Skocz do zawartości

Zdjęcie

HISZPANIA - PORTUGALIA, transport pociągiem?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 BOHATER

CZYTACZ - zupełny świeżak

• Forumowicze
  • 8 postów
  • Na FM od: 17 wrzesień 2009
  • Motocykl:Drag Star 1100

Napisano czw, 19 wrz 2013 - 13:30

Witajcie,
planuję zwiedzić na moto Hiszpanię i Portugalię - wybrzeżem od Barcelony, Gibraltar, Portugalia.
Słyszałem o możliwości przetransportowania motocykla w wagonie towarowym z Berlina do Barcelony.

Mam pytanie czy może ktoś wie jak do tego się zabrać,
1. jakie to koszty?
2. Gdzie i z jakim wyprzedzeniem rezerwować bilety?

Podpowiedzcie.

LWG

BOHATER

#2 filipr

ADEPT MOTOCYKLIZMU - szorujący kolanami

• Forumowicze
  • 2809 postów
  • Na FM od: 10 czerwiec 2008
  • Motocykl:Yamaha R6

Napisano czw, 19 wrz 2013 - 14:16

Cześć

Sprawdzałem to kiedyś i pieniądze są to okrutnie wysokie.

Jak znajdę linka to Ci podeślę

Pozdr.

F.

O.k. - już mam

Trasa powiedzmy z Neu Isenberg (Niemcy ale bardziej na południu) do Narbonne (Francja blisko Andory), czyli taka http://goo.gl/maps/Psbrd

To koszt od osoby z motocyklem w dwie strony od około 800 EUR wzwyż. W skrajnym przypadku podchodzi nawet pod 1800EUR!!!

A to jest tylko 1077km.

Dużo lepiej byłoby się chyba ugadać i przewieźć sprzęty jakimś TIRem (tak jak robi to Motormania) a samemu dolecieć powiedzmy samolotem do Barcelony.

Pozdr

F.

#3 Jarzombek

NOWICJUSZ - trzecia Mordka

• Forumowicze
  • 52 postów
  • Na FM od: 17 wrzesień 2012
  • Motocykl:fz6 S 2004r

Napisano czw, 19 wrz 2013 - 14:38

Cześć

Sprawdzałem to kiedyś i pieniądze są to okrutnie wysokie.

Jak znajdę linka to Ci podeślę

Pozdr.

F.

O.k. - już mam

Trasa powiedzmy z Neu Isenberg (Niemcy ale bardziej na południu) do Narbonne (Francja blisko Andory), czyli taka http://goo.gl/maps/Psbrd

To koszt od osoby z motocyklem w dwie strony od około 800 EUR wzwyż. W skrajnym przypadku podchodzi nawet pod 1800EUR!!!

A to jest tylko 1077km.

Dużo lepiej byłoby się chyba ugadać i przewieźć sprzęty jakimś TIRem (tak jak robi to Motormania) a samemu dolecieć powiedzmy samolotem do Barcelony.

Pozdr

F.

Nie wiem czy aż takie wysokie. Zależy jak trafisz chyba. W każdym bądź razie informacja z zeszłego roku (tj.2012):

3200km Berlin - Narbonne - Berlin za 328 Euro
Wyjazd 05.08, powrót 20.08

za taka kwotę jeden forumowicz z forum fazera&thundercata w zeszłym roku dostał bilety.

link w jego poście jest  taki http://www.dbautozug...g/en/start.html

ale to chyba do ogólnej strony przesyła i tam trzeba pogrzebać w kolejach dojcze bahna.

Jeżeli nic się nie zmieniło w kolejach niemieckich to da się i jest to w miarę rozsądne. Chyba że w tym roku zaszły jakieś zmiany czy też wzrosły znacznie ceny heh....

Inna opcja to poszukac, są aukcje transportowowe gdzie ludzie jadący na pusto oferują swoje usługi. Nie wiem czy na cała europę czy na poslkę ale mozesz poszukac u pana googla takowych rzeczy bo może na nuz sie zdarzy ze coś się trafi :)

A tak w ogóle kiedy myślałeś o czymś takim bo sam się zastanawiam powoli....

Użytkownik Jarzombek edytował ten post czw, 19 wrz 2013 - 14:43

#4 BOHATER

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 8 postów

Napisano czw, 19 wrz 2013 - 14:55

Nie wiem czy aż takie wysokie. Zależy jak trafisz chyba. W każdym bądź razie informacja z zeszłego roku (tj.2012):

3200km Berlin - Narbonne - Berlin za 328 Euro
Wyjazd 05.08, powrót 20.08

za taka kwotę jeden forumowicz z forum fazera&thundercata w zeszłym roku dostał bilety.

link w jego poście jest  taki http://www.dbautozug...g/en/start.html

ale to chyba do ogólnej strony przesyła i tam trzeba pogrzebać w kolejach dojcze bahna.

Jeżeli nic się nie zmieniło w kolejach niemieckich to da się i jest to w miarę rozsądne. Chyba że w tym roku zaszły jakieś zmiany czy też wzrosły znacznie ceny heh....

Inna opcja to poszukac, są aukcje transportowowe gdzie ludzie jadący na pusto oferują swoje usługi. Nie wiem czy na cała europę czy na poslkę ale mozesz poszukac u pana googla takowych rzeczy bo może na nuz sie zdarzy ze coś się trafi :)

A tak w ogóle kiedy myślałeś o czymś takim bo sam się zastanawiam powoli....

Dzięki bardzo za info - w tym roku to już raczej nie da rady ale w przyszłym jak najbardziej planuję taką trasę, (latamy co roku po Europie w 3-4 motocykle) właśnie dojechać pociągiem, a na miejscu pozwiedzać jak w temacie. Tylko jeszcze pozostaje kwestia terminu maj-czerwiec czy koniec sierpnia-wrzesień, żeby nie było za gorąco pozdrawiam.

#5 sitars

KANDYDAT NA MOTONITĘ - polerant szprych

• Forumowicze
  • 551 postów
  • Na FM od: 18 styczeń 2005
  • Motocykl:ZX9R

Napisano pon, 23 wrz 2013 - 07:37

Wspomniane aukcje:

clicktrans.pl

SQ7NSQ

#6 ks-rider

MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY - władca szlaków

• Forumowicze
  • 9675 postów
  • Na FM od: 13 listopad 2006
  • Motocykl:nie stac mnie

Napisano pon, 23 wrz 2013 - 08:13

Tu masz linka na polaczenie Berlin Barcelona Berlin.

Za cos Kolo 1000 km ( w jedna strone ) placilemm 149,-  € wiec nie Taki znowu majatek, tyle, ze gdy sie czlowiek zastanowi i policzy w druga strone, to bardziej bedzie oplacac sie zlozyc do kupy i wynajac VW Busa, do tego przyczepe i przejechac sie samemu, wyjdzie taniej.

:crossy: 

#7 BOHATER

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 8 postów

Napisano czw, 26 wrz 2013 - 11:02

Tu masz linka na polaczenie Berlin Barcelona Berlin.

Za cos Kolo 1000 km ( w jedna strone ) placilemm 149,-  € wiec nie Taki znowu majatek, tyle, ze gdy sie czlowiek zastanowi i policzy w druga strone, to bardziej bedzie oplacac sie zlozyc do kupy i wynajac VW Busa, do tego przyczepe i przejechac sie samemu, wyjdzie taniej.

Dzięki bardzo, tylko nie widzę linka, albo mi się nie wczytuje, mógłbyś podać jeszcze raz

pozdrawiam

#8 Jarzombek

NOWICJUSZ - trzecia Mordka

• Forumowicze
  • 52 postów
  • Na FM od: 17 wrzesień 2012
  • Motocykl:fz6 S 2004r

Napisano czw, 26 wrz 2013 - 15:24

Dzięki bardzo, tylko nie widzę linka, albo mi się nie wczytuje, mógłbyś podać jeszcze raz

pozdrawiam

też tego linka nie widzę więc to chyba z linkiem problem;)

Dzięki bardzo za info - w tym roku to już raczej nie da rady ale w przyszłym jak najbardziej planuję taką trasę, (latamy co roku po Europie w 3-4 motocykle) właśnie dojechać pociągiem, a na miejscu pozwiedzać jak w temacie. Tylko jeszcze pozostaje kwestia terminu maj-czerwiec czy koniec sierpnia-wrzesień, żeby nie było za gorąco pozdrawiam.

nie za ma co ;) jak byłoby wiadomo co więcej i do tego byście nie widzieli przeciwwskazań do jeszcze jednego moto to dawaj znać może uda mi się dostać wolne i podczepić do Was :)

#9 ks-rider

• Forumowicze
  • 9675 postów

Napisano czw, 26 wrz 2013 - 18:04

pozdrawiam

prosze

https://www.google.d...n Madrid Berlin

#10 BOHATER

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 8 postów

Napisano pią, 27 wrz 2013 - 13:03

nie za ma co ;) jak byłoby wiadomo co więcej i do tego byście nie widzieli przeciwwskazań do jeszcze jednego moto to dawaj znać może uda mi się dostać wolne i podczepić do Was :)

Nie ma sprawy, założyliśmy wstępnie plan na 3 tygodnie w sierpniu, jak już ustalimy szczegóły to dodam nowy wątek.

#11 pierwoszow

KANDYDAT NA MOTONITĘ - czyściciel nagaru

• E.K.G.
  • 626 postów
  • Na FM od: 20 czerwiec 2006
  • Motocykl:BMW 1600 GTL

Napisano czw, 03 paź 2013 - 07:14

W ubiegłym roku jechałem właśnie takim pociągem do Narrbone razem z żoną (autozug).Załadowałem się w Berlinie (bez trudności).Na początku podróży jechało nas pięć osób w przedziale,ale z uwagi na małą ilość osób konduktor przesadził dwie do innego przedziału.Podróż z wygodami,w składzie znajduje się wagon gdzie można coś przekąsić (ale drogo).Ogólnie nie jest drogo.(biorąc pod uwagę paliwo,opłaty za autostradę, nudną jazdę po nich,ewentualnie jakiś nocleg) . Wysiadłem z pociągu wypoczęty,i mogłem dalej jechać w głąb Hiszpani.Powrót taki sam.

#12 ks-rider

• Forumowicze
  • 9675 postów

Napisano czw, 03 paź 2013 - 08:18

Wczoraj kursantka opowiadfala mi, ze jezei sie zabuchuje spooro wczesniej to podobno nawet polowe mozna zaoszczedzic.

#13 BOHATER

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 8 postów

Napisano śro, 09 paź 2013 - 08:14

W ubiegłym roku jechałem właśnie takim pociągem do Narrbone razem z żoną (autozug).Załadowałem się w Berlinie (bez trudności).Na początku podróży jechało nas pięć osób w przedziale,ale z uwagi na małą ilość osób konduktor przesadził dwie do innego przedziału.Podróż z wygodami,w składzie znajduje się wagon gdzie można coś przekąsić (ale drogo).Ogólnie nie jest drogo.(biorąc pod uwagę paliwo,opłaty za autostradę, nudną jazdę po nich,ewentualnie jakiś nocleg) . Wysiadłem z pociągu wypoczęty,i mogłem dalej jechać w głąb Hiszpani.Powrót taki sam.

Cześć

a mógłbyś opisać szczegółowo ten wypad tzn. gdzie rezerwowaliście bilety i na ile przed wyjazdem, ile trwa sama podróż pociągiem, jak wygląda cała procedura związana z załadunkiem na pociąg rozumiem, że wykupuje się powrotny autozug na konkretny dzień, ile zapłaciliście w sumie za bilety i przy okazji co zwiedziliście po drodze

pozdrawiam i do zobaczenia na trasie

#14 piter 1600

MOTOCYKLISTA - latający na gumie

• H-D
  • 4401 postów
  • Na FM od: 06 lipiec 2007
  • Motocykl:BMW R1200 GS Adv.LC

Napisano śro, 09 paź 2013 - 18:01

Przyłączam się do prośby kolegi,na następny sezon mam chrapkę na Hiszpanię i rozważam podróż pociągiem.

2008Chorwacja 4530km   2009Chorwacja Czarnogóra 4480km   2010Czarnogóra Chorwacja 4550km   2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km   2013Włochy Sycylia 6000km   2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km

#15 de_Palma

NOWICJUSZ - niuchacz wydechowy

• Forumowicze
  • 86 postów
  • Na FM od: 05 kwiecień 2010
  • Motocykl:VFR1200F, VFR400R

Napisano pią, 11 paź 2013 - 06:26

Czołem,
chce wyskoczyć z żona na tydzień do Maroka przez Gibraltar. Jakby ktoś wiózł moto w okolice Malagi w ostatni tydzień października, miał wolne miejsce na pace i chciał podzielić koszty to proszę o kontakt.

Użytkownik de_Palma edytował ten post pią, 11 paź 2013 - 06:27

#16 pierwoszow

• E.K.G.
  • 626 postów

Napisano pią, 11 paź 2013 - 20:14

Tak jak powiedziałem wcześniej w ubiegłym roku wybrałem się do Hiszpanii autozugiem.Bilety kupowałem przez internet( wydrukowałem) w kwietniu (wyjazd w połowie lipca).Co do ceny, to dokładnie  nie pamiętam,muszę pogrzebać w papierach( kupując wcześniej otrzymałem duży rabat). Po przeliczeniu kosztów paliwa i innych  to wyszło tyle jakbym jechał na kołach.Na dworzec kolejowy przyjechałem godzinę wcześniej.Otrzymałem parciane mocowania i pod okiem szpeca z autozug założyłem dwa z przodu (na obudowę amortyzatorów)i dwa z tyłu (do podnóżek pasażera).Póżniej na sygnał pracownika z autozug wjechałem na platformę wagonu i postawiłem motocykl na bocznej nóżce.( duża płaszczyzna tzw. podpory(3).Szpec dokonał mocowanie motocykla na platformie.A ja razem z żoną usadowiłem się w wagonie.Szczegóły co do jazdy. http://translate.goo...iw=1280&bih=718

Po drodze doczepiano jeszcze jeden skład..U mnie z niemieckim raczej krucho i w załadunku pomagali mi kumple z niemiec.

Puszczam parę fotek z załadunku i rozładunku.

https://picasaweb.go...feat=directlink

Użytkownik pierwoszow edytował ten post sob, 12 paź 2013 - 06:49

#17 BOHATER

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 8 postów

Napisano sob, 12 paź 2013 - 20:27

Dzięki Ci

bardzo fajne foty no i zajebisty motorek, jeszcze bardziej się wkręciłem w temat za rok jedziemy, są dwa warianty oczywiście pociągiem do Narrbone  a potem albo dookoła Hiszpanii, Portugalia - 3 tygodnie, albo Pireneje, Andora, Barcelona i wybrzeżem do San Remo i z powrotem do Narrbone albo na motorkach  przez północne Włochy do Polski.

Pozdrawiam i do zobaczenia na trasie LWG

BOHATER

ps. od ilu lat przyjmujecie do EKG :)

#18 Fafik

NOWICJUSZ - romeciarz

• Forumowicze
  • 48 postów
  • Na FM od: 24 marzec 2009
  • Motocykl:zzr 1200

Napisano pon, 21 paź 2013 - 20:30

Ja w polowie lipca wybralem sie przez Wlochy, lazurowe wybrzeze wlasnie do Barcelony :biggrin:

#19 pierwoszow

• E.K.G.
  • 626 postów

Napisano pon, 28 paź 2013 - 20:10

Dzięki Ci

bardzo fajne foty no i zajebisty motorek, jeszcze bardziej się wkręciłem w temat za rok jedziemy, są dwa warianty oczywiście pociągiem do Narrbone  a potem albo dookoła Hiszpanii, Portugalia - 3 tygodnie, albo Pireneje, Andora, Barcelona i wybrzeżem do San Remo i z powrotem do Narrbone albo na motorkach  przez północne Włochy do Polski.

BOHATER

Dzięki Ci

BOHATER

Już kwalifikujesz się.pozdr.

#20 Robert von Berlin

NOWICJUSZ - romeciarz

• Forumowicze
  • 43 postów
  • Na FM od: 28 lipiec 2011
  • Motocykl:Yamaha XV 750 Special

Napisano pią, 08 lis 2013 - 16:32

Zostalo tylko polaczenie Berlin - Monachium. Zeszta z Berlina skreslona.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 Forumowiczów, 2 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |