Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pierwszy motor na kategorię A2

Pierwszy motor na kategorię A

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#61 Major87

KANDYDAT NA MOTONITĘ - wypruwacz wydechów

• Forumowicze
  • 992 postów
  • Na FM od: 13 kwiecień 2014
  • Motocykl:Czerwony i czarny :D

Napisano sob, 26 gru 2015 - 19:38

Tak, tylko u Ciebie można zapie**alać, u nas na autostradzie max 70mph, czyli około 110 km/h. Jeśli przekroczysz 100mph, masz instant bana i możliwość wyroku, a w ciągu pierwszych dwóch lat limit punktów to 6 i prawko idzie się kochać ;).

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96

#62 Piotrx95

NOWICJUSZ - niuchacz wydechowy

• Forumowicze
  • 87 postów
  • Na FM od: 05 luty 2015
  • Motocykl:CZ 175/487

Napisano sob, 26 gru 2015 - 23:32

Tylko, że przed A2, miałem 4lata praktyki bez prawka na CZ 175/487 i tylko gdzie się dało ćwiczyłem przeciw skręt, hamowanie, między-gaz itp. według książki motocyklista doskonały. Mimo to i tak za mało mam parktyki, bo rzadko kiedy zapuszczałem się na publiczne drogi, a przeważnie jeździłem po lesie. A co do tego:

to ja bym jednak polemizował. To samo myślałem jak wskoczyłem na Bandita. "Robiłem na tym prawko, znam maszynę" itp. Guzik prawda. Przy instruktorach, w warunkach normalnego ruchu i z silnym naciskiem na przestrzeganie przepisów nie poznasz motocykla, nie poznasz charakterystyki silnika. Powiedzmy, że kulam się nieco szybciej niż kodeks każe i mimo, że jeszcze sobie krzywdy nie zrobiłem a ogólny przebieg na moto mam dużo większy niż ludzie z stażem co najmniej kilku lat, to jednak dałem się kilka razy zaskoczyć. Blokada tyłu przy odcinie na mokrym czy stawianie na koło z miejsca z pasażerem to jednak rzeczy, o których nawet nie śniłem podczas kursu PJ. To samo z składaniem się w zakręty w różnych warunkach czy z hamowaniem, czy w sumie z każdym aspektem jazdy bez instruktora za plecami. Pamiętam, jak raz 'przez przypadek' odwinęło mi się na FZ6 do około 8k - później zostałem nagrodzony jedną z największych zjeb w czasie całego mojego szkolenia ;).

Chodziło mi o charakterystykę silnika, typu V, bo gladius i SV mają prawie podobne silniki. Wiem teraz, że Vka mocno ciągnie od dołu, i ma bardzo dobre hamowanie silnikiem, co w przypadku mokrych dróg może stanowić problem dla takiego kogoś jak ja. A przeważnie miałem styczność z rzędówkami ;) Wiec źle mnie rozumiałeś, bo źle napisałem.

ps. A jeszcze daaaleko mi do dobrej jazdy.

Użytkownik Piotrx95 edytował ten post sob, 26 gru 2015 - 23:33

#63 Semous

NOWICJUSZ - macant tematu

• Forumowicze
  • 10 postów
  • Na FM od: 31 lipiec 2015
  • Motocykl:GSX-R 600 K8

Napisano nie, 29 maj 2016 - 17:14

Pozdrawiam

Użytkownik Semous edytował ten post nie, 29 maj 2016 - 18:15

#64 Shokei

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - wąchacz spalin

• Forumowicze
  • 132 postów
  • Na FM od: 28 lipiec 2016
  • Motocykl:Honda cbr 600 f3

Napisano śro, 26 kwi 2017 - 17:50

Witam tak jak w temacie zrobiłem a2 i szukam jakiegoś motocykla tylko taki bardziej sportowo-turystyczny który byłby lepszy, dodam ze czasami chce wypas gdzieś w trasę np do UK kumpli odwiedzić...

A tak to dzienne trasy to po 100km, który byłby lepszy, nie interesuje mnie żaden chopper, naked , typowy turystyk...

#65 marcinn06

CZYTACZ - zupełny świeżak

• Forumowicze
  • 4 postów
  • Na FM od: 17 marzec 2017
  • Motocykl:MT09

Napisano śro, 26 kwi 2017 - 18:14

Miałem sv650s i moge polecić. Super maszynka a i na trasę całkiem ok. Szukaj roczników od 2007 r. I uważaj na rozbitki bo jest tego pełno :)

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka

#66 BoopyDoopy

CZYTACZ - zupełny świeżak

• Forumowicze
  • 1 postów
  • Na FM od: 07 maj 2017

Napisano wto, 09 maj 2017 - 20:04

Cześć wszystkim!

Za kilka miesięcy planuje zdawać na a2, w wielkim skrócie na motocyklu (pomimo chęci) nigdy nie jeździłam, a w ten cały świat dopiero wchodzę.

I tu wchodzi pytanie: Jaki używany motocykl na a2 polecilibyście dla dziewczyny 1,63m wzrostu? Coś co by się mieściło do 5 tyś (myślę, że nie będę go miała dłużej niż 3 lata, bo potem już z własnej kieszeni przesiądę się na coś mocniejszego)

Myślę, że jeśli chodzi o moje użytkowanie go najlepszy byłby jakiś turystyk, ale wyglądem w 100% kupują mnie te sportowe.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 Forumowiczów, 4 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |