Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rower MTB

do 2000pln

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
174 odpowiedzi w tym temacie

#1 RudyXJ

ADEPT MOTOCYKLIZMU - kreślący na asfalcie

• Forumowicze
  • 1971 postów
  • Na FM od: 28 styczeń 2006
  • Motocykl:KTM 990 Adventure

Napisano nie, 30 gru 2012 - 22:31

Witam, szukam roweru górskiego, od niedawna wciągam na ten temat dużo info i z tego powodu mam niezły bajzel we łbie więc proszę o pomoc... Co możecie polecić do powiedzmy ok 2000zł, w Głogowie oglądałem rower marki Felt Q520, za niecałe 2k, 2tarcze ale mechaniczne nie hydrauliczne, przerzutki shimano Alvio (czy jakos tak) , szkoda, że nie deore bo ponoć te są niezłe. Bynajmniej proszę o pomoc i linki do konkretnych ofert. Dzięki.

#2 Vector

MOTOCYKLISTA - nocny jeździec

• Forumowicze
  • 4616 postów
  • Na FM od: 07 sierpień 2008

Napisano nie, 30 gru 2012 - 22:34

Rudy, celujesz w konkretną markę czy bez znaczenia? Ja męczę od 2009 roku Authora, fakt, kosztował mnie ponad 4 koła, ale bike jest genialny. W dobrych pieniądzach możesz kupić Cuba, bądź Kellys'a i to już chyba nawet na hydraulice, sprwadź model Quartz DSC, kumpel takiego wyrwał pod koniec sezonu za 2 tysi z malutkim haczykiem.

Teraz jest najlepszy moment na kupno, na wyprzedażach są stare malowania i modele, u dealerów Kellysa można się dość konkretnie targować.

Użytkownik Vector edytował ten post nie, 30 gru 2012 - 22:36

#3 Blood

KANDYDAT NA MOTONITĘ - wypruwacz wydechów

• Forumowicze
  • 993 postów
  • Na FM od: 17 kwiecień 2011
  • Motocykl:600 RR

Napisano nie, 30 gru 2012 - 23:04

Cube raczej nie, bardzo droga marka, ale Kellys, Kross albo Merida możesz coś polować. np.

http://allegro.pl/ro...2909458961.html
http://allegro.pl/me...2870120060.html
http://allegro.pl/nowy-rower-merida-juliet-100d-2011-wyprz-z-2299zl-i2879597726.html

i będzie Pan zadowolony

EDIT
Ten drugi to całkiem srogi jak za takie pieniądze.

Użytkownik Blood edytował ten post nie, 30 gru 2012 - 23:08

#4 Vector

• Forumowicze
  • 4616 postów

Napisano nie, 30 gru 2012 - 23:25

Cuba za 2400 wyrwał mj kumpel, na hydraulice, nie pamiętam na jakim osprzęcie. To żadna marka premium.

#5 Blood

• Forumowicze
  • 993 postów

Napisano nie, 30 gru 2012 - 23:40

No to porównaj sobie osprzęt Cuba za 2100zł i Meridę za 2100zł. Cube z takimi samymi 'parametrami' będzie kosztował 2800. Te rowery opłaca się kupować od 3 tysi w górę, bo tam to jest naprawdę sprzęt z najwyższej półki, za który warto zapłacić.

Użytkownik Blood edytował ten post nie, 30 gru 2012 - 23:41

#6 RudyXJ

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 1971 postów

Napisano nie, 30 gru 2012 - 23:59

Blood ostatni jest damski, a przedostatni też ma jakąś dziwna rame , jakby damską :)
Co do ramy to przy wzroście 183-184 chyba powinna być rama 19-20 czy się mylę ?

Vector , myślałem nad Cube Analog , było kilka w promocji za 2 z malutkim hakiem
Nadal szukam , zastanawiam sie czy nie upić pierwszy raz w życiu na raty , ale czy to sie tak da z allegro ?

#7 Blood

• Forumowicze
  • 993 postów

Napisano pon, 31 gru 2012 - 00:07

Nie, to nie są rowery damskie. Merida takie produkuje ramy w tych modelach. Ktoś jest po prostu głąb i źle wybrał. Co do rozmiaru ramy - nie wiedziałem jaki masz wzrost więc leciałem po prostu po modelach. Co do rozmiaru ramy, to pewnie 19-20 ale musiałbyś przymierzyć - tutorial. A ten Cube Analog to który rocznik i jaka wersja (Disc czy V-brake)? Powiedz może przede wszystkim gdzie i do czego będziesz tego roweru używał, bo może szukasz też trochę nad wyrost?

Użytkownik Blood edytował ten post pon, 31 gru 2012 - 00:11

#8 RudyXJ

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 1971 postów

Napisano pon, 31 gru 2012 - 00:15

dawno dawno temu troche jezdziłem , jak jeszcze nie miałem brzucha jak św. Mikołaj, później nie jeździłem (a brzuch rósł bez opamiętania) a w tym roku nabyłem za pare groszy trekkinga marketowego dosc gównianego (cięgle coś dokręcałem, ciągłe luzy itp) i nim z chęcia jezdziłem robiąc sobie ok 40 km na raz, ale głównie asfalty, próby zjazdu do lasu okazywały sie dla sprzętu kiepskie, a mam w okolicy naprawde fajny teren wiec zamiast utrzymywać jeszcze jakies enduro to sobie pomyślałem, ze kupie troche lepsze mtb i pośmigam nim kilka lat a jeśli sie wkręce to go odpowiednio doinwestuje i dalej będzie cieszył. Pzdr.

#9 Blood

• Forumowicze
  • 993 postów

Napisano pon, 31 gru 2012 - 00:20

Jeżeli możesz kupić tego Cube Analoga (zakładam, że to jest coś takiego LINK) za lekko ponad 2 koła, to jak najbardziej. SLX z tyłu to mega przerzutka, bardzo mało awaryjna. Rock Shox XC 28 to półka wyżej od wszystkich suntourów w tej cenie, a BR-M445 stykną. Nie są to brzytwy, ale w tej cenie ciężko o dobre hydrauliki. Lepsze od jakiś Aurig

Użytkownik Blood edytował ten post pon, 31 gru 2012 - 00:22

#10 RudyXJ

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 1971 postów

Napisano pon, 31 gru 2012 - 00:47

k***a i analog , analogowi nie równy http://allegro.pl/ro...2853818853.html http://allegro.pl/20...2853317211.html ten z Twojego linka to faktycznie model klase wyżej

#11 Blood

• Forumowicze
  • 993 postów

Napisano pon, 31 gru 2012 - 12:49

No to od tego analoga merida którą wysłałem jest zdecydowanie lepsza.

#12 Gośćnem tudom_*

• Gość
  • Na FM od: --

Napisano pon, 31 gru 2012 - 14:13

Witam, szukam roweru górskiego,
Bynajmniej

Przynajmniej.

proszę o pomoc i linki do konkretnych ofert. Dzięki.

Może inaczej:
Do jakich zastosowań potrzebuejsz tego roweru?
Planujesz się ścigać w maratonach, świnić w błocie, czy katować go w górach?
I jeszcze: jakim budżetem dysponujesz. W tej branży, podobnie jak w moto, górna granica ceny to tylko kwestia Twojej fantazji :)

#13 Blood

• Forumowicze
  • 993 postów

Napisano pon, 31 gru 2012 - 14:14

Powiedział, że rower do dwóch tysi i będzie jeździł po terenach raczej rekreacyjnie.

#14 Gośćnem tudom_*

• Gość

Napisano pon, 31 gru 2012 - 14:26

Da się nawet bardziej, niż rekreacyjnie, tyle że za tą cenę nie poszalejesz z masą i osprzętem. O dobrym widelcu i hydraulicznych tarczach raczej zapomnij.
Tylko zamiast do sklepu Allegro, wybierz się do sklepu rowerowego. W tej cenie znajdziesz coś ciekawego u Cube-a, , Krossa, Felta, Meridy i Authora, Przy odrobinie zaangażowania w szukanie, może jakiś Trek albo Gary Fisher. Fajnym wynalazkiem jest też Rockrider z Decathlona, tylko nie wiem, czy teraz występuje w wersji do 2 tys.
Ustal, do czego potrzebujesz tego roweru, bo u sprzedawcy każdej marki usłyszysz, ze jego rower jest ucieleśnieniem Twoich marzeń i zostaniesz z jakimś dziwnym widelcem albo tarczowymi hamulcami uruchamianymi na sznurki.
Do 2 tys. masz szansę na przyzwoitą aluminiową ramę, sprężynowo-elastomerowy widelec (jakieś RST na przykład), przerzutkę tylną Deore (przód niech już zostanie na Alivio - na czymś trzeba te koszty ciąć) i hamulce V.
Na rower musisz wsiąść. Inaczej pretensje będziesz mógł kierować do Pana Allegro.

Użytkownik nem tudom edytował ten post pon, 31 gru 2012 - 14:31

#15 Vector

• Forumowicze
  • 4616 postów

Napisano pon, 31 gru 2012 - 17:53

No to porównaj sobie osprzęt Cuba za 2100zł i Meridę za 2100zł. Cube z takimi samymi 'parametrami' będzie kosztował 2800. Te rowery opłaca się kupować od 3 tysi w górę, bo tam to jest naprawdę sprzęt z najwyższej półki, za który warto zapłacić.

Każdy rower za 3 tysi ma już zajebisty osprzęt, Cube nie stanowi wyjątku.

Rudy, jak masz w okolicy dealera Kellysów, przejdź się, mają na prawdę fajną politykę sprzedaży, można się potargować, utargować, nazwa pedalska, ale rowery pierwsza klasa, te ciutkę drożej.

Kellysy i Authory mają dużo firmowego osprzętu, sztyce, stery, felgi opony, siodełka, da niektórych to wada, ale to musiałbyś sobie sam porównać co Ci najbardziej pasuje.

Jak chcesz uderzyć w teren, moim zdaniem tylko hydraulika + "mocny" bieżnik kapcia, w tym przedziale cenowym opony raczej dają z dupy.

No i kwestia design'u, Cuby są na grubych rurach, Authory filigranowe, a Kellysy można dostać takie i takie. Ludzie sobie chwalą jeszcze Krossy, ale do mnie marka nie przemawia.

Jest jeszcze KTM, ale diabelsko drogi i osprzęt w stosunku do innych bez porównania gorszy.

#16 Gośćnem tudom_*

• Gość

Napisano pon, 31 gru 2012 - 18:50

Jak chcesz uderzyć w teren, moim zdaniem tylko hydraulika + "mocny" bieżnik kapcia, w tym przedziale cenowym opony raczej dają z dupy.

"Mocny" bieżnik kapcia masz w przeciętnym "chińczyku". To raczej nie jest wyznacznik. Tutaj trzeba się zastanowić, do czego to ma słuzyć.
Hydraulika w rowerze za 2 tysie? Masz na myśli bidon? :biggrin:

#17 Vector

• Forumowicze
  • 4616 postów

Napisano pon, 31 gru 2012 - 19:36

"Mocny" bieżnik kapcia masz w przeciętnym "chińczyku". To raczej nie jest wyznacznik. Tutaj trzeba się zastanowić, do czego to ma słuzyć.
Hydraulika w rowerze za 2 tysie? Masz na myśli bidon? :biggrin:

Kurna... MOIM zdaniem, jeśli chce uderzać w teren to... Tak jak wyżej.

Przeczytaj ze zrozumieniem :banghead:

Użytkownik Vector edytował ten post pon, 31 gru 2012 - 22:16

#18 kysa275

NOWICJUSZ - romeciarz

• Forumowicze
  • 40 postów
  • Na FM od: 26 grudzień 2010
  • Motocykl:VTR 1000F

Napisano pon, 31 gru 2012 - 20:37

http://www.rowerzyst...html#fragment-2
http://www.rowerzyst...html#fragment-2
Nic lepszego za ok 2k nie kupisz, te rowery co podałem mają najlepszy osprzęt.

#19 kivi

MOTONITA - płonąca guma

• Forumowicze
  • 1729 postów
  • Na FM od: 28 marzec 2010
  • Motocykl:Cannondale Supersix Evo

Napisano pon, 31 gru 2012 - 22:46

To lepsze bo na hydro i sprawdzone.
http://allegro.pl/ro...2883557563.html

24cefcm.jpg

#20 Blood

• Forumowicze
  • 993 postów

Napisano wto, 01 sty 2013 - 13:21

No hexagon zawsze na propsie. Możesz też polować na Kross Level A3 z zeszłego roku albo najlepiej sprzed dwóch lat

Każdy rower za 3 tysi ma już zajebisty osprzęt, Cube nie stanowi wyjątku.

Prosisz nem tudom żeby czytał ze zrozumieniem, a sam tego nie robisz :D

Użytkownik Blood edytował ten post wto, 01 sty 2013 - 13:22

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 Forumowiczów, 0 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |