Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zmiana przepisów kat. B kontra kat. A, 125ccm co wybrać

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
153 odpowiedzi w tym temacie

#141 ded

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - wąchacz spalin

• Forumowicze
  • 195 postów
  • Na FM od: 02 czerwiec 2010
  • Motocykl:Triumph S3 955i 2002

Napisano czw, 04 sty 2018 - 19:59

Bez przesady. Nie popieram jazdy bez prawka ale krótka przejażdżka może być bez konsekwencji.

#142 jeszua

MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY - wymiatacz szos

• Super-Moderatorzy
  • 9189 postów
  • Na FM od: 28 czerwiec 2004

Napisano czw, 04 sty 2018 - 20:33

jeśli bez nieprzyjemnych efektów, to tak. gwarantujesz koledze, na piśmie, że jak przejedzie 1km to nic mu się nie stanie? a może dasz swoją gwarancję na 2km? 10? i ile jest taka opinia warta, w przeliczeniu na potencjalny regres zakładu ubezpieczeń?

walnąłeś jak łysy o beton, nie pogrążaj się bardziej

jsz

bezmotocyklowy

#143 KsDe

NOWICJUSZ - macant tematu

• Forumowicze
  • 19 postów
  • Na FM od: 22 grudzień 2017

Napisano czw, 04 sty 2018 - 21:08

Panowie spokojnie nie ma co się kłócić. Mam swój rozum i nawet jakbym miał okazję to bym tego nie zrobił na publicznej drodze ale jak już na prywatnej posesji.

I nie drążmy już tematu bo ten wątek nie jest od tego. Dziękuję za pomoc przy podjęciu decyzji teraz pozostaje tylko czekać na kurs.

#144 Wertyder

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - dwusuwowy rider

• Forumowicze
  • 330 postów
  • Na FM od: 22 czerwiec 2015

Napisano pią, 05 sty 2018 - 00:11

Bez przesady. Nie popieram jazdy bez prawka ale krótka przejażdżka może być bez konsekwencji.

Słowo "może" może kosztować kłopoty na całe życie - naprawdę nie warto. Moim zdaniem prezentujesz tutaj wyjątkowo szkodliwą ale niestety częstą u nas postawę. To tak jak z jazdą po jednym głębszym - "przecież nic się nie stanie" - ile razy już to słyszałem.... :(...

Użytkownik Wertyder edytował ten post pią, 05 sty 2018 - 00:13

#145 ded

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - wąchacz spalin

• Forumowicze
  • 195 postów
  • Na FM od: 02 czerwiec 2010
  • Motocykl:Triumph S3 955i 2002

Napisano pią, 05 sty 2018 - 08:13

Ja wiem, że promujecie zachowania zgodne z prawem i bardzo dobrze. Jak zdawałem A1 to na miasto z instruktorem wyjeżdżałem Yamahą, nie WSK. Nie wiem czy on też swoje życie kładł na szalę, może i tak. Większość z nas zaczynała jeździć bez prawka, ja np komarem latałem w wieku 10 lat (fakt, że nie po drogach). Mam nadzieję, że taką praworządną poprawę osobiście prezentujecie na drodze, szczególnie jeśli chodzi o dozwoloną prędkość i manewry wyprzedzania. To może wykroczenie mniejszego kalibru, ale w niektórych przypadkach ubezpieczyciel też może żądać regresu, gdyby stało się coś na prawdę złego. Kolega pyta czy fajnie się jeździ większym moto. Ja doradzam, żeby się przejechał i zobaczył. Nie mam na myśli regularnej jazdy bez prawka ani zamknięcia szafy na R1. Ale niech pierwszy rzuci kamień ten, kto na moto wsiadł dopiero na kursie... Śmiało.

A jak już chcesz być (jak koledzy doradzają) świętszy od papieża, to kup sobie godzinkę na mieście w jakiejś szkole jazdy. Powiedz normalnie o co Ci chodzi, to pewnie z miejsca Ci dadzą Gladiusa. Jeśli byś się wyglebił to przynajmniej oni mają to wkalkulowane. Gleba motocyklem kumpla już nie byłaby za darmo.

#146 konrad1f

Spec - Szkoła Jazdy

• Spec
  • 3919 postów
  • Na FM od: 05 lipiec 2002
  • Motocykl:SC26side,RC46,JC20,M10

Napisano pią, 05 sty 2018 - 16:48

Ja wiem, że promujecie zachowania zgodne z prawem i bardzo dobrze. Jak zdawałem A1 to na miasto z instruktorem wyjeżdżałem Yamahą, nie WSK. Nie wiem czy on też swoje życie kładł na szalę, może i tak. Większość z nas zaczynała jeździć bez prawka, ja np komarem latałem w wieku 10 lat (fakt, że nie po drogach). Mam nadzieję, że taką praworządną poprawę osobiście prezentujecie na drodze, szczególnie jeśli chodzi o dozwoloną prędkość i manewry wyprzedzania. To może wykroczenie mniejszego kalibru, ale w niektórych przypadkach ubezpieczyciel też może żądać regresu, gdyby stało się coś na prawdę złego. Kolega pyta czy fajnie się jeździ większym moto. Ja doradzam, żeby się przejechał i zobaczył. Nie mam na myśli regularnej jazdy bez prawka ani zamknięcia szafy na R1. Ale niech pierwszy rzuci kamień ten, kto na moto wsiadł dopiero na kursie... Śmiało.

A jak już chcesz być (jak koledzy doradzają) świętszy od papieża, to kup sobie godzinkę na mieście w jakiejś szkole jazdy. Powiedz normalnie o co Ci chodzi, to pewnie z miejsca Ci dadzą Gladiusa. Jeśli byś się wyglebił to przynajmniej oni mają to wkalkulowane. Gleba motocyklem kumpla już nie byłaby za darmo.

w dalszym ciągu piszesz o rzeczach, o których nie masz pojęcia

żadna szkoła jazdy nie udostepni mu motocykla na miasto zanim nie zapisze się na kurs - dla trzydziestu złotych nikt nie będzie ryzykował zamknięcia szkoły i wsadzeniem do ciupy

aby rozpocząć jazdy musisz wyrobić w wydziale komunikacji PKK i zrobić badania lekarskie oraz zdać teorię lub być po kursie teoretycznym

rzucam kamieniem ;)

Użytkownik konrad1f edytował ten post pią, 05 sty 2018 - 16:51

#147 KsDe

• Forumowicze
  • 19 postów

Napisano pią, 05 sty 2018 - 18:07

Tyle czasu nie jeździłem czymś większym więc 2/3 miesiące mnie nie zbawi. Więc najpierw muszę zrobić badania, potem wyrobić ponownie PKK a następnie egzamin teoretyczny i zaczynamy jazdy. Dobrze myślę?

#148 lago

CZYTACZ - zupełny świeżak

• Forumowicze
  • 9 postów
  • Na FM od: 22 październik 2016
  • Motocykl:CB500

Napisano sob, 06 sty 2018 - 07:01

Kolejność:

- zdolność od lekarza

- pkk w wydziale komunikacji

- zapisanie się do szkoły

Jazdy zaczynasz, teorii się uczysz w międzyczasie.

Jak już umiesz teorię to idziesz na egzamin.

Wyjeżdżasz godziny do końca i egzamin ;)

Ze swojego doświadczenia zalecam, żebyś znalazł szkołę, gdzie mają kilka motocykli a nie pałują na jednym bo każdy egzemplarz inaczej jeździ i zmiana maszyn pomoże poszerzać ci horyzonty. Dodatkowo niektóre są tak zgruzowane, że masakra a ja nie chciałbym się uczyć na gruzie całego kursu.....

No i fajnie znaleźć szkołę gdzie można ćwiczyć omijanie przeszkody z pomiarem prędkości bo na egzaminie w WORD możesz się zdziwić :)

#149 Wertyder

• Forumowicze
  • 330 postów

Napisano sob, 06 sty 2018 - 22:28

Tyle czasu nie jeździłem czymś większym więc 2/3 miesiące mnie nie zbawi. Więc najpierw muszę zrobić badania, potem wyrobić ponownie PKK a następnie egzamin teoretyczny i zaczynamy jazdy. Dobrze myślę?

Prawidłowa kolejność :). Tak jak Ci napisałem wyżej.

Użytkownik Wertyder edytował ten post sob, 06 sty 2018 - 22:32

#150 KsDe

• Forumowicze
  • 19 postów

Napisano sob, 06 sty 2018 - 22:38

Prawidłowa kolejność :). Tak jak Ci napisałem wyżej.

A nie przypadkiem jeżeli chce ominąć wykłady teorii to:

1. Badania

2. PKK

3. WORD egzamin teoretyczny

4. Kurs - jazdy

#151 Wertyder

• Forumowicze
  • 330 postów

Napisano sob, 06 sty 2018 - 22:51

A nie przypadkiem jeżeli chce ominąć wykłady teorii to:

1. Badania
2. PKK
3. WORD egzamin teoretyczny
4. Kurs - jazdy

Przecież tak ci napisałem. Czytasz w ogóle to co piszemy ;)......

#152 KsDe

• Forumowicze
  • 19 postów

Napisano nie, 07 sty 2018 - 00:23

Przecież tak ci napisałem. Czytasz w ogóle to co piszemy ;)......

Czytam tylko ty napisałeś wcześniej, ale już wiem wszystko.

#153 Wertyder

• Forumowicze
  • 330 postów

Napisano nie, 07 sty 2018 - 00:33

Czytam tylko ty napisałeś wcześniej, ale już wiem wszystko.

Wiesz nie chcę wychodzić na zrzędę ;) ale jak z równą uwagą i zrozumieniem będziesz czytał pytania testowe to się nabiegasz do tego wordu ;)......

#154 KsDe

• Forumowicze
  • 19 postów

Napisano nie, 07 sty 2018 - 01:04

Wiesz nie chcę wychodzić na zrzędę ;) ale jak z równą uwagą i zrozumieniem będziesz czytał pytania testowe to się nabiegasz do tego wordu ;)......

Spokojnie teorie na kat. B zdałem za pierwszym podejściem, każdemu może coś umknąć. Nie jesteśmy robotami aby się nie mylić. Ja się nie przejmuje kogoś zdaniem bo wiem, że czasami jestem tak zabiegany i nie myślę co piszę :)

Użytkownik KsDe edytował ten post nie, 07 sty 2018 - 01:16

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 Forumowiczów, 2 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |