Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rejestracja motocykla z Niemiec

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

#81 bred

CZYTACZ - zupełny świeżak

• Forumowicze
  • 1 postów
  • Na FM od: 09 czerwiec 2015
  • Motocykl:DT 125

Napisano sob, 27 cze 2015 - 18:30

Witam Was Forumowicze

Posiadam Yamahe DT 125RN z niemiec. Kupiłem ją jakieś 4 lata temu od polaka. Dokumenty jakie mi dał to: Fahrzeugschein, Betriebserlaubnis, Erganzungsblatt zum Fahrzeugbrief, no i umowa z nim. Czy powinnien mi wtedy dac umowę z Niemcem? Czy jest ciągłość bo tak naprawde on miał z Niemcem a ja mam z tym od kogo kupiłem w Polsce to go powinni sprawdzać? Gdy kupiłem motor tak się zbiegło że musiałem wyjechać i nie zdążyłem moto zarejestrować. Teraz bym chciał. Czy te dokumenty mi wystarczą do rejestracji? Czy coś będą sapać ci z Wydziału że tak późno rejestruje?

Pozdrawiam

#82 _Monter_

MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY - tańczący z winklami

• Super-Moderatorzy
  • 8580 postów
  • Na FM od: 08 marzec 2005
  • Motocykl:Mean Streak

Napisano sob, 27 cze 2015 - 19:16

Witam Was Forumowicze

Posiadam Yamahe DT 125RN z niemiec. Kupiłem ją jakieś 4 lata temu od polaka. Dokumenty jakie mi dał to: Fahrzeugschein, Betriebserlaubnis, Erganzungsblatt zum Fahrzeugbrief, no i umowa z nim. Czy powinnien mi wtedy dac umowę z Niemcem? Czy jest ciągłość bo tak naprawde on miał z Niemcem a ja mam z tym od kogo kupiłem w Polsce to go powinni sprawdzać? Gdy kupiłem motor tak się zbiegło że musiałem wyjechać i nie zdążyłem moto zarejestrować. Teraz bym chciał. Czy te dokumenty mi wystarczą do rejestracji? Czy coś będą sapać ci z Wydziału że tak późno rejestruje?

Pozdrawiam

Używaj wyszukiwarki kolego.

Przeczytaj ten temat.

Piekło było pełne więc wróciłem.
lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

#83 Patryk36

CZYTACZ - zupełny świeżak

• Forumowicze
  • 1 postów
  • Na FM od: 01 lipiec 2016
  • Motocykl:GS400L CM400T CX500C

Napisano wto, 09 maj 2017 - 17:24

Witam. Mam moto z niemiec i posiadam do niego stary niemiecki duzy brief, malego nie mam i zaswiadczenie wymeldowania. Wymeldowanie bylo 2.11.1999 r. Teraz chce zarejestrowac i jest klopot z rejestracja w wydziale komunikacji bo nie mam malego briefu. Ale mam pismo z niemieckiego wydzialu komunikacji ze maly brief zostal zatrzymany dnia 2.11.1999r. a nowego nie da sie wyrobic bo archiwum ma zapisane dane do 7 lat wstecz i powyzej 7 lat sie kasuja. Co mam teraz zrobic? Pewnie wtedy tak bylo ze jak sie wymeldowalo motocykl to oddawalo sie maly brief. Moze ktos wie co teraz zrobic?

#84 jeszua

MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY - wymiatacz szos

• Super-Moderatorzy
  • 9138 postów
  • Na FM od: 28 czerwiec 2004

Napisano wto, 09 maj 2017 - 17:36

Moze ktos wie co teraz zrobic?

owszem, przeczytać cały wątek, w którym pozbierałem dla Ciebie i podobnych osób zbyt leniwych, żeby poszukać samodzielnie, tematy z problemami z rejestracją z niemiec

a na przyszłość wziąć sobie do serca przysłowie, i być mądrym przed szkodą

jsz

bezmotocyklowy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 Forumowiczów, 0 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |