Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skok ze spadochronem

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

#41 Major87

KANDYDAT NA MOTONITĘ - wypruwacz wydechów

• Forumowicze
  • 993 postów
  • Na FM od: 13 kwiecień 2014
  • Motocykl:Czerwony i niebieski :D

Napisano pon, 28 lip 2014 - 19:24

Jak do tej pory nie skakalem, choc nosze sie z zamiarem - i bungee i spadochron. A jak ktos boi sie skokow - polecam pilotaz, choc jedna godzinke. Nic nie daje wiekszego poczucia wolnosci niz pilotowanie samolotu ;).

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

#42 tomgor

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - naciągacz łańcuchów

• Forumowicze
  • 210 postów
  • Na FM od: 07 czerwiec 2008
  • Motocykl:er5-> FZ6

Napisano wto, 29 lip 2014 - 08:42

Parę lat temu się bawiłem w skoki - ale szkolenie jeszcze starą metodą - czyli pierwsze 2 - 3 na linę, później automat a w końcu samodzielne. Dla mnie najbardziej zajebiste jest jak opuszczasz samolot - w środku huk - i skok - nagle cisza - widzisz jak oddala się samolot - szum powietrza a późnej dla mnie najlepsze jest jak już spadochron się otworzy - bo powoli opadasz patrzysz na świat z pozycji ptaka - spokój cisza - tylko to pod warunkiem w miarę wysokiego otwarcia.

Zabawa zajebista - ale jak mi się linki okręciły po otwarciu - to prawie w gacie narobiłem - na szczęście udało mi się odkręcić robiąc parę obrotów i nie musiałem używać zapasu.

Na pewno jest to rzecz, którą warto z życiu spróbować.

#43 IZO

KANDYDAT NA MOTONITĘ - czyściciel nagaru

• Forumowicze
  • 639 postów
  • Na FM od: 09 czerwiec 2008

Napisano wto, 29 lip 2014 - 09:28

"Poznasz głupiego po czynach jego" :blush: .

Racja, mnie już z kilometra można rozpoznać :D

#44 volf50

NOWICJUSZ - macant tematu

• Forumowicze
  • 18 postów
  • Na FM od: 17 sierpień 2010
  • Motocykl:cbr 1100 xx

Napisano wto, 05 sie 2014 - 20:47

Myślę że zapier...nie na motocyklu, to mała namiastka skokow spadochronowych.Było to dawno,dawno temu ale jak się wspomni widok stoją na progu Antka,albo jeszcze lepiej wychodzić na belkę Gawrona.A tak z ciekawości, czy  kandytaci na skoczków są maglowani jeszcze w GOBLLu we Wrocławiu.

#45 kakadupoznan

CZYTACZ - zupełny świeżak

• Forumowicze
  • 5 postów
  • Na FM od: 05 sierpień 2014
  • Motocykl:co mam pod reka :P

Napisano pią, 08 sie 2014 - 16:56

Na spadochronie nie.... ale polecam loty szybowcem, szczególnie lekką akrobację :biggrin:

#46 ferdekk

NOWICJUSZ - romeciarz

• Forumowicze
  • 38 postów
  • Na FM od: 27 kwiecień 2014
  • Motocykl:Honda CBR

Napisano czw, 21 sie 2014 - 07:18

Na spadochronie nie.... ale polecam loty szybowcem, szczególnie lekką akrobację :biggrin:

ja bym sobie skoczył, ale te koszty. Za spełnianie marzeń trzeba jednak płacić.

Jeśli chodzi o szybowce to kiedyś gadałem z gościem na lotnisku i mówil ze koszty nie są takie duże.

#47 Gośćbenben_*

• Gość
  • Na FM od: --

Napisano czw, 21 sie 2014 - 13:06

Powiem wam, że skoczyłbym ze spadochronem. W sumie teraz tak gadam, a jakby było to nie wiem sam :)

#48 Gośćcierpkamalina_*

• Gość

Napisano czw, 28 sie 2014 - 22:12

Za urodzenie syna zażyczyłam sobie skok w tandemie. Daje lepszą adrenaliną niż poród. Teraz na każde urodziny dostaję skok od męża. Zastanawiam się czy to ma ukryty podtekst? :dry:

#49 Kjujik

KANDYDAT NA MOTONITĘ - czyściciel nagaru

• Forumowicze
  • 662 postów
  • Na FM od: 16 lipiec 2006
  • Motocykl:posiadam

Napisano czw, 28 sie 2014 - 22:22

Ty skaczesz i on skacze. W bok ;)  Moja corka na 18 skoczyla na bungee, nie wiem kto sie bardziej bal :)

Od urodzenia skazany na sukces, a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie.  :bigrazz:

#50 Gośćcierpkamalina_*

• Gość

Napisano czw, 28 sie 2014 - 22:42

Wolę nie wiedzieć o jego skokach. Każdy ma swoje. :wink:

#51 Gośćfredo_*

• Gość

Napisano czw, 28 sie 2014 - 23:34

Jeżeli kobieta będąc w tym wieku pisze o adrenalinie zestawiając poród ze skokiem ze spadochronem i twierdzi, że ten drugi zapewnia jej więcej adrenaliny, to jest po prostu -przepraszam za metaforę- zje*ana na umyśle.

Pomyliłaś kobieto fora, owszem są tu psychologowie, ale psychiatrów jak na lekarstwo.

#52 Gośćcierpkamalina_*

• Gość

Napisano pią, 29 sie 2014 - 06:18

Jeżeli kobieta będąc w tym wieku pisze o adrenalinie zestawiając poród ze skokiem ze spadochronem i twierdzi, że ten drugi zapewnia jej więcej adrenaliny, to jest po prostu -przepraszam za metaforę- zje*ana na umyśle.

Pomyliłaś kobieto fora, owszem są tu psychologowie, ale psychiatrów jak na lekarstwo.

Zastanawia mnie dlaczego moje stwierdzenie tak Cię zbulwersowało? Zbyt idealistycznie podchodzisz do tematu. Jakkolwiek obie sprawy są spektakularnie odmienne reakcja organizmu podobna. Jednak rozumiem, że przedmiotowe podejście do kwestii wydawania potomka na świat może wywołać oburzenie.

Tak czy inaczej nie wydaje mi się, by moja reakcja i wysnute porównanie wymagało pomocy specjalisty. 

#53 Baba

NOWICJUSZ - niuchacz wydechowy

• Forumowicze
  • 78 postów
  • Na FM od: 04 wrzesień 2014
  • Motocykl:KTM Duke 390, Kawa KLX

Napisano pon, 15 wrz 2014 - 14:55

Ja zaczęłam na odwrót.
Najpierw kurs i samodzielne na lince desantowej, ale niestety tylko z 1 km cię wypuszczają, a chcąc zakosztować uroków swobodnego spadania wykupiłam sobie tandem.
No i nie kontynuowałam samodzielnych, bo swobodne spadanie trochę mnie rozczarowało, więc trochę szkoda kasy na coś, co nie do końca pasuje :(

#54 cinas1980

NOWICJUSZ - macant tematu

• Forumowicze
  • 20 postów
  • Na FM od: 10 listopad 2013
  • Motocykl:yamaha tdm 850 98r.

Napisano pon, 15 wrz 2014 - 16:13

Nie gadać tylko przejść do czynów. Zbierać kasę i skoczyć - nawet w tandemie. Adrenalina przednia, bicie się z myślami po co na co a czy się otworzy - niepowtarzalne. A tak wogle nikt normalny nie wychodzi ze sprawnego statku powietrznego - czyli coś dlamnie :-) . Z mojej strony polecam.

wysłane z nokii 6310i

#55 Majerek

CZYTACZ

• Forumowicze
  • 0 postów
  • Na FM od: 25 marzec 2014
  • Motocykl:nie mam

Napisano pon, 12 sty 2015 - 19:23

Nie gadać tylko przejść do czynów. Zbierać kasę i skoczyć - nawet w tandemie. Adrenalina przednia, bicie się z myślami po co na co a czy się otworzy - niepowtarzalne. A tak wogle nikt normalny nie wychodzi ze sprawnego statku powietrznego - czyli coś dlamnie :-) . Z mojej strony polecam.

wysłane z nokii 6310i

Hehe jestem podobnego zdania, ale wiele osób woli jednak skakać i poczuć to coś. Nie wiem czy widok zbliżającej się ziemi jest ok,ale co kto woli ;) Miłośnikom skoków polecę artykuł http://www.sportoryk...e/#.VLQGlYdpUkU - powinien zainteresować Was :)

#56 Aśka

MOTONITA - miejski lanser

• Forumowicze
  • 1013 postów
  • Na FM od: 29 maj 2004
  • Motocykl:yamaha yx 600 Radian

Napisano pon, 12 sty 2015 - 22:30

Powiem wam, że skoczyłbym ze spadochronem. W sumie teraz tak gadam, a jakby było to nie wiem sam :)

Ja się parę lat temu przekonałam czemu w samolocie, z którego nas wyrzucali, nie było absolutnie niczego, czego można byłoby się złapać :D Bo jakby był choćby skrawek parcianego paska zwisającego z sufitu, to bym się w niego wczepiła, żeby mnie nie wyrzucali  :icon_mrgreen: A że nic takiego nie było, to mnie wyrzucili i było okropnie strasznie i okropnie zajebiście  :cool: 

#57 LORD VADER

ADEPT MOTOCYKLIZMU - pożeracz gumy

• Forumowicze
  • 2632 postów
  • Na FM od: 15 maj 2006
  • Motocykl:kaczka / CZ600V Transalp

Napisano pon, 12 sty 2015 - 22:39

:D

https://www.youtube....Mnp5nwD1A#t=218

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D 

#58 TerekGH

CZYTACZ

• Forumowicze
  • 0 postów
  • Na FM od: 06 sierpień 2015
  • Motocykl:Spyder

Napisano pią, 07 sie 2015 - 08:07

Ja jestem po kursie spadochronowym AFF i ogólnie sport wciąga mnie na takie maxa, że aż trudno to określić. Szkoda tylko, że tak drogo jest. Jak ktoś chce coś więcej się dowiedzieć o tym, jak zacząć skakać to polecam tą lekturę: http://www.andegrand...chronowych.html

Uwierzcie mi, że wielu z was po spróbowaniu będzie chciało zmienić sport ;)

#59 fincher

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - pyrkający w orzeszku

• Forumowicze
  • 453 postów
  • Na FM od: 27 sierpień 2012
  • Motocykl:SV 650s

Napisano pią, 07 sie 2015 - 08:22

Jak masz już licencję, to musisz kupić swój sprzęt czy wypożycza się każdorazowo na lotnisku? Jaki jest wtedy koszt skoku?

#60 michoa

MOTOCYKLISTA - znikający punkt

• Forumowicze
  • 5088 postów
  • Na FM od: 08 luty 2008
  • Motocykl:trx450r,sfera50, atc250R

Napisano pią, 07 sie 2015 - 10:52

a mnie to nie kręci :D poważnie :D

Ani samolot ani bungee ani spadochron........

chciałbym się karnąć skuterem wodnym na jakimś fajnym jeziorku z wyskoczniami i mieliznami to musi być faza , jak kumpel sprzedawał swoją yamahę to pod latarnią stałem ale mało Szwabów przejeżdżało w okolicy i zanim uzbierałem trafił się klient( w sensie jemu nie mi )   :(

Szkoda bo z tym podobno gorzej jak z motocyklem -teoretycznie nigdzie nie wolno pływać , trza mieć jakieś patenty sternika itp  kumpel na kaskadera pływał po rzekach ( to ma takie pierdolnięcie że normalnie pod prąd płynie bez stresu ) raz go w dyby zakuli i wychłostali za to, a znaleźć taki fajny zbiornik gdzie poskaczesz i nikt nie ściaga to w ogóle graniczy z cudem :(

A morze to musi być faza :D  o jejku aż odpłynąłem........i chla gorzej niż ja na bezrobociu , 2 gary ledwie 250( ale roztwierał nogi z zakolczykowaną  z wydziaranym motylkiem na końcu, toż dwigatelj którego zieloni namiętnie zwalczają współcześni pedałmotocykliści mają problemy bo im ciuch śmierdzą )    a 10l mieszanki to rozgrzanie silnika i 3 zakręty :D

kiedyś jak wróce z ukeju z mleczarni to sobie kupie chyba :D 

Użytkownik michoa edytował ten post pią, 07 sie 2015 - 10:55

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku 

http://miszczua.cba.pl

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 Forumowiczów, 1 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |