Skocz do zawartości

Zdjęcie

dzinniczek praktyk mechatronik

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 raceteam

NOWICJUSZ - trzecia Mordka

• Forumowicze
  • 54 postów
  • Na FM od: 14 styczeń 2009
  • Motocykl:jawa 175 Yamaha FZS600

Napisano pią, 25 mar 2011 - 19:22

Mogl by mi ktos powiedziec jakie tematy mogl bym opisac w zawodzie mechatronik gdyz jestem na praktyce miesiecznej ale jak wiadomo nic nie daja ci zrobic bo nie daj Boze sie popsuje :/ ogolnie to jest tak ze przynies podaj pozamiataj . I tu do was prosba mogl by ktos napiac 40 tematow ktore mogl bym opisac w moim dzienniczku nie zebym byl leniwy ale poprostu nie wiem co opisywac poza alternatorem rozrusznikiem i bhp ktore mam juz napisane
Pomóżcie !!!!!!

#2 Lord

• Forumowicze
  • 57 postów
  • Na FM od: 20 marzec 2011
  • Motocykl:Honda CBR 600 F4i

Napisano pią, 25 mar 2011 - 19:29

Mechatronik - co robi ktoś taki??? To ma coś wspólnego z transformersami bo fajnie brzmi.

#3 raceteam

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 54 postów

Napisano pią, 25 mar 2011 - 19:33

elektonika samochodowa

#4 Dźwiedziu

NOWICJUSZ - romeciarz

• Forumowicze
  • 43 postów
  • Na FM od: 28 maj 2009
  • Motocykl:Powietrzny Szadoł o28o

Napisano pią, 25 mar 2011 - 19:33

http://pl.wikipedia....ki/Mechatronika, i będzie z górki :]

#5 raceteam

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 54 postów

Napisano pią, 25 mar 2011 - 21:59

Ktos ma lepsze pomysly bo to narazie mi nie pomaga :/

Użytkownik raceteam edytował ten post pią, 25 mar 2011 - 22:00

#6 Piotr Dudek

Spec - Mechanik

• Moderatorzy
  • 8941 postów
  • Na FM od: 13 wrzesień 2004
  • Motocykl:HONDA CB 250 K0, CB250G

Napisano pią, 25 mar 2011 - 22:17

Mogl by mi ktos powiedziec jakie tematy mogl bym opisac w zawodzie mechatronik gdyz jestem na praktyce miesiecznej ale jak wiadomo nic nie daja ci zrobic bo nie daj Boze sie popsuje :/ ogolnie to jest tak ze przynies podaj pozamiataj . I tu do was prosba mogl by ktos napiac 40 tematow ktore mogl bym opisac w moim dzienniczku nie zebym byl leniwy ale poprostu nie wiem co opisywac poza alternatorem rozrusznikiem i bhp ktore mam juz napisane
Pomóżcie !!!!!!

Nie rozumiem Twojego problemu.
Jesteś na praktyce i masz obowiązek prowadzić dzienni zajęć. Pisz prawdę czyli codziennie to co robiłeś.
Po co wymyślać inne tematy o których na razie masz bardzo mętne pojęcie?
Utrzymywanie porządku czy podawanie narzędzi nie jest żadnym poniżeniem a co najważniejsze tego też wypada się nauczyć. Każdy codzienny wpis powinien być parafowany przez opiekuna lub instruktora.
Jeżeli cały miesiąc będziesz tylko zamiatał pomieszczenie to tylko będzie świadczyło o niedouczeniu lub wręcz głupocie Twojego opiekuna bo to on ma obowiązek podawania Ci kolejnych tematów zajęć praktycznych.
Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

#7 Lord

• Forumowicze
  • 57 postów
  • Na FM od: 20 marzec 2011
  • Motocykl:Honda CBR 600 F4i

Napisano pią, 25 mar 2011 - 22:47

Możesz też na przykład opisywać tematy w których tylko w małej części brałeś udział lub przez przypadek, albo też całkiem nie świadomi - np. pozamiataj tu, podaj klucz, przynieś mi ...
To chyba o to chodzi w tym dzienniczku, bo raczej wątpię żeby ktoś młodemu dał coś poważanego do roboty. :blink:
Niestety tak to jest. Musisz improwizować.

#8 _Monter_

MOTOCYKLISTA - jeździec z głową

• Super-Moderatorzy
  • 5479 postów
  • Na FM od: 08 marzec 2005
  • Motocykl:elektryczna hulajnoga, MS

Napisano sob, 26 mar 2011 - 00:46

Co Ty robisz w tej szkole jak nie wiesz o czym mozesz pisać w dzienniku mechatronika.
Jednak uważam, ze jesteś leniwy. Jakbyś zechciał poczytać materiały o elektryce i mechanice samochodowej znajdujące się w internecie to nie zabrakłoby Ci tematów i napewno pozostało by wiele wiadomości w głowie.
Jeśli ktoś potrzebuje od Ciebie klucza to napewno nie do otworzenia piwa tylko dlatego, ze coś robi.
Nie bądź doopa i popytaj trochę. Mechatronika nie kończy się na alternatorze.
W samym motocyklu masz milion tematów i możesz je praktycznie wykonać.
Dogodzić wszystkim się nie da ale zdenerwować wszystkich to już żaden problem.
lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

#9 żunio

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - cezeciarz agroturysta

• Forumowicze
  • 358 postów
  • Na FM od: 21 grudzień 2007
  • Motocykl:CB 750

Napisano sob, 26 mar 2011 - 08:33

Pomóżcie !!!!!!

Jesteś na praktyce i masz obowiązek prowadzić dzienni zajęć. Pisz prawdę czyli codziennie to co robiłeś.
Utrzymywanie porządku czy podawanie narzędzi nie jest żadnym poniżeniem a co najważniejsze tego też wypada się nauczyć. Każdy codzienny wpis powinien być parafowany przez opiekuna lub instruktora.
Jeżeli cały miesiąc będziesz tylko zamiatał pomieszczenie to tylko będzie świadczyło o niedouczeniu lub wręcz głupocie Twojego opiekuna bo to on ma obowiązek podawania Ci kolejnych tematów zajęć praktycznych.

Gdyby pisał prawdę to mógłby nie znaleźć żadnego tematu w zwiazanego z zawodem do opisania na praktyce. Z reguły praktykant ma do dyspozycji jedynie miotłe ewentualnie szmatę a dzienniczek jest podstawą do wystawienia oceny bądź zaliczenia praktyki. Nikt nie będzie nadstawiał głowy za młodocianego "pracownika" bo za to jest prokurator więc lepiej młodego trzymać pod kloszem.

Użytkownik żunio edytował ten post sob, 26 mar 2011 - 08:36

#10 Tomek Kulik

MGS Member

• Spec
  • 3031 postów
  • Na FM od: 05 marzec 2005
  • Motocykl:XR400

Napisano sob, 26 mar 2011 - 09:31

Święta prawda. To co wpiszesz w dzienniczek, co będzie podpisane przez opiekuna, świadczy o nim.
Jednak nie bądź dupa i łaź za majstrem, właź za nim pod podnośnik, zadawaj INTELIGENTNE pytania (nie czy to jest skrzynia, ale czy są skrzynie z synchronizowanym wstecznym biegiem - przykładowo), podając narzędzia asystuj obserwując robotę, a nie tylko podawaj.
Jednak nie można przesadzać z nachalnością, bo wtedy każdy mechanik Cię popędzi do zamiatania kanałów.
Trochę praktyk w życiu miałem: MZK, FSO, Nissan, więc pamiętam jak ważna była postawa ucznia - uczeń zainteresowany robotą, jeśli pokaże się z dobrej strony, będzie coraz bliżej pracy samodzielnej pod nadzorem opiekuna, o ile wykaże, że dana robota go nie przerośnie.
Powodzenia :-)

Szkolenia: Kalisz - 12 kwietnia, Ułęż - 25 kwietnia.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy: Mokotów - Służewiec

#11 modek

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - naciągacz łańcuchów

• Forumowicze
  • 249 postów
  • Na FM od: 03 maj 2008
  • Motocykl:dużyZZR&10r

Napisano sob, 26 mar 2011 - 09:46

ja przepraszam, ale alternator to akurat nie ma nic wspólnego z mechatroniką :icon_mrgreen:

http://www.bikepics.com/members/modek/
w sprawie pochówku, to zaczynam mieć zdanie zbliżone do koncepcji qurim`a

a być może nawet zacznę chodzić z gołą dupą, żeby mogli całować za życia

http://rpmauto.pl/

#12 Dźwiedziu

NOWICJUSZ - romeciarz

• Forumowicze
  • 43 postów
  • Na FM od: 28 maj 2009
  • Motocykl:Powietrzny Szadoł o28o

Napisano sob, 26 mar 2011 - 09:53

Bym dyskutował. W końcu do jednego końca wchodzi mechanika, z drugiego końca, po przejściu przez diody, dostajesz prund :D

#13 raceteam

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 54 postów

Napisano sob, 26 mar 2011 - 12:33

jak to nie alternator , rozrusznik to rzeczy ktore sa w zawodzie mechatronik mam juz pare pomyslow na to ale teraz jeszcze sprawa jak to wlasnymi slowami opisac jak sie nigdy takiego czegos nie robilo . Owszem mam troche pojecia o mechanice ale w motocyklach a samochody to tak to troszku a w szkole to tez gowno cie naucza bo nauczyciele od zajec zawodowych dyktuja ci ksiazke do zeszytu i nic poza tym zero praktyki niestety taka jest prawda ;/

#14 janosikkk

MOTONITA - płonąca guma

• Forumowicze
  • 1821 postów
  • Na FM od: 15 maj 2006
  • Motocykl:Jawa 50 kaczka

Napisano nie, 27 mar 2011 - 22:51

TO może użyj wyobraźni , przejdź sie po sali która zamiatasz , pooglądaj tablice demonstracyjne , i opisuj np. projektowanie procesów lub urządzeń jakie widzisz , opisz oprogramowanie symulacyjne lub projektowe itp. :icon_biggrin:
W w ogóle to w szkole masz ta praktyke czy sobie u kogoś załatwiłeś ? W mojej budzie można było wg. uznania , ale to milion lat temu .

#15 czarekmbx

KANDYDAT NA MOTONITĘ - klepiący zaworami

• Forumowicze
  • 722 postów
  • Na FM od: 13 kwiecień 2008
  • Motocykl:Honda MBX

Napisano pon, 28 mar 2011 - 18:14

Znam Twój ból, też jest teraz na praktyce miesięcznej
:icon_mrgreen: tylko, że jako Technik Mechanik :bigrazz:

Dzienniczek to jest ciężka sprawa, trzeba dużo kombinować by był dobry żeby w szkole mogli go "zaliczyć".

My z kolegami robimy tak, mechanik robi przykładowo rozrząd a Audi A4 1.8T to piszemy w dzienniczku taki coś:
Wydział: mechanika
Opis wykonywanych czynności: Wymiana kompletnego rozrządu w Łałdi takim i takim.
1.Demontaż przednich lamp
2.Demontaż przedniego pasa
3.
.
.
6. Montaż paska rozrządu wraz z osprzętem
.
.
.
12.Montaż przednich lamp
13. Kontrola jakości wykonania.

Mamy zapisać taką ściemą minimum 3/4 strony żeby dziennik mógł być zaliczony.

Oczywiście dali Wam wzór jak to wszystko ma wyglądać??

A i nie można pisać rzeczy typu zamiatanie hali, trzeba to określać po Technicznemu: przygotowanie hali/ kanału do wjazdu samochodu i demontażu alternatora

Użytkownik czarekmbx edytował ten post pon, 28 mar 2011 - 18:15

www.zaplon.fora.pl

#16 żunio

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - cezeciarz agroturysta

• Forumowicze
  • 358 postów
  • Na FM od: 21 grudzień 2007
  • Motocykl:CB 750

Napisano pon, 28 mar 2011 - 18:32

w wojsku kopanie rowu czyt. okopu nazywano pracami inżynieryjsko-saperskimi :biggrin:

#17 _Monter_

MOTOCYKLISTA - jeździec z głową

• Super-Moderatorzy
  • 5479 postów
  • Na FM od: 08 marzec 2005
  • Motocykl:elektryczna hulajnoga, MS

Napisano pon, 28 mar 2011 - 18:39

ja przepraszam, ale alternator to akurat nie ma nic wspólnego z mechatroniką :icon_mrgreen:

Alternator do mechatroniki ma przeciwny stosunek co Twoja świadomość o niej.:bigrazz:

Użytkownik _Monter_ edytował ten post pon, 28 mar 2011 - 18:41

Dogodzić wszystkim się nie da ale zdenerwować wszystkich to już żaden problem.
lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

#18 Robvalkpol

NOWICJUSZ - romeciarz

• Forumowicze
  • 40 postów
  • Na FM od: 16 grudzień 2007
  • Motocykl:Panda

Napisano pon, 28 mar 2011 - 18:45

Czarek, widać, że jesteś w szkole do której chodzisz efektywnie lub wiesz po co w niej jesteś. Możliwe, że Raceteam trafił tam przypadkiem lub nie ogarnia technicznie tematu.

Na przyszłość nie rób świadomych błędów w przykładach tematów, bo jeszcze skopiuje, wklei i odda. Wtedy byłaby siara, gdyby powołał sie na Twoja osobe jako znawcę marek czterokołowców. :biggrin:

#19 czarekmbx

KANDYDAT NA MOTONITĘ - klepiący zaworami

• Forumowicze
  • 722 postów
  • Na FM od: 13 kwiecień 2008
  • Motocykl:Honda MBX

Napisano pon, 28 mar 2011 - 19:13

w wojsku kopanie rowu czyt. okopu nazywano pracami inżynieryjsko-saperskimi :biggrin:

To dobre :biggrin:

Czarek, widać, że jesteś w szkole do której chodzisz efektywnie lub wiesz po co w niej jesteś. Możliwe, że Raceteam trafił tam przypadkiem lub nie ogarnia technicznie tematu.

Na przyszłość nie rób świadomych błędów w przykładach tematów, bo jeszcze skopiuje, wklei i odda. Wtedy byłaby siara, gdyby powołał sie na Twoja osobe jako znawcę marek czterokołowców. :biggrin:

Oj chłopak jest bystry to da radę :biggrin:
www.zaplon.fora.pl

#20 modek

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - naciągacz łańcuchów

• Forumowicze
  • 249 postów
  • Na FM od: 03 maj 2008
  • Motocykl:dużyZZR&10r

Napisano pon, 28 mar 2011 - 22:10

Alternator do mechatroniki ma przeciwny stosunek co Twoja świadomość o niej.:bigrazz:

jak kiedyś naprawiałem alternator, to byłem elektrykiem samochodowym
teraz żarówki wymieniają tacy mechatronicy jak ty :)

http://www.bikepics.com/members/modek/
w sprawie pochówku, to zaczynam mieć zdanie zbliżone do koncepcji qurim`a

a być może nawet zacznę chodzić z gołą dupą, żeby mogli całować za życia

http://rpmauto.pl/

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 Forumowiczów, 0 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

xenon i światła LED | skład węgla | opony zimowe | kierownik budowy Poznań | lotnisko odszkodowanie | malowanie poznań