Skocz do zawartości

Forumowy Murator - Temat dla budujących i remontujących

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
524 odpowiedzi w tym temacie

#521 mczay

CZYTACZ - zupełny świeżak

• Forumowicze
  • 1 postów
  • Na FM od: 24 maj 2018

Napisano pią, 25 maj 2018 - 18:54

No a ja właśnie zastanawiam się nad budową domu bez pozwoleń - czy ktoś zgłębiał ten temat? Natknąłem się ostatnio na ciekawy poradnik, który opisuje krok po kroku, jak zbudować dom bez konieczności starania się o różne pozwolenia.

#522 Arczi919

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - wąchacz spalin

• Forumowicze
  • 137 postów
  • Na FM od: 05 lipiec 2016
  • Motocykl:Gsxr l4

Napisano pią, 25 maj 2018 - 21:17

No a ja właśnie zastanawiam się nad budową domu bez pozwoleń - czy ktoś zgłębiał ten temat? Natknąłem się ostatnio na ciekawy poradnik, który opisuje krok po kroku, jak zbudować dom bez konieczności starania się o różne pozwolenia.

Ewidwntna prośba bota o bana ;)

Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka

#523 ZIGGI

MOTONITA - rozmawiający z silnikiem

• Forumowicze
  • 1281 postów
  • Na FM od: 18 wrzesień 2006
  • Motocykl:-

Napisano pią, 25 maj 2018 - 21:55

Ktoś z was robił taras w tej technologi nad pomieszczeniem ogrzewanym ?

Wiesz co, jak tylko na to patrzę to aż mnie boli portfel... Będę w przyszłości robił taki taras, ale pozostanę przy starych sprawdzonych materiałach i własnej wyobraźni technicznej. Wszystkie łączenia na zatrzaski, kształtki itd wyglądają pięknie na takich filmach, a jak się je montuje to czar pryska. Po kilku latach to już w ogóle wszystko się rozpada, przecieka, a dystrybutor zapomniał że kiedyś miał i zwinął taki biznes. Weź popatrz na to wypełnianie szczelin pomiędzy profilami jakimś szuwaksem z tubki. Te profile są zrobione z czegoś co nie podlega rozszerzalności temperaturowej? Z czasem spoina się oderwie i rozszczelni, no nie ma chu*a.

hurotwnie specjalistyczne, ale rura fi 200x2,0 to już jest niezła kasa za mb.

do kupienia bez problemu z wysyłką kurierem.

W LBN np. megastal

Ziggi, siatki foliowe ze sklepów rozkładają się (wg ekologów) 1000 lat, może styknie?

A poważnie - może rzeczywiście ogarnij tworzywo, bo jak nie pęknie, nie uszkodzi się mechanicznie to z pewnością wytrzyma długo. A rurę kanalizacyjną fi 200 to pewnie z Castoramy...
Btw? Ile ma wytrzymać?

Ogarnięte. Ktoś jakimś cudem wystawił 0,5mb rury fi 210mm o ściance 3mm (jakby mi czytał w myślach o zapotrzebowaniu :biggrin: ). Blachy ogarnąłem od znajomego na złomie. Aktualnie wszystko jest wycięte i pospawane, została polerka :)

https://www.facebook...96088237347313/

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

#524 bozoo

NOWICJUSZ - niuchacz wydechowy

• Forumowicze
  • 87 postów
  • Na FM od: 30 czerwiec 2009
  • Motocykl:motorynka

Napisano sob, 26 maj 2018 - 07:17

Wiesz co, jak tylko na to patrzę to aż mnie boli portfel... Będę w przyszłości robił taki taras, ale pozostanę przy starych sprawdzonych materiałach i własnej wyobraźni technicznej. Wszystkie łączenia na zatrzaski, kształtki itd wyglądają pięknie na takich filmach, a jak się je montuje to czar pryska. Po kilku latach to już w ogóle wszystko się rozpada, przecieka, a dystrybutor zapomniał że kiedyś miał i zwinął taki biznes. Weź popatrz na to wypełnianie szczelin pomiędzy profilami jakimś szuwaksem z tubki. Te profile są zrobione z czegoś co nie podlega rozszerzalności temperaturowej? Z czasem spoina się oderwie i rozszczelni, no nie ma chu*a.

Ja nie zrozumiałem. Te jasne płytki nawierzchniowe leżą sobie swobodnie na tym czarnym tłuczniu? Luźnym? Na filmie nie widać, żeby to jakoś kleili. To jak one się trzymają i nie zapadają w te kamienie?

#525 ZIGGI

MOTONITA - rozmawiający z silnikiem

• Forumowicze
  • 1281 postów
  • Na FM od: 18 wrzesień 2006
  • Motocykl:-

Napisano śro, 18 lip 2018 - 20:06

Mordeczki, zna się ktoś na filtrach do wody?

Mam system Brita z filtrem stacjonarnym i dodatkowym kranem na zlewie. Kran posiada wskaźnik zużycia filtra, który zmienia kolor z zielonego na żółty a później na czerwony. Filtr się zużył więc wymieniłem, a ta kontrolka dalej mi na czerwono świeci. Wyjęcie i włożenie baterii nie pomogło.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 Forumowiczów, 1 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |