Skocz do zawartości

Zdjęcie

a może jakaś książka

niekoniecznie motocyklowa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
239 odpowiedzi w tym temacie

#221 Buber

ADEPT MOTOCYKLIZMU - pożeracz gumy

• Forumowicze
  • 2773 postów
  • Na FM od: 17 sierpień 2006
  • Motocykl:CB 650Z & Kilofazer

Napisano nie, 23 gru 2018 - 14:44

http://kompromitacje...tologiczny.html
chyba chodzi o to
tak, znam te zarzuty od dawna tylko co one maja wspolnego z faktami, ktore podal Sumlinski.

???

Ty tak na poważnie? 

Czyli - "wiem że książki pisze oszust i plagiator, ale fakty które podaje (bez żadnej dokumentacji ani nic) są prawdziwe." Poważnie?? czyli facet jest kłamcą (bo twierdzi że sam książki napisał) i oszustem, Ty o tym wiesz, ale jego FAKTY są prawdziwe???

sam nie wiem co dalej pisać?  :blink:  :blush:

Żyj życiem, dając innym żyć. Spokojni są panami życia. Słyszą, widzą i milczą. Śpią dobrze, bo się nie szamoczą. Żyją długo, albowiem kultywują spokój wewnętrzny. Mają wszystko co trzeba, bo nie zabiegają o rzeczy zbędne lub cudze. Zachowują serce spokojne, bo nie przejmują się niczym. 
Baltasar Gracian y Morales

#222 bozoo

NOWICJUSZ - niuchacz wydechowy

• Forumowicze
  • 87 postów
  • Na FM od: 30 czerwiec 2009
  • Motocykl:motorynka

Napisano nie, 23 gru 2018 - 15:44

???
Ty tak na poważnie? 
Czyli - "wiem że książki pisze oszust i plagiator, ale fakty które podaje (bez żadnej dokumentacji ani nic) są prawdziwe." Poważnie?? czyli facet jest kłamcą (bo twierdzi że sam książki napisał) i oszustem, Ty o tym wiesz, ale jego FAKTY są prawdziwe???

Bo może kopiuj-wklejał z wiarygodnych źródeł ;) Tak żartem skomentuję, bo inaczej szkoda.

#223 bert

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - wąchacz spalin

• Forumowicze
  • 148 postów
  • Na FM od: 26 wrzesień 2006
  • Motocykl:suzi v-strom 650

Napisano nie, 23 gru 2018 - 16:14

Pamiętaj Buber, zawsze jakby co możesz trochę poprzeklinać albo spytać się JERZYKa czy nie jest kretynem :icon_razz:

"Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył." Stanisław Lem

"Problem z socjalizmem jest taki, że kiedyś kończą ci się cudze pieniądze." Margaret Thatcher

"Delfiny są inteligentniejsze od ludzi per capita." cracken001

#224 Buber

• Forumowicze
  • 2773 postów

Napisano nie, 23 gru 2018 - 18:31

wiesz co, kretynem być nie może, bo by nie dożył takiego wieku. W takim stanie przynajmniej.

im więcej jerzyk pisze tym bardziej odnoszę wrażenie że to jest taki rodzaj religii. bardzo religijni ludzie są sobie w stanie wytłumaczyć wszystko bogiem, choćby to i największa głupota/nielogiczność/zbrodnia była. I jerzyk WIERZY w pis, w ojczyznę, w prawilność, we wroga europę czy co tam jeszcze ajatollach kaczyński im serwuje. Bezkrytycznie.

I jest właśnie smutne. Wygląda na to że nie umie myśleć samodzielnie... więc kretynem nie jest.... jest wyznawcą...

Ale - nie offtopujmy, tu o książkach.

Przeczytałem właśnie książkę o Albigensach (Catharach, czy jak tam ich zwał).. ciekawa i smutna historia... 

Żyj życiem, dając innym żyć. Spokojni są panami życia. Słyszą, widzą i milczą. Śpią dobrze, bo się nie szamoczą. Żyją długo, albowiem kultywują spokój wewnętrzny. Mają wszystko co trzeba, bo nie zabiegają o rzeczy zbędne lub cudze. Zachowują serce spokojne, bo nie przejmują się niczym. 

#225 JERZYK-NYC

KANDYDAT NA MOTONITĘ - polerant szprych

• H-D
  • 582 postów
  • Na FM od: 12 sierpień 2012
  • Motocykl:kawasaki,sportster

Napisano wto, 25 gru 2018 - 13:48

???
Ty tak na poważnie? 

Buber, tylko szczerze, przeczytales ksiazke o ktorej sie wypowiadasz?
ps. Inni recenzenci tez oczywiscie przeczytali.

Jesli Komorowski poda go do sadu i udowodni, ze to wszystko nie jest prawda ja odszczekam kazde slowo, ktore napisalem.

No i pan Tusk tez, bo wyszla ksiazka na jego temat. Potem mozemy podyskutowac, po wyroku.

#226 Buber

• Forumowicze
  • 2773 postów

Napisano wto, 25 gru 2018 - 14:34

Jeżeli nie jestem pewien co książka sobą reprezentuje, to staram się znaleźć coś na temat autora. Poszukałem, znalazłem. Potwierdzony plagiator i ogólnie mówiąc oszołom. No to wiem że nie ma sensu jego książek czytać.

Ktoś proponuje ci biznes - zasięgasz opinii o człowieku - okazuje się że w przeszłości nie był godny zaufania i kogoś wyrolował. Czyli Ty bez problemu robisz z nim biznes "bo to było kiedyś a teraz jest inaczej"???

Ja nie wiem jak Ty tego nie widzisz że się sam oszukujesz... 

#227 bert

• Forumowicze
  • 148 postów

Napisano wto, 25 gru 2018 - 22:18

Buber, tylko szczerze, przeczytales ksiazke o ktorej sie wypowiadasz?
ps. Inni recenzenci tez oczywiscie przeczytali.

Jesli Komorowski poda go do sadu i udowodni, ze to wszystko nie jest prawda ja odszczekam kazde slowo, ktore napisalem.

No i pan Tusk tez, bo wyszla ksiazka na jego temat. Potem mozemy podyskutowac, po wyroku.

No to się nie doczekasz - ergo pozostaje ci wierzyć w to co przeczytałeś.

Nikt go do sądu nie poda bo nikt poważny pajaców i oszołomów do sądu nie podaje. Podać można kogoś do sądu za poważne zarzuty a nie za grafomaństwo i złodziejstwo które definitywnie kompromituje autora samo w sobie.

O,  taki np. maciarenko to mógłby podać Piątka do sądu, bo zarzuty są jak najbardziej na poważnie, dobrze udokumentowane w przytoczonych dowodach i oparte na oficjalnych dokumentach, a nie na powieściach jakiegoś ludluma.

Ale maciarenko też Piątka do sądu nie poda i nie, jak mógłbyś przypuścić, z powodów które ja przytoczyłem. Nie poda bo proces ten sromotnie by przegrał. W końcu Piątek oparł się m.in. na materiałach IPN a nie powieściach jakiegoś ludluma.

Kapiszci? Nasz forumowy tuzie intelektu i wieczna pociecho?

Użytkownik bert edytował ten post wto, 25 gru 2018 - 22:19

"Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył." Stanisław Lem

"Problem z socjalizmem jest taki, że kiedyś kończą ci się cudze pieniądze." Margaret Thatcher

#228 JERZYK-NYC

• H-D
  • 582 postów

Napisano śro, 26 gru 2018 - 12:38

Wniosek:Nikt z Was ksiazki nie czytal.
ps. Buber,dalem link do zyciorysu Piatka i Ty uwazasz go za bardziej wiarygodnego.

ps2. ktory z Panow przeczytal cala ksiazke Piatka o p. Macierewiczu?

No to się nie doczekasz - ergo pozostaje ci wierzyć w to co przeczytałeś.

Nikt go do sądu nie poda bo nikt poważny pajaców i oszołomów do sądu nie podaje. Podać można kogoś do sądu za poważne zarzuty a nie za grafomaństwo i złodziejstwo które definitywnie kompromituje autora samo w sobie.

O,  taki np. maciarenko to mógłby podać Piątka do sądu, bo zarzuty są jak najbardziej na poważnie, dobrze udokumentowane w przytoczonych dowodach i oparte na oficjalnych dokumentach, a nie na powieściach jakiegoś ludluma.
Ale maciarenko też Piątka do sądu nie poda i nie, jak mógłbyś przypuścić, z powodów które ja przytoczyłem. Nie poda bo proces ten sromotnie by przegrał. W końcu Piątek oparł się m.in. na materiałach IPN a nie powieściach jakiegoś ludluma.

Kapiszci? Nasz forumowy tuzie intelektu i wieczna pociecho?

Bert, Twoj wpis to juz sa Himalaje hipokryzji. Czy Ty czytasz wogole to co piszesz?

#229 bert

• Forumowicze
  • 148 postów

Napisano śro, 26 gru 2018 - 13:27

Wniosek słuszny. I tak też pozostanie.

Tak jak nie sądzę żeby ktoś sięgał na poważnie po książki Danikena [chyba że dla rozrywki] żeby poczytać o sztolniach i kanałach pod Alpami z których korzystają pozaziemskie cywilizacje.

Nawet jeśli twój autor zawarł w swoich książkach jakieś fakty które odpowiadają prawdzie, niestety zupełnie skompromitował swoją pracę kłamiąc w wielu innych miejscach i kradnąc czyjąś pracę by podpisać swoim nazwiskiem. Taki ktoś staje się niewiarygodny. Kłamie w wielu miejscach, dlaczego nie miałby kłamać w innych?

Widać pojęcie 'wiarygodności' jest ci obce [podobnie jak hipokryzji, może słownik potrzebny?]

ps2.

Ja nie przeczytałem, bo nie mam na tyle czasu. Mówiąc zresztą szczerze nie wiem czy chcę czytać o tym zdrajcy i szmaciarzu, bo bez książek Piątka wiem co to za kreatura. Widzę co nawyrabiał w ostatnim kilkunastoleciu, umiem myśleć, wyciągać wnioski. Do tez postawionych przez Piątka doszedłem sam bez jego książek. Nie wykluczam że kiedyś przeczytam, jak będę miał wyjątkowo dużo czasu [na co się nie zanosi]. Pytanie tylko po co, jeśli już określone zdanie o maciarence mam wyrobione na podstawie tego co nawywijał.

Książki są generalnie dla niewiedzących, dla nie przekonanych. Ja tam nie dowiem się nic poza tym co już wiem, a szczegóły [np. jak się nazywał oficer prowadzący, w którym roku to było, ile jest i jakich dokumentów i gdzie leżą - niewiele dla mnie do sprawy wnosi. Nie jestem aż tak zainteresowany życiorysem tego szpiona by o nim studiować].

To co by mnie mogło żywo zainteresować to informacja że maciarenko za zdradę Ojczyzny dostał w nagrodę trochę ołowiu albo solidny sznur od Państwa Polskiego. To byłaby bardzo dobra wiadomość i godna uwagi.

Już się pytałeś. Co najmniej raz - a ja ci odpowiadałem. Co najmniej raz. Widać i pamięć u ciebie już nie ta.

Czytam i rozumiem. W odróżnieniu od ciebie.

Użytkownik bert edytował ten post śro, 26 gru 2018 - 13:28

#230 JERZYK-NYC

• H-D
  • 582 postów

Napisano śro, 26 gru 2018 - 13:50

Komentarz zbyteczny.
Bert, Wesolych Zdrowych i Pogodnych Swiat i jeszcze lepszego Nowego Roku 2019 zycze Tobie i Twoim najblizszym.

#231 bert

• Forumowicze
  • 148 postów

Napisano śro, 26 gru 2018 - 14:14

Tak szczerze czy po prostu sprawdziłeś w słowniku znaczenie słowa 'hipokryzja' i postanowiłeś zademonstrować że już wiesz co to znaczy? ;)

Użytkownik bert edytował ten post śro, 26 gru 2018 - 14:14

#232 JERZYK-NYC

• H-D
  • 582 postów

Napisano czw, 27 gru 2018 - 09:38

Myslalem, ze po prostu odpiszesz"nawzajem", ale to niestety przez gardlo Ci nie przeszlo.

#233 bert

• Forumowicze
  • 148 postów

Napisano czw, 27 gru 2018 - 10:03

Myslalem, ze po prostu odpiszesz"nawzajem", ale to niestety przez gardlo Ci nie przeszlo.

JERZYK,

Całkiem poważnie - dobra i szczera rada. Postaraj ją sobie wziąć do serca.

Za dużą uwagę w życiu przywiązujesz do formy, symboliki, pozorów.

Za małą do treści, realiów i faktów.

Dlatego, m.in. mamy taki wielki problem we wzajemnym rozumieniu różnych spraw - Ty i My z drugiej strony [czyli twoi oponenci]. Dlatego [być może w dobrej wierze] dajesz się dymać oszustom z dojnej zmiany, którzy [jak ci już pisałem] nie szanują ciebie [zwąc takich jak ty 'ciemnym ludem'], nie szanują nas a jedynie własną kieszeń. Łapiesz się na wielkie słowa 'Ojczyzna', 'Naród', 'Patriotyzm' itd. które są instrumentalnie używane przez całe zastępy bezideowych ku*ew i złodziei tylko po by przy pomocy takich jak ty wydoić nas wszystkich z jeszcze większej kasy.

Jak będziesz potrzebował rzeczywistej pomocy i zwrócisz się o taką na forum - jeśli będę w mocy pomóc ci to to zrobię. Niezależnie od tego jak bardzo mnie wqrwiasz swoimi poglądami i swoim oślim uporem w niedostrzeganiu spraw oczywistych.

Zrobię tak bo zawsze tak robiłem i uważam takie postępowanie za właściwe.

A to czy pożyczymy sobie wzajem wesołych świat jest naprawdę bez znaczenia. Jak pierdnięcie dawno zmarłego mamuta.

#234 JERZYK-NYC

• H-D
  • 582 postów

Napisano pią, 28 gru 2018 - 12:05

Nie chcialbym wchodzic w Nowy Rok 2019 poklocony, dlatego dobrze by bylo, zebyscie mnie Wszyscy przeprosili😇

#235 Judas

• Forumowicze
  • 137 postów
  • Na FM od: 06 kwiecień 2013
  • Motocykl:CBR 650F, DR-Z 400 SM

Napisano pią, 28 gru 2018 - 13:59

Nie chcialbym wchodzic w Nowy Rok 2019 poklocony, dlatego dobrze by bylo, zebyscie mnie Wszyscy przeprosili

Zrobiłeś mi dzień. Dzięki!!! :-D

ETZ 251 x2 1993-1996,XL600R 1996-1998,DR800 1998-2005,RF900R 2005-2007,FMX650 2007-2009,SV650S 2008-2010,SV1000N 2010-2015, XR600R 2011-2016, CMX250 2014-2015, MT-07 2015-2018, DR-Z400SM 2016-...,CBR650F  2018-...

#236 To_masz

• Forumowicze
  • 137 postów
  • Na FM od: 04 wrzesień 2008
  • Motocykl:Bandit,EXC200

Napisano pon, 04 lut 2019 - 15:14

Pewnie wiele osób pamięta dramat rozgrywający się rok temu na Nanga Parbat, gdzie Adam Bielecki i Denis Urubko ruszyli spod K2 z akcją ratowniczą, udało się uratować E. Revol ale zginął Tomek Mackiewicz. 

Kilka dni temu ukazała się jego biografia-  "Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza" . Bardzo dobra książka pokazująca jakim był człowiekiem, ile wysiłku kosztowało Go pokonanie uzależnienia od heroiny i czego potem szukał w górach. Warto przeczytać, wciąga od pierwszych stron.

#237 KLAUDIUSZ

MOTOCYKLISTA - jeździec z głową

• Super-Moderatorzy
  • 5544 postów
  • Na FM od: 18 wrzesień 2005
  • Motocykl:Honda CB900 Cafe

Napisano pon, 04 lut 2019 - 16:39

Wczesnie ukazala sie „Nanga Dream” opowieść o Tomku Mackiewiczu, czytam wlasnie, dobra i chyba lepsza niż ta „medialna”

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#238 JERZYK-NYC

• H-D
  • 582 postów

Napisano pon, 04 lut 2019 - 17:42

Ja aktualnie czytam na raz trzy:
1."Luter"Pawla Lisickiego
2."Romantyzm" Waldemara Lysiaka
3."Szlak trafil" Witolda Gadowskiego

#239 Buber

• Forumowicze
  • 2773 postów

Napisano pon, 04 lut 2019 - 18:36

A ja właśnie przeczytałem to:

http://lubimyczytac....toria-pijanstwa

i suuuper! Autor bardzo fajnie pisze, więc z rozpędu przeczytałem to:

https://www.goodread...he-etymologicon

i jeszcze lepsze. Bardzo polecam!

#240 Buber

• Forumowicze
  • 2773 postów

Napisano wto, 19 lut 2019 - 19:27

http://lubimyczytac....c-realna-wiedza

BARDZO polecam. Wszystkim panom dyskutantom.. bardzo ciekawa książka....

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 Forumowiczów, 1 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |