ceną, a SIWZ SIWZem. Jak w specyfikacji jest określony ten kto m wygrać, wykonawcy dogadają się między sobą kto jaką ofertę złoży a jeszcze zamawiajacy to klepnie to nie ma bata. Zdzisław Kręcina approves.

Druga sprawa jest taka, że za korupcje wykonawca konsekwencji żadnych, co najwyżej wyjebią KAMa, który był uprawniony do reprezentowania i karawana jedzie dalej.

Kolejna sprawa to to, że konkurencji w zamówieniach publicznych żadnej nie ma.

Widzisz, poruszyliśmy tylko jeden temat i... h*j dupa i kamieni kupa.

Pewnie zostane ponownie oskarzony o wybielanie PO, ale:

- zgadzam sie z Toba, ze w/w przypadki sie zdarzaja,
- nie jest to wina PO-PSL, ale patologicznego "systemu" stworzonego przez ostatnie nascie, jak nie wiecej lat. Uklady zaprzyjaznionych i/lub rodzinnych firm trwaja od lat na poziomie samorzadow bez wzgledu na to, kto jest u wladzy.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 18

2 Forumowiczów, 13 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

ArturKTK, Bing (3), grizzli

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |