Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kto jezdzi nowa Super Tenere XTZ 1200

yamaha tenere 1200

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
962 odpowiedzi w tym temacie

#1 ilek

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - cezeciarz agroturysta

• Forumowicze
  • 363 postów
  • Na FM od: 11 październik 2005
  • Motocykl:Super Teresa

Napisano pon, 18 paź 2010 - 22:02

Jak w temacie...
Pozdrawiam

Ilek

#2 KLAUDIUSZ

MOTOCYKLISTA - znikający punkt

• Super-Moderatorzy
  • 5224 postów
  • Na FM od: 18 wrzesień 2005
  • Motocykl:Honda CB900 Cafe

Napisano wto, 19 paź 2010 - 00:35

Słyszałem że Kuferek centralny odpada czasami biggrin.gif

#3 motodidi

CZYTACZ - zupełny świeżak

• Forumowicze
  • 7 postów
  • Na FM od: 03 marzec 2008
  • Motocykl:Aprilia Pegaso 650

Napisano wto, 19 paź 2010 - 21:46

Poszła akcja serwisowa na stelaż pod kufer centralny. Nowy jest już bodajże metalowy. Pierwowzór był plastikowy.

#4 jrgostek

NOWICJUSZ - romeciarz

• Forumowicze
  • 46 postów
  • Na FM od: 14 grudzień 2011
  • Motocykl:yamaha xt1200z

Napisano pon, 26 gru 2011 - 13:23

Pierwowzór był i jest alu i nie odpada. Podobno inne moto nie dojeżdżają. :ph34r:

#5 szramer

ADEPT MOTOCYKLIZMU - szorujący kolanami

• Forumowicze
  • 2847 postów
  • Na FM od: 25 maj 2002
  • Motocykl:88/300/450/2x600

Napisano nie, 01 sty 2012 - 17:14

ciekawi mnie czy ktos ukrecil juz kardana ?
WERA#111

#6 kylo

NOWICJUSZ - podawacz śrubek

• Forumowicze
  • 90 postów
  • Na FM od: 28 maj 2008
  • Motocykl:BMW R100GS

Napisano nie, 01 sty 2012 - 17:38

ciekawi mnie czy ktos ukrecil juz kardana ?

Takie rzeczy to tylko w BMW niestety :banghead: :lapad:
miałem japonię z wałem, znajomi mieli i mają nadal, i w japońcach jest to naprawdę rozwiązanie bezogsługowe.
w BMW to jak nie krzyżaki,to dwa wstrętnie drogie łożyska na łączeniu wahacza z przekładnią kątową, uszczelniacze tejże iłożyska itd, itd, itd i drogo, a jeden z kumpli miał YAMAHE MAXIM650 r1980 i wał IDEAŁ ...ale i tak kocham dwuzaworowe BMW

#7 jrgostek

NOWICJUSZ - romeciarz

• Forumowicze
  • 46 postów

Napisano sob, 31 mar 2012 - 07:40

No i gdzie ci użytkownicy Tener. :ph34r:

#8 bunio66

• Forumowicze
  • 91 postów
  • Na FM od: 07 styczeń 2007
  • Motocykl:YAMAHA XT1200Z

Napisano sob, 28 kwi 2012 - 19:17

Jestem, jestem, właśnie nakrecilem pierwszy tysiąc. Jadę na przegląd, na razie złego słowa nie powiem. W porównaniu do poprzedniego moto ( wiaderko) zdecydowanie bardziej przyjazne podwozie. Szczególnie w zakretach. Chociaż na Varadero nie pozwolę powiedzieć nic złego, darzę to moto ogromnym sentymentem, Yamaha jest zdecydowanie fajna propozycją na turystyczne moto. Po to ją kupiłem i zamierzam, podobnie jak na Wiaderku zrobić parę tysiączków w tydzień. Yamahę wybrałem z rozmysłem, dla mnie jest lepsza od GS-a.

#9 ilek

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 363 postów

Napisano czw, 14 cze 2012 - 13:20

Ja tez jestem zadowolony z XT1200Z:)
Pozdrawiam

Ilek

#10 jrgostek

NOWICJUSZ - romeciarz

• Forumowicze
  • 46 postów

Napisano pią, 22 cze 2012 - 09:33

Ja kupiłem w tamtym roku w kwietniu. Mam za sobą 16000tyś km w tym roku zrobiłem 11000 tys. Ukraina,Mołdawia.Rumunia,Bułgaria.Turcja,Grecja,Albania,Macedonia,Serbia,Węgry,Słowacja i to nie koniec na ten rok. Planuję południe Włoch. Moto jest super żadnych dolewek oleju jak w BMW a miałem, no i ma na każdy układ bezpiecznik w sumie 15, jedziesz gdzie chcesz a nie od serwisu do serwisu.

#11 jrgostek

NOWICJUSZ - romeciarz

• Forumowicze
  • 46 postów

Napisano czw, 12 lip 2012 - 06:57

Może jakiś wypad na nocleg.Jesteśmy o krok od siebie .Można dużo pogadać,dla mnie Bałtyk, Karkonosze,Mazury . Czekam na propozycje JR.

#12 GośćGienek ST_*

• Gość
  • Na FM od: --

Napisano czw, 12 lip 2012 - 13:51

Takie rzeczy to tylko w BMW niestety :banghead: :lapad:
miałem japonię z wałem, znajomi mieli i mają nadal, i w japońcach jest to naprawdę rozwiązanie bezogsługowe.
w BMW to jak nie krzyżaki,to dwa wstrętnie drogie łożyska na łączeniu wahacza z przekładnią kątową, uszczelniacze tejże iłożyska itd, itd, itd i drogo, a jeden z kumpli miał YAMAHE MAXIM650 r1980 i wał IDEAŁ ...ale i tak kocham dwuzaworowe BMW

Moge tylko potwierdzic niezawodnosc kardana Yamahy.Znajomek smiga FJR
ponad 10 lat i jedynie co wymienil to lancuch rozrzadu przy 150tys. i
tak na wszelki wypadek zawory.Obecnie ma ponad 220tys. na budziku i do tej
pory 0 problemow z kardanem.

#13 ilek

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 363 postów

Napisano pon, 23 lip 2012 - 08:21

Może jakiś wypad na nocleg.Jesteśmy o krok od siebie .Można dużo pogadać,dla mnie Bałtyk, Karkonosze,Mazury . Czekam na propozycje JR.

Pewnie nie ma problemu... Powiedz a gdzie dokładnie wybierasz sie do Włoch, jaki termin, plan itp A moze polecimy do Chorwacji???
Pozdrawiam

Ilek

#14 Accountant72

NOWICJUSZ - macant tematu

• Forumowicze
  • 24 postów
  • Na FM od: 03 kwiecień 2013
  • Motocykl:GS 1200

Napisano śro, 03 kwi 2013 - 21:19

Witam!
Panowie noszę się z zamiarem zamiany mojego gs 1200 (na którym jeżdżę od 2005 r) na nową tenerę 1200. Będę wdzieczny za wszelkie informacje na temat tego modelu. W necie nigdzie nie znalazłem żadnych opinii użytkowników??? W salonach są jeszcze dostępne modele z 2011 roku !!! (dlaczego ten model sie nie sprzedaje?)

Pozdrawiam

#15 Tuzmen

KANDYDAT NA MOTONITĘ - polerant szprych

• Forumowicze
  • 562 postów
  • Na FM od: 22 kwiecień 2006
  • Motocykl:FZ1

Napisano śro, 03 kwi 2013 - 21:50

Tak popatrzyłem pod owiewki i trochę słabo to wygląda, chłodnica zamocowana z boku, w moto pseudo terenowym... bez gmola strach jeździć

#16 bunio66

• Forumowicze
  • 91 postów
  • Na FM od: 07 styczeń 2007
  • Motocykl:YAMAHA XT1200Z

Napisano czw, 04 kwi 2013 - 08:27

Tak popatrzyłem pod owiewki i trochę słabo to wygląda, chłodnica zamocowana z boku, w moto pseudo terenowym... bez gmola strach jeździć

To nie jest motocykl terenowy.... chłodnica z boku w niczym nie przeszkadza, jak go położysz, to tylko kierownica się może pogiąć. Jak miałbyś tak przywalić, że urwiesz chłodnicę, to nic Ci nie pomoże.... :notworthy: żadne moto powyżej 1000, nie nadaje się w teren. KTM, ze swoją prawie tysiączką jest tutaj wyjątkiem. Ja swoim jeżdżę turystycznie, nie mam problemu ze "zjazdem z trasy" nad rzekę i o to mi chodziło.moto prowadzi się bardzo neutralnie i przewidywalnie. Bardzo łatwo się manewruje we dwie osoby z pełnym obciążeniem.

#17 Accountant72

• Forumowicze
  • 24 postów

Napisano czw, 04 kwi 2013 - 10:23

Witam!
Proszę wszystkich użytkowników moto jak w temacie o wpisywanie swoch doświadczeń z eksploatacji tego modelu.
W internecie nie ma zupełnie nic poza testami prasowymi i ocenami dziennikarskimi. Przyszli użytkownicy (w tym m.in. ja) szukają natomiast opinii osób, które eksploatują sprzęt i przejechali nim trochę tys. km.

Myślę, że taki wątek pomógłby wielu osobą w wyborze właśnie Yamahy Tenere jako swojego moto.

Ja przejechałem tym mpotocyklem w ubiegłym roku ok. 250 km dzięki uprzejmości dealera yamaha więc nie za bardzo mam podstawy do rozpisywania się na jej temat niemniej jednak mam po tej "przejażdce" kilka spostrzeżeń w porównaiu do gs 1200, kórym przejechałem ok. 50 tys. km.

YT 1200 - b. dobrze jedzi po winklach, dużo mniej "odczuwalny" jest kardan - nie ma takiego luzu jak na 1-szym biegu jak w gs-sie, skrzynia ok, bardzo mocno odprowadza ciepło z silnika pomiędzy bakiem a siedzeniem na klatke co może w lecie niźle dawać się we znaki, jak dla mnie brak informacji o aktulanie zapiętym biegu, wszystkie przewody ciśnieniowe są w standardzie "bez oplotów stalowych", wygodna pozycja za kierownicą. Z tego co zaobserwowałem to przy ostrzejszej jeździe pali ok. 6,5-7 litrów (to nie mało). W sumie nie czuje się tych 260 km (30 kg wiecej od gs) - przynajmniej na asfalcie.
Dla mnie to moto jest naprawdę porównywalne z gs-em ale nie rozumiem dlaczego tak słabo się sprzedaje. W tej chwili są jeszcze dostęne modele z 2011!!!

Generalnie wydaje mi się, że firma yamaha zapomniała, że poza dobrym produktem trzeba mieć dobry marketing aby coś sprzedaż w dzisiejszych czasach. Uważam, że tą lekcję odrobili na 6 marketingowcy z BMW.

Mam nadzieję, że wywołam tym postem jakąś ciekawą dyskusję.

Pozdrawiam

#18 Accountant72

• Forumowicze
  • 24 postów

Napisano pią, 05 kwi 2013 - 14:36

Z tego co widzać to chyba nie wielu jest ludzi, którzy znają ten sprzęt....

#19 jeszua

MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY - wymiatacz szos

• Super-Moderatorzy
  • 9132 postów
  • Na FM od: 28 czerwiec 2004

Napisano pią, 05 kwi 2013 - 16:29

Z tego co widzać to chyba nie wielu jest ludzi, którzy znają ten sprzęt....

niewielu ludzi stać na taki sprzęt, zwłaszcza że model świeżutki. czemu się dziwisz, skoro najpopularniejszą kategorią wyszukiwania na allegro jest kilka tysięcy zł..?
jsz

bezmotocyklowy

#20 skilos

KANDYDAT NA MOTONITĘ - polerant szprych

• Forumowicze
  • 534 postów
  • Na FM od: 12 marzec 2013
  • Motocykl:f800gs

Napisano pią, 05 kwi 2013 - 16:44

Najtańsza z 2011 r. kosztuje około 50 tys . zł średnio trzeba by wydać 60 tys .W tej cenie konkurencja jest spora jak choćby Aprilia Caponord.

"Gdy szykuję śniadanie, zwykle se o korkach słucham, jak tkwią te ch*je w tych jebanych autach."

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 Forumowiczów, 0 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |