Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bron dla kazdego Polaka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2898 odpowiedzi w tym temacie

#2741 Limo

MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY - władca szlaków

• Forumowicze
  • 9662 postów
  • Na FM od: 16 lipiec 2006
  • Motocykl:SC28

Napisano wto, 24 lip 2018 - 12:08

Czytanie ze zrozumieniem nigdy nie bylo twoja domena

post wyzej napisalem wyraznie pochyly i tlusty druk.

Wieksza czesc tych ktorzy strzelaja zbieraja luski.

:crossy:

Żeby czytać ze zrozumieniem to najpierw trzeba pisać ze zrozumieniem :).

Ciągle utrzymujesz że chodzi o precyzję a nie kasę ale w przypadku kalibra .22 to już się nie opłaca bo wychodzi drożej. To co, tu już się precyzja nie liczy? Nie warto dopłacić do elaboracji żeby mieć lepsze wyniki? Wytłumacz z łaski swojej jak to jest :D

Why... So... Serious

#2742 JERZYK-NYC

KANDYDAT NA MOTONITĘ - polerant szprych

• H-D
  • 576 postów
  • Na FM od: 12 sierpień 2012
  • Motocykl:kawasaki,sportster

Napisano wto, 24 lip 2018 - 12:26

Ks, syn byl wreszcie na policji w sprawie pozwolenia. I tak, po zdaniu wszystkich egzaminow musi zakupic dwa sejfy, jeden na bron a drugi na amunicje. I musi sie liczyc z tym, ze o kazdej porze dnia i nocy moze zapukac patrol policyjny i kazac sobie pokazac, gdzie jest bron i amunicja i czy jest zamknieta w sejmie. Cos tam jeszcze wiecej jest ale nie zapamietalem. Tak to wyglada w NYC.
Mlody powiedzial, ze w takim razie ma to w d... e.

#2743 ks-rider

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 9843 postów
  • Na FM od: 13 listopad 2006
  • Motocykl:nie stac mnie

Napisano wto, 24 lip 2018 - 12:41

Nie tak do końca.
1.Łuski od 22lr zbierają ci co odlewają pociski 5.56/223rem są one używane do robienia plaszcza,temat jak sądze znasz.
To już trochę wyższa szkoła elaborki.

2.Mi się opłaca nawet odkupowac łuski 9para (strzelając z badziewnego Glocka) przynajmniej są jednego producenta i zapakowane w koszyki i pudełka
Zbierać lusek i pierdolić z segregacja to mi się nie chce.

Nico

Temat jest mi znany, tyle, ze najpierw musze trafic kogos kto bedzie w stanie dostarczac mi regolarnie olowiany trzpien / drut czy to pociety juz na rowniusienkie kawalki czy tez sam bede musial go ciac ale jak wiesz musi byc odpowiedni przekroj. Planuje tak za 2 lata zestaw matryc ponad 750,- €

U mnie z regoly wszyscy strzelaja Geco tyle, ze i tak trzeba przesegregowac, bo zawsze trafi sie jedna S&B czy CBC lub inna :icon_mrgreen:

Obecnie wszystko co nie Geco idzie do innych pojemnikow i na zlom.

Nico, myjesz swoje czy kupujesz umyte i odsplonkowane ?

Ciągle utrzymujesz że chodzi o precyzję a nie kasę ale w przypadku kalibra .22 to już się nie opłaca bo wychodzi drożej. To co, tu już się precyzja nie liczy? Nie warto dopłacić do elaboracji żeby mieć lepsze wyniki? Wytłumacz z łaski swojej jak to jest :D

Limo

Powoli dochodzimy do tego, ze  zabierasz glos nie majac pojecia.

otworz sobie googel'a i na fotach sprawdz jak wogole wyglada naboj .22 lr lub .22lfB

Aby cokolwiek elaborowac musisz miec centralny zaplon a nie jak w przypadku .22 lfB zaplon boczny.

.22 lfB to generalnie najprecyzyjniejsza amunicja jaka jest, ze wzgledu na boczny zaplon, mala srednice, malo mosiadzu na luske, jest tania, dlatego nie oplaca sie jej elaborowac, bo niema to sensu.

Sprzetu do elaboracji .22 lfB jest jak na lekarstwo bo nikt tego nie uzywa. ( choc kupic mozna ).

Luska .22 lfB ma zbyt miekie scianki aby cokolwiek z nia robic. Zaden z producentow matryc nie przewidzial precyzyjnej elaboracji tego kalibru, bo jest to zbyt czasochlonne. W przypadku tego kalibru nieda sie osiagnac lepszych wynikow poprzez wlasna elaboracje, a niektora amunicja tego kalibru potrafi byc 2 x drozsza niz 9 Para.

Jerzyk,

mimo tego pogratuluj mu wytrwalosci, i niech kupi te dwa sejfy. Moze da sie osiagnac cel poprzez zakup jednego z wyzszym certyfikatem.

Użytkownik ks-rider edytował ten post wto, 24 lip 2018 - 12:43

#2744 Limo

• Forumowicze
  • 9662 postów

Napisano wto, 24 lip 2018 - 12:55

Powoli dochodzimy do tego, ze  zabierasz glos nie majac pojecia.

Gdybym miał pojęcie to bym nie pytał dlaczego piszesz rzeczy stojące w sprzeczności ze sobą ;)

Why... So... Serious

#2745 JERZYK-NYC

KANDYDAT NA MOTONITĘ - polerant szprych

• H-D
  • 576 postów
  • Na FM od: 12 sierpień 2012
  • Motocykl:kawasaki,sportster

Napisano wto, 24 lip 2018 - 13:56

KS, chyba olal to wszystko. W niedziele przylatuje do mnie na wakacje to sobie pogadam z nim.

aha, jak wyjezdza gdzies na dluzej to musi byc ktos w domu albo musi zaniesc bron do depozytu na posterunek.

#2746 4jku

MOTONITA - rozmawiający z silnikiem

• Forumowicze
  • 1124 postów
  • Na FM od: 12 lipiec 2011
  • Motocykl:EXC 200, LC4 640 SM

Napisano wto, 24 lip 2018 - 19:06

Zasada jest prosta, ten kto strzela duzo, eleboruje, ten kto strzela malo kupuje, bo strzela malo !

Zasada jest prosta. Jak masz dużo kasy to nie tracisz na to czasu i kupujesz. Możecie dorabiać do tego teorie i klepać się po plecach (może nawet w to sami wierzycie) ale w głębi serca dobrze wiadomo że chodzi o PLNy albo OJRO. Aha, żeby było jasne, jak dla mnie spoko, nic złego w tym nie widzę ale wynika z tego że to chyba wam troszkę przeszkadza że musicie się sami przekonać :) Jakby co to zapraszam do Krakowa, polecę kilka strzelnic z których łopatami można łuski pozbierać. 

Wszystko inne sie zbiera i nie zbieram tylko ja ale absolutnie KAZDY kto naprawde para sie strzelectwem. Nie ma tu absolutnie znaczenia, kim sie jest i w jakim kraju sie zyje wiec nie dorabiaj formy do tresci.

Sorry. Nie.

Użytkownik 4jku edytował ten post wto, 24 lip 2018 - 19:06

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

https://battle.net/r...af-hs&s=HS&m=pc

#2747 ks-rider

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 9843 postów

Napisano wto, 24 lip 2018 - 19:19

KS, chyba olal to wszystko. W niedziele przylatuje do mnie na wakacje to sobie pogadam z nim.

aha, jak wyjezdza gdzies na dluzej to musi byc ktos w domu albo musi zaniesc bron do depozytu na posterunek.

Zaniesienie broni na posterunek pod nieobecnosc nie jest wcale Tekie zle, tyle, ze zabezpieczyl bym dodatkowym zamkiem na spust aby nikomu nie przyszlo do lba aby z mojej broni sobie poszczelac  :icon_mrgreen:

Zasada jest prosta. Jak masz dużo kasy to nie tracisz na to czasu i kupujesz. Możecie dorabiać do tego teorie i klepać się po plecach (może nawet w to sami wierzycie) ale w głębi serca dobrze wiadomo że chodzi o PLNy albo OJRO. Aha, żeby było jasne, jak dla mnie spoko, nic złego w tym nie widzę ale wynika z tego że to chyba wam troszkę przeszkadza że musicie się sami przekonać :) Jakby co to zapraszam do Krakowa, polecę kilka strzelnic z których łopatami można łuski pozbierać. 

Sorry. Nie.

To tyczy sie chyba Ciebie i twoich przekonan. W PL ci ktorzy Maja kase elaboruja absolutnie wszyscy swoja amunicje, bo bez tego to co najwyzej medal z kartofla ktos Ci wystruga. Zainteresuj sie moze tematem i dowiedz sie jak to naprawde wyglada ! 

W glebi serca chodzi o precyzje. Zdajesz sobie wogole sprawe do jakiej dokladnosci odmierza sie do takiej amunicji Proch ? - Do jednego ziarenka.

I naprawde chcesz mi teraz wmowic, ze w fabryce jakikolwiek dozownik z taka dokladnoscia odmierza ? No kon by sie usmial ! 

Ta fabryczna / kupiona amunicja to do jakiej komory pasuje ? Jaki ma freebore, jka head space, jaka ogive jaki COL ? 

Kupiona amunicja to sobie mozesz na strzelnicy z Kalacha w czapke postrzelac - rozrzut 5 cm i wiecej - tyle to ja na 600 m robie  :icon_mrgreen:.

TO moze najpierw zanim zaprosisz to podaj jakich kalibrow te luski, bo jak przyjdzie do czego to okaze sie, ze to 7,62x39, .223 Rem i 9 Para.

Czyli mniej wiecej wyrte tyle ile wynosi w danym dniu Cena zlomu mosiadzu  :icon_mrgreen:

Wszystko inne jest skrupulatnie zbierane jezeli juz nie w trakcie strzelania to po zamknieciu strzelnicy, tyle, ze Ty o tym niestety nie wiesz !  :icon_mrgreen:

Jakie sorry nie ? Jak sorry TAK !

A swoja droga to jak zwykle jestem pelen podziwu dla polskiej mentalnosci !

Goowno sie na dyny temat wie ale filozofowac i dorabiac forme do tresci, to naprawde polska specjalnosc, i to sie raczej nigdy nie zmieni

4jku

ile wogole w zyciu kulek przez lufe pusciles ?

Użytkownik ks-rider edytował ten post wto, 24 lip 2018 - 22:20

#2748 tomajk

NOWICJUSZ - romeciarz

• Forumowicze
  • 42 postów
  • Na FM od: 12 październik 2016
  • Motocykl:CRF1000L

Napisano wto, 24 lip 2018 - 22:26

Fabryczna jest robiona obiętościowo, a samodzielnie elaborując to nawet makaronik dzieli się na 4.

Łuski są niezłym zarobkiem dla strzelnicy, sam mam strzelnicę więc wiem.

Jeden strzelec potrafi poza powiedzmy 25zł za oś zostawić co najmniej drugie tyle albo więcej w postaci łusek, strzelając tylko 9mm.

Prasa progresywna do 9luger kosztuje średnio 7tyś zł. Do tego trzeba mieć miejsce by się rozłożyć. Zwraca się jak zrobi minimum 20tyś szt. rocznie.

To nie biedaki odkładają do pudełka odstrzelone łuski, ale właśnie zamożni. Nie dość że mają karabin za 50tyś. sprzęt do elaboracji, miejsce do tej zabawy, płacą za możliwość strzału na 1100m po parę stówek a do tego cena za pocisk .338LM zaczyna się od 25zł .408CT 40zł a 50BMG 70zł. Więc nie ma co gadać, że ten co zbiera, choć może źle powiedziane "zbiera" on z czcią prawie odkłada łuskę do pudełka jest pazerny bądź biedny.

Wyjazd do Skarżyska czy Zielonki to jest parę tyś zł za 2 dni i nie mówimy tu o hotelach.

#2749 ks-rider

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 9843 postów

Napisano śro, 25 lip 2018 - 06:26

Tomajk

rozje bales System ! a co wazniejsze swiatopoglad co niektorych ! :icon_mrgreen:

W Zielonce to co jest rganizowane ? Bo jakos nigdy mi sie o uszy nie obilo ?

#2750 Nico

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - pyrkający w orzeszku

• Forumowicze
  • 464 postów
  • Na FM od: 31 styczeń 2008
  • Motocykl:Sport i Streetfighter

Napisano śro, 25 lip 2018 - 08:14

Sorry. Nie.

Hahaha wykazałes się niezłym dyletanctwem podobnie jak wtedy gdy robiłeś gównoburzę w tym wątku aż w końcu zrobiłeś pozwolenie?
W elaboracji chodzi glownie o precyzję.
A to ,że wychodzi taniej (nie licząc zakupu sprzętu), to jest fajny efekt "uboczny".

KS
Kupuję raz odstrzelone, niemyte i nieodsplonkowane.
Prawe wszystkie s&b, do 9x19 tej firmy nie ma się do czego przyczepic, łuski są ok.
Ostatnio kupiłem Geco hexagon, z ciekawości jak to lata, choć obstawiam ,że znaczacej różnicy nie będzie.
Bardzo fajnie lataja s&b z pociskami JHP, są celniejsze od FMJ

#2751 tomajk

NOWICJUSZ - romeciarz

• Forumowicze
  • 42 postów

Napisano śro, 25 lip 2018 - 11:57

Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia w Zielonce. Na ich poligonie odbywają się zawody LRS nawet 1600m

No i jeszcze na poligonie w Drawsku, Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych, na pasie taktycznym są zawody i treningi dla cywili dość często.

Najbliższe zawody 1.09  a w Zielonce od 28-29.09 W Drawsku dostają wszyscy w dupę co znają tylko "laboratorium" w Skarżysku. Bo tam na pasie to niestety wieje i anemometr na stanowisku na nic się nie zdaje, no prawie.

PS. Dodam tylko, że jak kiedyś na strzelnicy widziałem skwaszoną minę prowadzącego, jak sięgam po łuski to się dziwiłem, co co kaman? przecież będą mieli mniej roboty, no niestety teraz sam zapowiadam, że jak ktoś zbiera łuski, to żadnej ulgi z tego powodu nie będzie i zero rabatów na przyszłość :D To nie dotyczy zielonych 7,62x39 i czerwonych 7,62x54R bo magnesem trzeba gówno "odławiać". Niebawem robię kraty żeby nie dało się zbierać pod pretekstem "a żeby się nie poślizgnąć". Całe "dobro" ma spaść do koryta z którego wszystko pięknie do magazynku.

Użytkownik tomajk edytował ten post śro, 25 lip 2018 - 12:09

#2752 ks-rider

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 9843 postów

Napisano śro, 25 lip 2018 - 12:49

Hahaha wykazałes się niezłym dyletanctwem podobnie jak wtedy gdy robiłeś gównoburzę w tym wątku aż w końcu zrobiłeś pozwolenie?
W elaboracji chodzi glownie o precyzję.
A to ,że wychodzi taniej (nie licząc zakupu sprzętu), to jest fajny efekt "uboczny".

KS
Prawe wszystkie s&b, do 9x19 tej firmy nie ma się do czego przyczepic, łuski są ok.
Ostatnio kupiłem Geco hexagon, z ciekawości jak to lata, choć obstawiam ,że znaczacej różnicy nie będzie.
Bardzo fajnie lataja s&b z pociskami JHP, są celniejsze od FMJ   

Nico

to jest wlasnie domena takich lepiejwiedzacych ! Wchodza, nasikaja oznaczajac jako swoj teren a w realu to w doopie byli i goowno widzieli, no ale wiedza najlepiej !

Nie pamietam ile mam lusek w 9 Para ale kilka tysiecy bedzie. Nic nie bedzie lepiej czy gorzej, co najwyzej wiadomosc, ze ma sie lepsiejsze czy gorsiejsze ale to sprawa drugorzedna.

Material kazdej jednej jest OK !   

Tomajk

O Drawsku slyszalem.

Skarzysko to generalnie wlasnie labolatorium, bo osloniete lasem wiec o wiatr raczej ciezko, w Drawsku z tego co wiem pizdzi jak na Uralu , w Nowej Debie nie wiem ale podobno jest lepiej. Miedzyrzecz w zaleznosci od pogody.

Jak masz ochote to pusc PW gdzie masz ta strzelnice

A zasady masz fajne !    :icon_mrgreen:

Użytkownik ks-rider edytował ten post śro, 25 lip 2018 - 12:49

#2753 tomajk

NOWICJUSZ - romeciarz

• Forumowicze
  • 42 postów

Napisano śro, 25 lip 2018 - 13:14

Miejsce mojej strzelnicy nie jest tajemnicą. Wioska Rudnica w Zachodniopomorskim, koło Wałcza.

Od połowy Września będzie już broń obiektowa do celów szkoleniowych więc jakby co to zapraszam.

#2754 Limo

• Forumowicze
  • 9662 postów

Napisano śro, 25 lip 2018 - 18:17

PS. Dodam tylko, że jak kiedyś na strzelnicy widziałem skwaszoną minę prowadzącego, jak sięgam po łuski to się dziwiłem, co co kaman? przecież będą mieli mniej roboty, no niestety teraz sam zapowiadam, że jak ktoś zbiera łuski, to żadnej ulgi z tego powodu nie będzie i zero rabatów na przyszłość :D

Czyli liczą na zniżki za zebrane łuski, ci goście co wydają kilka tysi za wizytę, chociaż chwilę wcześniej napisałeś że nie chodzi o kasę bo ich stać skoro wydają kilka tysi za wizytę :D

Why... So... Serious

#2755 tomajk

NOWICJUSZ - romeciarz

• Forumowicze
  • 42 postów

Napisano śro, 25 lip 2018 - 18:52

Hmm, ze mną chyba faktycznie jest coś nie tak, nie potrafię napisać w taki sposób by ludzie zrozumieli o co chodzi.

#2756 Nico

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - pyrkający w orzeszku

• Forumowicze
  • 464 postów
  • Na FM od: 31 styczeń 2008
  • Motocykl:Sport i Streetfighter

Napisano śro, 25 lip 2018 - 19:12

Bez urazy, ale strzelnice z której nie mogę zebrać swoich łusek to ja pie**olę.

#2757 ks-rider

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 9843 postów

Napisano śro, 25 lip 2018 - 19:23

Hmm, ze mną chyba faktycznie jest coś nie tak, nie potrafię napisać w taki sposób by ludzie zrozumieli o co chodzi.

Tomajk

Bez wzgledu jak i co bys nie pisal, ten typ tak ma - po prostu nie rozumie i nic nie zrobisz !

Ja nie kumam tylko jednego, jezeli przychodze na strzelnice i place za Jakis czas, to luski zawsze wracaja ze mna, tyle, ze jezeli zaplacilem, to nie oczekuje od wlasciciela jakichkolwiek znizek, rabatow, bonusow, benefituw i czegos jeszcze.

Jezeli ktos strzela z mojej broni ktore gratisowo uzyczylem, to w moich regionach nawet nie trzeba wspominac, ze luski sa moje. Tak to sie bowiem przedstawia.

odemnie jest 318 km, daleko, ale na te 600 m to bym sie skusil :icon_mrgreen:

Użytkownik ks-rider edytował ten post śro, 25 lip 2018 - 19:33

#2758 bozoo

NOWICJUSZ - niuchacz wydechowy

• Forumowicze
  • 87 postów
  • Na FM od: 30 czerwiec 2009
  • Motocykl:motorynka

Napisano śro, 25 lip 2018 - 19:49

Ks a te łuski to one się nie zużywają jakoś? Można tak w nieskończoność je napychać?

#2759 ks-rider

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 9843 postów

Napisano śro, 25 lip 2018 - 19:56

Zalezy od kalibru

w broni krotkiej

Magnum zuzywa sie szybciej ( wszystko zalezy od rodzaju prochu oraz jego wagi / objetosci oraz crimp'u ( zacisniecie pocisku w lusce ) do tego dochodzi jeszcze luz czy to komory czy to bebna. Waza jest rowniez grubosc scianek luski, bo kazdy producent ma inne wartosci.

to tak w skrocie.

W przypadku broni dlugiej wacha sie mieczy powiedzmy 10 ladowaniami a trzema, w zaleznisci od kalibru.

Mozna jeszcze przedluzyc zywotnosc poprzez odpuszczanie ( nagrzanie szyjki do odp. temp. z tym, ze tu trzeba juz miec wyczucie i wiedze ale rowniez mozna sobie pomoc chemia.

Użytkownik ks-rider edytował ten post śro, 25 lip 2018 - 19:58

#2760 4jku

MOTONITA - rozmawiający z silnikiem

• Forumowicze
  • 1124 postów
  • Na FM od: 12 lipiec 2011
  • Motocykl:EXC 200, LC4 640 SM

Napisano śro, 25 lip 2018 - 20:40

W glebi serca chodzi o precyzje. Zdajesz sobie wogole sprawe do jakiej dokladnosci odmierza sie do takiej amunicji Proch ? - Do jednego ziarenka.

I naprawde chcesz mi teraz wmowic, ze w fabryce jakikolwiek dozownik z taka dokladnoscia odmierza ? No kon by sie usmial ! 

Aha... Ludzie planują wybudować bazę księżycową, szykują misje załogową na Marsa, ale nie potrafią jeszcze w fabryce amunicji precyzyjnie odmierzyć ilości prochu :P Podziwiam strzelców dla których ma to znaczenie (inne niż placebo)  :)

Jakbyś napisał że elaborujesz bo chcesz dorzucić więcej prochu bo taki masz kaprys, chcesz dać inny pocisk (lżejszy, może cięższy) z jakiegoś powodu - rozumiem, taka zachcianka. Dlaczego nie. Po prostu dorabianie do tego teorii o ilości prochu mnie nie przekonuje :P

A swoja droga to jak zwykle jestem pelen podziwu dla polskiej mentalnosci !

Goowno sie na dyny temat wie ale filozofowac i dorabiac forme do tresci, to naprawde polska specjalnosc, i to sie raczej nigdy nie zmieni

Znaczy że nie do końca się z tobą zgadzam, więc gówno się znam :) OK! 

Napisałeś (nie tylko ty) że wszyscy zbierają! Ja na to że nie wszyscy. Mam na to dowód:

Ale od kogo kupujesz jak wszyscy zbierają? 

ile wogole w zyciu kulek przez lufe pusciles ?

Nooo od jakiegoś czasu codziennie albo prawie codziennie więcej i więcej :) Tylko że ja nic nie płace za taką zabawę :P a ilość amunicji nieograniczona :D Mało tego, czasem se strzele z RPG albo rzucę granat... To dopiero zabawa.

Nie przypominam sobie wywołanej przeze mnie gównoburzy. Jak coś chcesz przypomnieć to wklej cytat czy coś. Odpowiadam na pytanie: Tak.

to jest wlasnie domena takich lepiejwiedzacych ! Wchodza, nasikaja oznaczajac jako swoj teren a w realu to w doopie byli i goowno widzieli, no ale wiedza najlepiej !

Rozumiem, że napisałem że elaboracja jest przede wszystkim uzasadniona ekonomicznie, oprócz tego wg mnie górę bierze efekt placebo. Czyli oznacza to że wywołałem tym gównoburzę, obsikałem was(?) i cały temat(?), jestem dyletantem, gówno wiem, za mało wystrzelałem, w dupie byłem. Fajni jesteście :)

Nie zauważyłem (jak już wspomniałem) że napisaliście że elaborujecie bo:

"chcesz dorzucić więcej prochu bo taki masz kaprys, chcesz dać inny pocisk (lżejszy, może cięższy) z jakiegoś powodu"

ale nie, najważniejsze jest to ziarenko prochu które możesz precyzyjniej odmierzyć niż w fabryce. 

Pozdrawiam ciepło.

Użytkownik 4jku edytował ten post śro, 25 lip 2018 - 21:21

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

https://battle.net/r...af-hs&s=HS&m=pc

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 Forumowiczów, 1 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |