Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem Z KTM EGS300

ktm cross egs 300 sprzeglo biegi skrzynia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 swiatek14

CZYTACZ - zupełny świeżak

• Forumowicze
  • 2 postów
  • Na FM od: 11 marzec 2015
  • Motocykl:KTM EGS 300

Napisano śro, 11 mar 2015 - 19:13

Witam, byłem dziś oglądać crossa KTM EGS300 1997r. Motorek w stanie dobrym , jednak przy odpaleniu, wciśnięciu sprzęgła nie chciała wskoczyć jedynka, nie wydawała żadnych hałasów po prostu nie chciała wejść. Po paru próbach wskoczyła ale motor zerwało i zgasł od razu. Kolejna próba była ruszenia z dwójki, dwójka wchodzi ładnie zresztą jak reszta biegów ale też zrywa lekko motor. Klamka sprzęgła "gombczasta". Chciałbym też znać opinie na temat tego modelu i czy jest godny uwagi. I Jaki koszt naprawy crossa. 

#2 Pt77

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - dwusuwowy rider

• Forumowicze
  • 294 postów
  • Na FM od: 06 listopad 2011
  • Motocykl:CR250

Napisano śro, 11 mar 2015 - 19:24

Rozbiez kosz, zobacz czy się nie odkręcił. Sciągnij tarcze, zobacz czy w miejscu styku tarcz z koszem nie ma ząbków. Jak są wyrównaj. Wymień olej, nasmaruj linkę i ciesz się jazdą. Najlepiej zrób fotki i wrzuć to Ci powiem co  w jakim stanie.

#3 swiatek14

CZYTACZ - zupełny świeżak

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 2 postów
  • Na FM od: 11 marzec 2015
  • Motocykl:KTM EGS 300

Napisano śro, 11 mar 2015 - 19:29

No tak wszystko rozumiem, Tylko ja to chce kupić i mam się rozejrzeć ile kosztuje naprawa bo gość od ktorego kupuje ma mi odjąć cenę naprawy z ceny motoru. 

#4 Pt77

• Forumowicze
  • 294 postów

Napisano śro, 11 mar 2015 - 19:36

Minimum wymiana oleju. Ale ja obstawiam kosz sprzęgłowy. W używkach może zamkniesz się w 500zl liczone z olejem, przy wlasnej robociźnie.  

Minimum wymiana oleju. Ale ja obstawiam kosz sprzęgłowy. W używkach może zamkniesz się w 500zl liczone z olejem, przy wlasnej robociźnie.  

Rowki mogą być tak duże że konieczna będzie wymiana kosza. 

#5 enduromaster

Spec - Enduro

• Spec
  • 5717 postów
  • Na FM od: 04 lipiec 2005
  • Motocykl:CB400N '83 & VN800

Napisano śro, 11 mar 2015 - 20:21

mógł bym przysiąc że ten rocznik miał już hydraulicznie sterowane sprzęgło

może być układ zapowietrzony lub zużyty, bądź zalany niewłaściwą cieczą i też go szlag trafił dlatego nie rozłącza sprzęgła

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

#6 Pt77

• Forumowicze
  • 294 postów

Napisano czw, 12 mar 2015 - 13:49

mógł bym przysiąc że ten rocznik miał już hydraulicznie sterowane sprzęgło

może być układ zapowietrzony lub zużyty, bądź zalany niewłaściwą cieczą i też go szlag trafił dlatego nie rozłącza sprzęgła

Fakt, racja, Ale to też nie tania impreza. Spróbuj podpompować klamką i wrzucic bieg. Jak wejdzie to przytrzymaj na sprzęgle i na biegu, jak przepuszcza to zacznie ciągnąć za chwilę.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ktm, cross, egs, 300, sprzeglo, biegi, skrzynia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 Forumowiczów, 0 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |