Skocz do zawartości

Zdjęcie

Honda CB1000R spalanie/opinie/uwagi

Spalanie opinie cb1000r

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Łukasz87

CZYTACZ - zupełny świeżak

• Forumowicze
  • 2 postów
  • Na FM od: 15 wrzesień 2012
  • Motocykl:honda cb1000r

Napisano wto, 18 wrz 2012 - 15:36

Witam wszystkich zainteresowanych!!! Zakładam ten temat z uwagi na to iż mało jest mowy od kilku lat o tym modelu brak jakichkolwiek informacji od osób które są szczęśliwymi posiadaczami tego Naked-a odnośnie spalania i to jest główny temat ale oczywiście mile widziane są wszystkie spostrzeżenia co do motocykla.
Posiadam CB1000R od 1 czerwca 2012 roku bez ABS-u zrobiłem nim około 4.500 tyś. km. i jestem nim zachwycony :)
Co do spalania:
- w trasie Poznań-Hel zjadł mi 5,4 l/100 (prędkość 100-170)
- w cyklu mieszanym waha się 5,8-6,2 l/100 przy naprawdę miłej jeździe :)

Jeśli chodzi o plusy:
- pozycja za kierownica bardzo wygodna (siedzenie super się układa pod kierowce)
- bardzo zwrotny w mieście idealny oczywiście dla osób które dobrze obchodzą się z manetka :)
- hamulce bardzo dobre już mi tyłek uratowały nie raz
- skrzynia biegów elastyczna wiec każdy dopasuje zmianę pod siebie, reakcja na gaz z najniższych obrotów, na przyśpieszenie nie ma co narzekać :)
- sylwetka robi wrażenie ogromne, przód jak szerszeń, tylna opona z tą felgą i tłumikiem oryginalnym prezentuje się świetnie jedynie dźwięk bym poprawił ;)
- nie ma dnia w którym ktoś by nie pogratulował pięknego motocykla lub nie pytał co to jest z uśmiechem na twarzy i łezką w oku ;)

Kilka sprostowań/opinii które inni uważają na minusy :
- jest to naked więc bzdurą jest mówienie iż przy dużych prędkościach wieje, chcesz troszkę sobie poprawić i zepsuć wygląd "kup owiewkę" a jeśli nadal za mało kup ścigacza :) miałem okazję jechać CBR1000RR z 2012r nie wiało wcale ;)
- dużo ludzi mówi "jak można przewozić na tak małym siedzeniu z tyłu kobietę musi jej być bardzo niewygodnie", mało jest mowy o kobietach siedzących z tyłu, mojej było bardzo wygodnie :) a że po 200 km boli tyłek - a kogo nie boli :D

Podsumowując minusów nie znalazłem jak do tej pory, polecam każdemu tego naked-a choć dla początkujących będzie za mocny. Pamiętajcie aby było nas więcej co roku a nie mniej!!! LEWA W GÓRĘ !!! :) pozdrawiam i zapraszam do pisania !!!

Użytkownik Łukasz87 edytował ten post wto, 18 wrz 2012 - 15:48

#2 samonek4

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - naciągacz łańcuchów

• Forumowicze
  • 265 postów
  • Na FM od: 07 listopad 2011
  • Motocykl:YLSMCO Wektor FD 150-3

Napisano wto, 18 wrz 2012 - 17:23

4 cylindry tak więcj nie ma się co dziwić że tyle pali - tłoki trzeba czymś nakarmić. Dlatego mam moto o poj. 150cm i mogę nim robić co chcę a i tak wiem że nie spali mi więcej jak 3.5L/100km.

#3 Blood

KANDYDAT NA MOTONITĘ - wypruwacz wydechów

• Forumowicze
  • 993 postów
  • Na FM od: 17 kwiecień 2011
  • Motocykl:600 RR

Napisano wto, 18 wrz 2012 - 17:27

Teraz do dowaliłeś do pieca :D Spalanie na tym poziomie to nic nadzwyczajnego.

#4 samonek4

• Forumowicze
  • 265 postów
  • Na FM od: 07 listopad 2011
  • Motocykl:YLSMCO Wektor FD 150-3

Napisano wto, 18 wrz 2012 - 17:33

CB1000R - Zużycie paliwa wg WMTC** 5,9 l/100km. Moto fajne ale jak bym nim jeździł tak jak on tego nie chcę to pewnie wziąłby i 8-10L/100km. Ta ciągła obawa że za dużo spali...a kilometry na liczniku szybko się nabijają....100km i 7L w plecy

Użytkownik samonek4 edytował ten post wto, 18 wrz 2012 - 17:43

#5 Blood

KANDYDAT NA MOTONITĘ - wypruwacz wydechów

• Forumowicze
  • 993 postów
  • Na FM od: 17 kwiecień 2011
  • Motocykl:600 RR

Napisano wto, 18 wrz 2012 - 17:42

Ty no, to jest litr, no to czego się spodziewasz?

#6 relakzstyle

• Forumowicze
  • 256 postów
  • Na FM od: 24 kwiecień 2011

Napisano wto, 18 wrz 2012 - 17:45

wrzuc kilka fotek bo zacny sprzet... a kogo to obchodzi ze moto pali 5 czy 8 jakby chcial to by kupil ybr250 i by sie rozkoszowal 3 litrami

#7 Łukasz87

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 2 postów
  • Na FM od: 15 wrzesień 2012
  • Motocykl:honda cb1000r

Napisano wto, 18 wrz 2012 - 18:35

4 cylindry tak więcj nie ma się co dziwić że tyle pali - tłoki trzeba czymś nakarmić. Dlatego mam moto o poj. 150cm i mogę nim robić co chcę a i tak wiem że nie spali mi więcej jak 3.5L/100km.

ziomekja nie chciałem aby dzieci mi tu pisały jakieś bzdury masz kompleks mniejszości twój problem nie w chodź i nie pisz proste. jak na litra to według mnie i tak mało i jak nie umiesz czytać czego dotyczy temat to nie pisz słowem nie wspomniałem że sie "dziwie że dużo pali" żal

Użytkownik Łukasz87 edytował ten post wto, 18 wrz 2012 - 18:37

#8 barteck_street

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - pyrkający w orzeszku

• Forumowicze
  • 446 postów
  • Na FM od: 15 maj 2007
  • Motocykl:Triumph Speed Triple

Napisano wto, 18 wrz 2012 - 19:23

W nowej Motormanii jest porównanie ze Speed Triple'm
Mój profil bikepics

#9 Despi

NOWICJUSZ - romeciarz

• Forumowicze
  • 33 postów
  • Na FM od: 19 luty 2004

Napisano nie, 25 lis 2012 - 20:24

od ponad roku czasu jezdze CBF500 (pierwsze moto) i nawinołem jej około 9000km.(Samochodami jezdze prawie 20 lat).
Podoba mi sie CB1000r ale niewiem czy nie jest jeszcze za wczas na litra.

#10 Butch

NOWICJUSZ - macant tematu

• Forumowicze
  • 13 postów
  • Na FM od: 08 maj 2015
  • Motocykl:R1 - RN12

Napisano śro, 27 maj 2015 - 08:38

Witam wszystkich zainteresowanych!!! Zakładam ten temat z uwagi na to iż mało jest mowy od kilku lat o tym modelu brak jakichkolwiek informacji od osób które są szczęśliwymi posiadaczami tego Naked-a odnośnie spalania i to jest główny temat ale oczywiście mile widziane są wszystkie spostrzeżenia co do motocykla.
Posiadam CB1000R od 1 czerwca 2012 roku bez ABS-u zrobiłem nim około 4.500 tyś. km. i jestem nim zachwycony :)
Co do spalania:
- w trasie Poznań-Hel zjadł mi 5,4 l/100 (prędkość 100-170)
- w cyklu mieszanym waha się 5,8-6,2 l/100 przy naprawdę miłej jeździe :)

Jeśli chodzi o plusy:
- pozycja za kierownica bardzo wygodna (siedzenie super się układa pod kierowce)
- bardzo zwrotny w mieście idealny oczywiście dla osób które dobrze obchodzą się z manetka :)
- hamulce bardzo dobre już mi tyłek uratowały nie raz
- skrzynia biegów elastyczna wiec każdy dopasuje zmianę pod siebie, reakcja na gaz z najniższych obrotów, na przyśpieszenie nie ma co narzekać :)
- sylwetka robi wrażenie ogromne, przód jak szerszeń, tylna opona z tą felgą i tłumikiem oryginalnym prezentuje się świetnie jedynie dźwięk bym poprawił ;)
- nie ma dnia w którym ktoś by nie pogratulował pięknego motocykla lub nie pytał co to jest z uśmiechem na twarzy i łezką w oku ;)

Kilka sprostowań/opinii które inni uważają na minusy :
- jest to naked więc bzdurą jest mówienie iż przy dużych prędkościach wieje, chcesz troszkę sobie poprawić i zepsuć wygląd "kup owiewkę" a jeśli nadal za mało kup ścigacza :) miałem okazję jechać CBR1000RR z 2012r nie wiało wcale ;)
- dużo ludzi mówi "jak można przewozić na tak małym siedzeniu z tyłu kobietę musi jej być bardzo niewygodnie", mało jest mowy o kobietach siedzących z tyłu, mojej było bardzo wygodnie :) a że po 200 km boli tyłek - a kogo nie boli :D

Podsumowując minusów nie znalazłem jak do tej pory, polecam każdemu tego naked-a choć dla początkujących będzie za mocny. Pamiętajcie aby było nas więcej co roku a nie mniej!!! LEWA W GÓRĘ !!! :) pozdrawiam i zapraszam do pisania !!!

Czesc jestem na etapie szukania CB 1000 R.

Czy możesz opisać wrażenia z jazdy tym Moto chcę sie przesiąśc z R1.

#11 ToMi_WLKP

• Forumowicze
  • 2 postów
  • Na FM od: 18 listopad 2015
  • Motocykl:CB 1000R

Napisano czw, 19 lis 2015 - 06:51

Witam serdecznie Wszystkich ! 

Jestem tutaj nowy ;) 

Chciałbym się zwrócić do właścicieli CB1000r.

Czy posiada ktoś z was rysunek techniczny z wymiarami siedzenia pasażera ? 

Bądź ktoś może być tak miły żeby przygotować taki rysunek bądź zdjęcie z wymiarami szerokości/ długości , otworów na mocowanie. 

Chciałbym wykonać sobie taki podkład na drukarce 3D, dlatego będe wdzięczny za wszelaką pomoc. 

Pozdrawiam !

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Spalanie, opinie, cb1000r

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 Forumowiczów, 1 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |