Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bron dla kazdego Polaka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2759 odpowiedzi w tym temacie

#21 Visuz

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - pyrkający w orzeszku

• Forumowicze
  • 452 postów
  • Na FM od: 16 sierpień 2005
  • Motocykl:RD07A

Napisano sob, 22 lis 2014 - 12:04

Rację ma, nie cofajmy się tylko idziemy do przodu. Żadnej broni!

Jako społeczeństwo stajemy się coraz bardziej uzależnieni od państwa i jego struktur.

Ja uważam, że to właśnie cofanie się, a nie posuwanie naprzód.

Gdy w wyniku jakiejś globalnej katastrofy nagle państwa zabraknie, bardzo wielu ludzi szybko zginie bo nie będzie umiała sobie palcem do tyłka trafić.

Już teraz gdyby zabrakło prądu w gniazdku i bieżącej wody z kranu, śmiertelność byłaby ogromna.

A jeszcze sto lat temu to był standard.

Były czasy w Polsce, gdzie w prawie każdym domu była jakaś broń palna.

Czy powystrzelaliśmy się nawzajem? Nie. 

Jako młodzian też byłem temu przeciwny, ale odwidziało mi się. Przestępca nie ma wiele do stracenia i jak będzie chciał to broń łatwo zdobędzie. A to stawia uczciwego obywatela na przegranej pozycji, bo na Policję rzadko można liczyć o czym przekonałem się na własnej skórze.

Użytkownik Visuz edytował ten post sob, 22 lis 2014 - 12:12

#22 MariuszJ

ADEPT MOTOCYKLIZMU - szlifujący podnóżkami

• Super-Moderatorzy
  • 2281 postów
  • Na FM od: 05 styczeń 2007
  • Motocykl:wysportowana laska

Napisano sob, 22 lis 2014 - 13:04

Czasy mamy niestety takie jakie mamy, posiadać broń mogą osoby mające na to pozwolenie, funkcjonariusze.... Dlaczego tyle osób oblewa egzaminy by dostać się do policji? Większość z nich trafia do straży miejskiej, i daj teraz takiemu broń... Nie zrozum mnie źle, na moje broń przydała by się na pewno, ale większość społeczeństwa nie jest gotowa, nie może wręcz mieć jej w posiadaniu.

#23 ks-rider

MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY - władca szlaków

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 9699 postów
  • Na FM od: 13 listopad 2006
  • Motocykl:nie stac mnie

Napisano sob, 22 lis 2014 - 13:08

Panowie, powtarzam po raz kolejny, bron jest od dawna ogolnie dostepnna i nie poitrzeba na nia zadnego zezwolenia !

Co smieszniejse nic sie nie dzieje !

:crossy:

#24 KLAUDIUSZ

MOTOCYKLISTA - znikający punkt

• Super-Moderatorzy
  • 5384 postów
  • Na FM od: 18 wrzesień 2005
  • Motocykl:Honda CB900 Cafe

Napisano sob, 22 lis 2014 - 13:15

KS ...... no to niech kupują, zaraz sie powystrzelają i będzie spokój, albo będzie powtórka przewrotu jak za Jelcyna :)

#25 Limo

• Forumowicze
  • 9402 postów
  • Na FM od: 16 lipiec 2006
  • Motocykl:SC28

Napisano sob, 22 lis 2014 - 13:19

Kaes, to jest artykuł z marca, czyżby nieaktualny?

http://www.bankier.p...on-3080765.html

Inna sprawa że nawet gdyby można było posiadać legalnie broń bez zezwolenia to nie każdy ma potrzebę przedłużania sobie męskości takimi zabawkami.

Why... So... Serious

#26 ks-rider

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 9699 postów

Napisano sob, 22 lis 2014 - 13:39

Limo

Z tego co wiem to w dalszym ciagu bron czarnoprochowa jest bez zezwolenia.

Dzieki za link, naprowadziles mnie na pewien pomysl

#27 wiciu_r

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - naciągacz łańcuchów

• Forumowicze
  • 272 postów
  • Na FM od: 23 grudzień 2011
  • Motocykl:Yamaha TDM 850

Napisano sob, 22 lis 2014 - 13:41

Przecież można legalnie, bez zezwoleń kupić broń czarnoprochową. Jak ktoś ma ochotę sprawdzić się na strzelnicy z Coltem Navy .45 to kilkaset złotych i gotowe.

Pomimo jakichś 170 lat od wynalezienia nie jest to zabawka. A bezpiecznie wyżyć można się w ekipie ASG.

#28 Limo

• Forumowicze
  • 9402 postów

Napisano sob, 22 lis 2014 - 14:24

Widzisz, nie interesuję się bronią i nie wiedziałem o tym, prawdopodobnie jak 99% ludzi w Polsce. Dodaj do tego koszt zakupu i już masz odpowiedź dlaczego mało kto takową posiada.

Why... So... Serious

#29 ks-rider

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 9699 postów

Napisano sob, 22 lis 2014 - 14:44

Widzisz, nie interesuję się bronią i nie wiedziałem o tym, prawdopodobnie jak 99% ludzi w Polsce. Dodaj do tego koszt zakupu i już masz odpowiedź dlaczego mało kto takową posiada.

Limo

Teraz juz wiesz, ze mozna. Koszt zakupu jest wlasciwie smieszny. Malo kto posiada, bo wiekszosc ludzi niema tej swiadomosci, ze mozna. A ci ktorzy nawet wiedza, nie sa w stanie zakupic bo ich nie stac.

Dokladnie tak samo bylo by gdyby od jutra zezwolic kazdemu na posiadanie droni na ktora zezwolenie otrzymywalo by sie czy to w urzedzie meldunkowym czy na komendzie policji. ( notaene juz widze jak Lysy formularze stepluje i zebami zgrzyta  :icon_mrgreen:  )

I tu ponownie sie zapytam jak mialy / Maja sie Wasze teorie, ze krew sie leje i trup pada ciezko ?

Użytkownik ks-rider edytował ten post sob, 22 lis 2014 - 14:44

#30 bozoo

NOWICJUSZ - niuchacz wydechowy

• Forumowicze
  • 87 postów
  • Na FM od: 30 czerwiec 2009
  • Motocykl:motorynka

Napisano sob, 22 lis 2014 - 14:51

W obecnej sytuacji to jedyna szansa na poprawienie obronności Polski . Ale obecna ekipa tego nie zrobi  bo pierwszy lepszy 11.11 skończyłby się zmianą rządu :icon_mrgreen:

Masz na myśli wybory parlamentarne co roku?

#31 szramer

ADEPT MOTOCYKLIZMU - szorujący kolanami

• Forumowicze
  • 2851 postów
  • Na FM od: 25 maj 2002
  • Motocykl:300/600/990

Napisano sob, 22 lis 2014 - 14:54

niech legalizuja bo juz bym zamowil:

niestety w usa niedostepny dla cywilow :sad:

WERA#111

#32 Limo

• Forumowicze
  • 9402 postów

Napisano sob, 22 lis 2014 - 15:07

Limo

Teraz juz wiesz, ze mozna. Koszt zakupu jest wlasciwie smieszny. Malo kto posiada, bo wiekszosc ludzi niema tej swiadomosci, ze mozna. A ci ktorzy nawet wiedza, nie sa w stanie zakupic bo ich nie stac.

Dokladnie tak samo bylo by gdyby od jutra zezwolic kazdemu na posiadanie droni na ktora zezwolenie otrzymywalo by sie czy to w urzedzie meldunkowym czy na komendzie policji. ( notaene juz widze jak Lysy formularze stepluje i zebami zgrzyta  :icon_mrgreen:  )

I tu ponownie sie zapytam jak mialy / Maja sie Wasze teorie, ze krew sie leje i trup pada ciezko ?

Ja uważam wręcz odwrotnie. Jakby jeden z drugim baran na marszu niepodległości wiedział że może zostać odstrzelony przez sąsiada to by tak nie kozaczyli.

Why... So... Serious

#33 Major87

KANDYDAT NA MOTONITĘ - wypruwacz wydechów

• Forumowicze
  • 993 postów
  • Na FM od: 13 kwiecień 2014
  • Motocykl:Czerwony i niebieski :D

Napisano sob, 22 lis 2014 - 15:11

Gdzieś wpadło mi w oko, że liczba przestępstw wzrosła po wprowadzeniu bana na broń w UK.

Z tym, że tutaj idioci jako broń uznają każdy przedmiot, który jest używany w celu zrobienia krzywdy, za gaz pieprzowy można iść siedzieć :).

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

#34 fincher

• Forumowicze
  • 453 postów
  • Na FM od: 27 sierpień 2012
  • Motocykl:SV 650s

Napisano sob, 22 lis 2014 - 16:42

Ja jestem na tak dla broni.

Prosty przykład, samochody(motocykle): ile osób ginie przy korzystaniu z nich? Dobrze wiecie.  Czy mimo to są zakazane? Nie. Ludzie przyzwyczaili się że to przedmiot jak każdy inny a że wypadki się zdarzają to trudno.

Druga sprawa to bezpieczeństwo.

Ktoś kto używa broni w celach powiedzmy "mało legalnych" i tak w "mało legalny" sposób tą broń zdobędzie.

Wiadomo nie od dziś że kraj w którym broni jest dużo cechuje się mniejszą przestępczością. Bo wtedy każdy wie że jak zacznie odstawiać "dziwne akcje" może dostać kulkę z każdej strony.

A najgorszym co do tej pory wymyślono zaraz po tfu "demokracji" jest "przekroczenie obrony koniecznej".

NO proszę was, jak można przekroczyć obronę?  Atakuje mnie 2 dresiarzy i nie mogę nawet  wyjąć noża, sędzia potraktuje to jako "środek nie współmierny do stopnia zagrożenia".  W takiej sytuacji powinienem mieć pełne prawo zarżnąć takich delikwentów bez obawy o konsekwencje prawne. O sytuacji włamania do domu nie wspomnę. Teraz można jedynie "poprosić włamywacza aby łaskawie nie robił krzywdy i grzecznie poczekał na patrol policji"....  

Wolność psia jego mać...

#35 Visuz

• Forumowicze
  • 452 postów
  • Na FM od: 16 sierpień 2005
  • Motocykl:RD07A

Napisano sob, 22 lis 2014 - 16:54

Przecież można legalnie, bez zezwoleń kupić broń czarnoprochową. Jak ktoś ma ochotę sprawdzić się na strzelnicy z Coltem Navy .45 to kilkaset złotych i gotowe.

Pomimo jakichś 170 lat od wynalezienia nie jest to zabawka. A bezpiecznie wyżyć można się w ekipie ASG.

Można kupić czarnoprochową legalnie, ale taka broń nie jest zbyt bezpieczna dla użytkownika. Z czarnym prochem jak będziesz nieostrożny to ci pierdyknie i coś urwie albo w najlepszym przypadku osmali buźkę. Pod tym względem nie ma w ogóle porównania do broni na zespoloną amunicję. A taka jest tylko na pozwolenie.

#36 ks-rider

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 9699 postów

Napisano sob, 22 lis 2014 - 17:11

Fincher

A najgorszym co do tej pory wymyślono zaraz po tfu "demokracji" jest "przekroczenie obrony koniecznej".

NO proszę was, jak można przekroczyć obronę?  Atakuje mnie 2 dresiarzy i nie mogę nawet  wyjąć noża, sędzia potraktuje to jako "środek nie współmierny do stopnia zagrożenia".  W takiej sytuacji powinienem mieć pełne prawo zarżnąć takich delikwentów bez obawy o konsekwencje prawne. O sytuacji włamania do domu nie wspomnę. Teraz można jedynie "poprosić włamywacza aby łaskawie nie robił krzywdy i grzecznie poczekał na patrol policji"....  

Fincher, ta granice mozna przekroczyc w kazdym kraju. Obecnie w Niemczech toczy sie proces gdzie grupa 5 – 6 – ciu mlodzialow wiedzac, ze rencista ma w domu bron chciala go z niej oswobodzic. Pech chcial, ze gdy juz zmusili go do otwarcia sejfu cos sie tam wydarzylo i cala grupa rzucila sie do ucieczki. Recista oddal strzal i zabil jednego z bandziorow ktory mial 16 lat. Prokurator go uniewinnil, ale rodzina wniosla sprzeciw. Odbyl sie proces, sedzia uniewinnil ale rodzina znwu wniosla sprzeciw. Ciagnie sie 3 lata.

Jezeli tym wspomnianym nozem dzgniesz go w udo tak, ze nie bezdie mogl uciekac a Ty poderzniesz mu zaraz po tym gardlo, to niestety ale przekroczyles granice. Gdyby recista strzeil mu w klate z przodu, kot by lzy nie uronil, ale postrzal byl w plecy gdy juz uciekal wiec rowniez granica zostala przeznaczona.

Visus,

powielasz urban legend.

Problem w tym, ze aby obslugiwac bron czarnoprochowa, w szczegolnosci Revolver, to trzeba miec nieco wiedzy co zrobic aby nie doszlo do tego o czym piszesz, a jest to b. proste.

#37 fincher

• Forumowicze
  • 453 postów

Napisano sob, 22 lis 2014 - 17:23

Obrona w moim rozumieniu to jest "nieprzerwane działanie dążące do unieszkodliwienia napastnika".  Więc jeżeli ktoś mnie atakuje i w trakcie szarpaniny/walki  stanie się coś takiego że napastnik straci życie lub dozna ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, to mówi się trudno.

Inna sprawa to gdy ktoś atakuje, ofiara odpiera atak, oddala się kilka metrów od napastnika po czym goni  napastnika, ale to już sprawa ciężka do rozsądzenia.

Nie mniej jednak tutaj też stwierdził bym "napastnik sam sobie winny".

W przypadku wspomnianej przez Ciebie sprawy z emerytem i szóstką napastników również uniewinnił bym emeryta. Nie wiadomo jak to się stało że chłopak dostał w plecy. Nie koniecznie to było tak że w chwili uchwycenia przez niego broni cała szóstka podjęła się ucieczki. Jeden czy dwóch mogli siłą próbować wyrwać mu broń z ręki podczas gdy reszta robiła coś innego (przeszukiwali meble w poszukiwaniu pieniędzy czy cokolwiek) i w tej chwili broń wypaliła trafiając jednego z nich w plecy po czym reszta zaczęła uciekać. Również prawdopodobna wersja wydarzeń.

#38 wiciu_r

• Forumowicze
  • 272 postów

Napisano sob, 22 lis 2014 - 17:55

taki "aktywny system monitorowania środowiska" chętnie bym nabył i rozmyślał o ewentualnych włamywaczach  

#39 fincher

• Forumowicze
  • 453 postów

Napisano sob, 22 lis 2014 - 18:00

taki "aktywny system monitorowania środowiska" chętnie bym nabył i rozmyślał o ewentualnych włamywaczach  

Nie żeby coś ale taki sprzęt to już przesada. Poza tym w warunkach domowych skuteczność raczej zerowa.

#40 wiciu_r

• Forumowicze
  • 272 postów

Napisano sob, 22 lis 2014 - 18:17

Poza tym w warunkach domowych skuteczność raczej zerowa.

nie zgodzę się, mieszkam w kanadyjce z dykty i wełny

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 Forumowiczów, 0 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |