Skocz do zawartości


 

 

Zdjęcie

VERVA Racing Team


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 CRASH

    ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - naciągacz łańcuchów

  • Forumowicze
  • 252 postów
  • Wiek: 43
  • Na FM od: 27 październik 2006
  • Skąd:wieluń EWI
  • Motocykl:FZS DRZ

Napisano czw, 11 mar 2010 - 14:06

"Powołanie przez PKN Orlen tego zespołu to przedsięwzięcie na niespotykaną dotychczas w Polsce skalę. Po raz pierwszy w historii, w tak prestiżowych zawodach, będzie ścigał się polski team. Zawodnicy tego cyklu pucharowego startują bowiem tuż przed wyścigami Formuły 1. Sprinterski charakter zawodów, świetna oprawa oraz bliskość legendarnej F1 przyciąga na widownię setki tysięcy osób, a przed telewizory miliony widzów. Starty w tych zawodach to olbrzymi prestiż dla kierowców, reprezentujących biało-czerwone barwy, którzy będą mieli szansę zmierzenia się z najlepszymi zawodnikami na świecie w swojej kategorii.

PKN Orlen zdecydował o powołaniu VERVA Racing Team, aby dać młodym polskim zawodnikom szansę osiągnięcia międzynarodowego sukcesu, w sporcie motorowym, na miarę Roberta Kubicy. Zawody tej serii wyścigów Porsche są jednym z najlepszych miejsc do zrealizowania tego celu.

W barwach VERVA Racing Team wystartuje dwóch kierowców: 19-letni Jakub Giermaziak i 22-letni Robert Lukas. Obaj są młodzi, ale mają już duże doświadczenie w różnych dziedzinach motosportu m.in.: kartingu, Formule 2.0 oraz Porsche Carrera Cup.

W wyborze kierowców do testów PKN Orlen opierał się na opiniach ekspertów w dziedzinie sportów motorowych. Została powołana specjalna Rada Ekspertów, pod przewodnictwem Krzysztofa Hołowczyca, w składzie: Jacek Czachor, Mikołaj Sokół, Cezary Gutowski, Sean Edwards. Rekrutacja do zespołu wyścigowego VERVA Racing Team odbyła się dwuetapowo. Pierwszym etapem była selekcja polskich kierowców wyścigowych i wybór zawodników, którzy zaproszeni zostali do kolejnego etapu – testów. Rada przeprowadziła analizę doświadczenia, wyników sportowych, a przede wszystkim potencjału polskich zawodników. Każdy z ekspertów, korzystając ze swojej wiedzy, przygotował listę swoich kandydatów do grona kierowców VERVA Racing Team. Na podstawie analizy kandydatur powstała ostateczna lista pięciu kierowców, którzy zostali zaproszeni do zaprezentowania swoich umiejętności w praktyce. Znaleźli się na niej: Karol Basz, Łukasz Błaszkowski. Jakub Giermaziak, Robert Lukas, Maciej Steinhof.

Profesjonalne testy zorganizowano pod koniec stycznia na torze Ricardo Tormo w hiszpańskiej Walencji. Samochody (Porsche 911 GT3 o mocy 420 KM) przygotowali mechanicy z zespołu Motopark Academy, który ma wieloletnie doświadczenie w różnych seriach wyścigowych. Każdy z kierowców miał do przejechania 21 okrążeń. Czas, do którego odnoszone były wyniki zaproszonych kierowców, ustalił na początku testów przejazd Sean’a Edwards’a, doświadczonego zawodnika Porsche Mobil1 Supercup, syna byłego kierowcy F1.Najszybciej, tor Ricardo Tormo, pokonał Jakub Giermaziak, który w swoim najlepszym przejeździe osiągnął wynik tylko minimalnie gorszy od Sean’a Edwards‘a. Drugi był Robert Lukas."


Kalendarium wyścigów:

Bahrain 12-14 marca
Barcelona 7-9 maja
Monaco 13-16 maja
Valencia 25-27 czerwca
Silverstone 9-11 lipca
Hockenheim 23-25 lipca
Hungaroring 30 lipca-1 sierpnia
Spa 27-29 sierpnia
Monza 10-12 września

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 Forumowiczów, 0 gości, 0 ukrytych Forumowiczów


modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |