Skocz do zawartości

Zdjęcie

Enduro dla Początkujących Co wybrać

Yamaha

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

#41 ks-rider

MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY - władca szlaków

• Forumowicze
  • 9427 postów
  • Na FM od: 13 listopad 2006
  • Motocykl:nie stac mnie

Napisano nie, 09 sie 2009 - 14:08

Cytat(pro. @ 09.08.2009 - 12:45) Wyświetl post

To na ch*j Ci motor? j.gif

Uzywaj moze innego slownictwa, nie jestes w domu.

Nie motor a motocykl.

Napewno nie poto aby go topic icon_mrgreen.gif Czytaj moze ze zrozumieniem. Co innego, gdy bierze sie udzial w sportach motocyklowych ktorych trasy przewiduja takowe przejazdy ( niektorzy lubia to nawet dla frajdy ).

Odbiegacie troche od tematu. Enduro dla poczatkujacego.

Widzisz roznica w mysleniu miedzy nami jest inna, Ty szukasz mozliwosci sprawdzenia sie i ryzyka, ja mam to juz za soboa i po prostu nie bawi mnie ryzykowanie, zwlaszcza, ze jest ono kosztowne a poniekad niebezpieczne ale Ty nie bierzesz ryzyka pod uwage, bo przeciez o risk no fun biggrin.gif

crossy.gif

Użytkownik ks-rider edytował ten post nie, 09 sie 2009 - 14:09

#42 Jackuzy

MOTONITA - rozmawiający z silnikiem

• Forumowicze
  • 1100 postów
  • Na FM od: 22 lipiec 2006
  • Motocykl:Honda NX650

Napisano nie, 09 sie 2009 - 14:50

Moim zdaniem Pro. po prostu jeszcze nie miałeś odpowiedniej przygody która zabolała by cie fizycznie lub przynajmniej walnela po kieszeni.... KTMa swego masz od raptem 2 czy 3 miesięcy i kozaczysz... proszę powstrzymaj sie nieco. Mowa była o motocyklu dla początkującego a to co chce zrobic z nim autor tematu lezy w jego sprawie.. jak chce jechać po bułki i nie ma zamiaru zapie*** po torze cały dzień to po kiego grzyba mu YZ??? Moje zdanie: co wybierze będzie dobre, nadal obstaje przy niewysilonej 125 2T albo nie wysilonej 250-350 4T .... przy czym drugie będzie zawsze nieco łatwiejsze do opanowania.

Lionix (Kamilku) jak jeździłeś CRmka to aż ci sie japa smiała ;D mnie w tym samym czasie podobała sie jazda DRZetą. Wiec nie wiem dlaczego omijać ma ten model? Na pewno lepsza jest od wszelkich Detetek i Kamixów j.gif i nawet pojeździć da sie nieco j.gif

w temacie topienia moto... jak ktoś lubi to śmiało, jego sprzęt... ja wole objechać ( o ile sie da ;])

#43 ks-rider

• Forumowicze
  • 9427 postów

Napisano nie, 09 sie 2009 - 15:13

Cytat(Jackuzy @ 09.08.2009 - 15:50) Wyświetl post

...Pro. po prostu jeszcze nie miałeś odpowiedniej przygody która zabolała by cie fizycznie lub przynajmniej walnela po kieszeni.... KTMa swego masz od raptem 2 czy 3 miesięcy i kozaczysz... proszę powstrzymaj sie nieco.

moze kolega Pro prz odrobinie szczescia podzieli sie z nami swoja praktyka motocyklowa.

crossy.gif

#44 włochatyDR

KANDYDAT NA MOTONITĘ - klepiący zaworami

• Forumowicze
  • 708 postów
  • Na FM od: 11 styczeń 2009
  • Motocykl:DR 350

Napisano nie, 09 sie 2009 - 16:53

Cytat(michoa @ 09.08.2009 - 11:03) Wyświetl post

zaczynamy
-w 2t nie ma w zasadzie możliwości uszkodzenia głowicy, w4t masz rozrząd który jak sie coś rozkraczy to jeszcze cylinder i tłok rozwali
-w 2t jak robisz sam mieszanke to masz smarowanie zawsze i wszędzie czy moto jest do góry kołami czy na boku, w 4t sikasz w portki jak masz mokrą miske olejową albo martwisz sie o poziom oleju
- 2t jak sam robisz mieszanke to jest 100% bezobsługowe a w 4t przed jazdą sprawdzasz olej (to są obrzędy piekielne szczególnie przy suchej misce olejowej )
- 2t nie ważne czy leży czy stoi czy leci możesz go odpalić ręka nogą lewym uchem, w 4t musisz mieć naprawdę siłe w nodze i umieć korzystać z autodekompresatora do tego dochodzą fochy przy odpalaniu po glebie itd do tego prawidłowe ustawienie nogi bo jak ci starter odbije to albo polecisz na grenlandie albo ci noge urwie....nawet przy rozruszniku elektrycznym uwierz mi że ten od 2t wolniej rozładowywuje akumulator bo mniej prądu pobiera

Jeśli masz sprawny napinacz łańcuszka i sam łańcuszek nowy, to raczej niema możliwości aby się zerwał.

Jeśli kupi się maszyne typu DR czy xt 350 gdzie miska jest sucha i raz na kilka dni sprawdza się olej to jak może się zatrzeć? Jeśli ostro będziesz hamował silnikiem to nic Ci nieda mieszanka zrobiona samoręcznie, łozyska na wale polecą szybciej niż myslisz.

Do odpalenia 350tki nietrzeba mieć tyle siły w nodze co miedz mózg, ja swoją mogę odpalić w trapkach, nawet po zalaniu niesprawia mi to najmniejszego problemu dzięki ręcznemu deko.

W 125tce DR miałem rozrusznik, jeśli jest sprawny akumulator i ładowanie, to nie dotykałem akumulatora przez cały sezon.

Ja też niejestem zwolennikiem topienia sprzeta po kierownice, to już przesada, poprostu niestać mnie na takie użytokowanie sprzęta. Również omijam.

#45 michoa

MOTOCYKLISTA - znikający punkt

• Forumowicze
  • 5042 postów
  • Na FM od: 08 luty 2008
  • Motocykl:yfm200,sfera50, atc250R

Napisano nie, 09 sie 2009 - 19:29

pro. Zluzuj z słownictwem troche D.gif

Cytat
Jeśli masz sprawny napinacz łańcuszka i sam łańcuszek nowy, to raczej niema możliwości aby się zerwał.

raczej jest jak prawie D.gif

Cytat
Jeśli kupi się maszyne typu DR czy xt 350 gdzie miska jest sucha i raz na kilka dni sprawdza się olej to jak może się zatrzeć?

samo to że jest olej akurat niewiele ci daje może być pompa walnięta i też olej będzie tylko że w misce D.gif

mało to przypadków było że zapchane były kanały olejowe np silikonem po partackim remoncie i olej był a wałek rozrządu stanął ?? żyjemy w Polsce u nas wszystko sie młotkiem i przecinakiem naprawia a ksiązki serwisowe sie drukuje D.gif

Cytat
Do odpalenia 350tki nietrzeba mieć tyle siły w nodze co miedz mózg, ja swoją mogę odpalić w trapkach, nawet po zalaniu niesprawia mi to najmniejszego problemu dzięki ręcznemu deko.

ja nie wiem usiłowałem odpalić xt600 po siarczystej glebie powiem tyle boże co za katorga D.gif i nie tylko ja na to narzekam o czym świadczy choćby fakt że coraz częściej w motocyklach występuje tzw ,,ciepłe ssanie''

Cytat
W 125tce DR miałem rozrusznik, jeśli jest sprawny akumulator i ładowanie, to nie dotykałem akumulatora przez cały sezon.

bo przy normalnym paleniu nie ma róźnicy bo dobrze wyregulowany motocykl pali na dotyk ale np są sytuacje ekstremalne np po zatopieniu kiedy niewolno a niestety trzeba heśtać sporo tym rozrusznikiem i wtedy to o czym pisze wychodzi ....

Cytat
Pod koniec swojej wypowiedzi sam piszesz, ze 4T wypiera 2T wiec jednak mozna i nie trzeba sie martwoc.

ano.... w cross country większość to 4t w motocrosie też wszyscy sie na 4t przesiadają jedyne miejsce narazie dla 2t to FMX D.gif z tym że oprócz samego tego co jest lepsze/gorsze dużo ma też polityka firm nie wiem czy już to nastąpiło czy dopiero nastąpi ale np honda miała zaprzestać produkcji 2t nie wiem jak reszta....

weź namierz z 2 osoby z forum nie jeźdzące w jednym teamie i znajdź posiadacza zadbanej xt350 czy dr350 i jakiegoś od 2t i pogadaj wiadomo podobno motocykl jest jak kobieta i sie go nie pożycza ale myśle że jak zostawisz dowód jakieś piwko kupisz to ktoś ci sie da przejechać.......weź tylko pod uwage że dt, kmx, crm były blokowane zablokowany egzemplarz ma jakąs szatańska moc (chyba 15KM) i wtedy porównanie delikatnie mówiąc nie jest miarodajne.....przejedź sie oceń sam co chcesz......chociaż przy proporcji 70% droga 30% teren też chyba bym rozważał 4t ze względu na benzyne i jej cene.......

ja wole 2t bo pasuje mi narowisty charakter lubie jak motocykl szarpie daje poczucie ogromnej mocy pozatym jak pisał lionix na 2t idzie spalić więcej kalori bo np przy podjazdach trzeba balansować ciałem żeby cie tylnie koło nie wyprzedziło icon_mrgreen.gif

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku 

http://miszczua.cba.pl

#46 PINOKIO

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - wąchacz spalin

• Forumowicze
  • 171 postów
  • Na FM od: 09 grudzień 2006
  • Motocykl:KTM 250 2T sx

Napisano nie, 09 sie 2009 - 20:42

Cytat(cinek605 @ 07.08.2009 - 22:01) Wyświetl post

Witam
Właśnie niedawno otrzymałem prawo jazdy kat.A. chciałbym kupić jakiś motor którym można będzie poćwiczyć umiejętności w terenie i w razie potrzeby wyjechać np do miasta( chodzi oczywiście o możliwość rejestracji sprzętu) Chciałby wiedzieć co byście mi polecili tak do 5000PLN. myślałem nad pojemnością 125 ccm. w 2T to może by jeszcze nie było tak źle ale w 4T to już chyba mija się z celem, Proszę o jakieś rady dotyczące zakupu
Pozdrawiam

sie ubawiłem niexle czytając ten wątek clap.gif biggrin.gif

co do twojego pytania

przejedź sie na 2t i 4t i sam zobacz co ci pasuje lepiej bigrazz.gif

ale jeśli nie masz więcej kasy to chyba zostań przy 2t kupisz nowszy rocznik poprostu

najwyżej za jakiś czas sobie zmienisz na inny

spotkasz ludzi weźmiesz rundke i sam dojdziesz czym chcesz jeździć

jedyna mądrośc jaką przeczytałem w tym wątku to" ważne z kim jeździsz " bo to od ludzi będziesz pobierał nauki sam niestety nie dasz rady sie nauczyć dobrze katować mrugacz.gif powodzenia

#47 Warstar

NOWICJUSZ - podwórkowy kaskader

• Forumowicze
  • 110 postów
  • Na FM od: 13 listopad 2007
  • Motocykl:EXC450R '08

Napisano nie, 09 sie 2009 - 20:55

Kobieta mnie woła do łoża wiec tylko szybka odpowiedz. Skad sie wzial mit ze 2t kosztuje wiecej w utrzymaniu niz 4t? Utrzymanie 4t jak policzysz olej i remont silnika jest serio drogie. Duzo bylo dyskusji np za granica na ktm talk itp forach o tym co drozsze i naprawde ciezko powiedziec i raczej wychodzilo ze 4t.

Nauka na 2t? jestem za motor MNIEJ WYBACZA, uczy faktycznie wiecej, jest lzejszy co naprawde tez duzo daje. Jest spora dyskusja na pl forum o tym juz jakas.. wiec pewnie tu w dziale jaki motor kupic (tj watku) albo na forum.motox.pl niech sobie zainteresowanyu poryje w search ;D

Ja sie uczylem na 2T 125 i nie zaluje, nawet mi pierscien pekl i mialem niezla srake w majtach bo moto rozpedzone zablokowalo kolo (tlok stanal) heeh

Opcja jest jedna : przejechac sie na tym i na tym i odpowiedziec sobie na pytanie jak ostro chce jezdzic, jesli myslisz o sporcie ucz sie na 2t jesli chcesz sie bawic i robic fotki na lesnej drodze i plazy wez 2t lub 4t. Przy budzecie 5000 - tylko 2t. Jakiego 4t bys nie bral miej w zapasie choc ze 2000 na mily remoncik po ex wlascicielu D.gif

Użytkownik Warstar edytował ten post nie, 09 sie 2009 - 20:57

#48 pro.

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - naciągacz łańcuchów

• Forumowicze
  • 231 postów
  • Na FM od: 01 maj 2009

Napisano nie, 09 sie 2009 - 22:16

To ja tu doradzam 2T, wszyscy mnie krytykują, a jednak widać że to najlepsze rozwiązanie. Słuchanie mnie się opłaca D.gif
Ks, nie chciałbyś mnie zobaczyć w akcji na motorze, w Twoim wieku ryzyko zawału jest bardzo duże. buttrock.gif

#49 Katsumoto

• Forumowicze
  • 708 postów
  • Na FM od: 27 maj 2008

Napisano nie, 09 sie 2009 - 22:34

eh pro. śpecujesz a w dupie byleś i gówno widziałeś
A za swoje odzywki powinieneś już dawno dostać 10%.
Zabrał bym cie specu w prawdziwy teren i z chęcią zobaczył jak łezki ci z oczek lecą D.gif
Mika Ahola
1974 - 2012

#50 pro.

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - naciągacz łańcuchów

• Forumowicze
  • 231 postów
  • Na FM od: 01 maj 2009

Napisano nie, 09 sie 2009 - 22:50

Piję do chamskich odzywek Ks-a któremu prowokowanie mnie idzie bardzo dobrze, co widać również w innych tematach.

#51 jjank

ADEPT MOTOCYKLIZMU - kreślący na asfalcie

• Forumowicze
  • 1996 postów
  • Na FM od: 24 sierpień 2008

Napisano nie, 09 sie 2009 - 23:25

Cytat
Jeśli kupi się maszyne typu DR czy xt 350 gdzie miska jest sucha i raz na kilka dni sprawdza się olej to jak może się zatrzeć?

Cytat
pompy olejowe w nowoczesnych dwusuwach

jak dla mnie to są hity D.gif

Cytat
Przy budzecie 5000 - tylko 2t.

hehe, takie rzeczy przewaznie wypisują chłopcy z miasta, którzy na wymianę oleju jadą z maszyną do mechanika bo sami jeszcze by coś popsuli

za 5000 mozna kupic enduro 4t które jeszcze polata, ale trzeba będzie raz na jakis czas cos tam dłubać

Użytkownik jjank edytował ten post nie, 09 sie 2009 - 23:34

#52 włochatyDR

• Forumowicze
  • 708 postów
  • Na FM od: 11 styczeń 2009
  • Motocykl:DR 350

Napisano pon, 10 sie 2009 - 10:15

Cytat(jjank @ 09.08.2009 - 23:25) Wyświetl post

jak dla mnie to są hity D.gif
hehe, takie rzeczy przewaznie wypisują chłopcy z miasta, którzy na wymianę oleju jadą z maszyną do mechanika bo sami jeszcze by coś popsuli

Jeśli chcesz prawdziwych hitów to wejdz na swoj temat o Hondzie xl i poczytaj, ja kiedy to czytałem miałem dość ze smiechu, jeszcze rok temu ciągałeś swojego XLa za autem zeby odpalić i niepotrafiłeś wyrególowac linki dekompresatora, a teraz zgryważ kozaka i speca w motocyklach enduro.

#53 Jackuzy

• Forumowicze
  • 1100 postów

Napisano pon, 10 sie 2009 - 11:25

Cytat(włochatyDR @ 10.08.2009 - 10:15) Wyświetl post

Jeśli chcesz prawdziwych hitów to wejdz na swoj temat o Hondzie xl i poczytaj, ja kiedy to czytałem miałem dość ze smiechu, jeszcze rok temu ciągałeś swojego XLa za autem zeby odpalić i niepotrafiłeś wyrególowac linki dekompresatora, a teraz zgryważ kozaka i speca w motocyklach enduro.

ROK panie drogi i w tematach motocyklowych wieczność... a na pewno w mechanice ;] .... mój kolega rok temu zachwycał sie swoją DT80 a teraz marudzi na DRZ 400 ;]

#54 Katsumoto

• Forumowicze
  • 708 postów
  • Na FM od: 27 maj 2008

Napisano pon, 10 sie 2009 - 12:04

a co to za sztuka motor zmienić?! sztuka jest znac go od a do z
Mika Ahola
1974 - 2012

#55 Jackuzy

• Forumowicze
  • 1100 postów

Napisano pon, 10 sie 2009 - 13:08

no ba... ale nie możesz powiedzieć ze każdy potrzebuje np 21,4 miesiąca na znanie moto od A do Z D.gif ..... żeby poznać Detke moją potrzebowałem około 10 miechów... potem mogłem zrobić remont na poboczu drogi (co zresztą raz zrobiłem D.gif hehe stare dzieje) na CRme potrzebne mi było nieco mniej ... ale to dlatego ze na dzień dobry robiłem w niej remont ... a potem juz nie musiałem żadnych remontów robić... bo jak odpali pod garazem tak zawsze dupę do domu dowiezie... chyba ze waha mi się skończy po drodze j.gif

natomiast temat obsługi czyli jazdy na moto to inna sprawa mrugacz.gif i tutaj wszystko zalezy od tego ile się jeździ, jeździ jak sie jeździ, gdzie sie jeździ i z kim sie jeździ D.gif ja jestem jeszcze daleko w tyle w tym temacie mimo iz ogółem jeżdżę od chu chu lat j.gif no ale to trzeba mieć troche krytyki do siebie też czasem prawda?

Użytkownik Jackuzy edytował ten post pon, 10 sie 2009 - 17:56

#56 ks-rider

• Forumowicze
  • 9427 postów

Napisano pon, 10 sie 2009 - 13:43

Cytat(pro. @ 09.08.2009 - 23:50) Wyświetl post

Piję do chamskich odzywek Ks-a któremu prowokowanie mnie idzie bardzo dobrze, co widać również w innych tematach.

Dziecko, dorosnij najpierw do dyskusji, przestan pisac pier**ly tylko wez sie za czytanie. Kolega dal mala namiastke co sadzi o Tobie.

Cytat(pro. @ 09.08.2009 - 12:45) Wyświetl post

To na ch*j Ci motor?

Kto z nas jest chamski ? Niby dlaczego ja jestem w/g Ciebie chamski ? Bo nie glaszcze cie po lepetynce i przyklaskuje jaki to mundry jestes ?

Moze wiec najpierw ustosunkujesz sie do tego co zarzucilem Ci w Twoim temacie " pseudo " poradnika.

P.S. jak brakuje argumentow to zaczyna sie wyszukiwanie czegos innego.

crossy.gif

Użytkownik ks-rider edytował ten post pon, 10 sie 2009 - 13:50

#57 jjank

ADEPT MOTOCYKLIZMU - kreślący na asfalcie

• Forumowicze
  • 1996 postów
  • Na FM od: 24 sierpień 2008

Napisano pon, 10 sie 2009 - 14:26

Włochaty- speca nie zgrywam, ale rok latam bardzo starym motorem 4T i po prostu smieszą mnie opinie, ze za 5000 nie da się nic w czteropaku kupic, bo pewnie i twoj dr tyle nie kosztowal.

#58 Jackuzy

• Forumowicze
  • 1100 postów

Napisano pon, 10 sie 2009 - 17:57

Cytat(jjank @ 10.08.2009 - 14:26) Wyświetl post

Włochaty- speca nie zgrywam, ale rok latam bardzo starym motorem 4T i po prostu śmieszą mnie opinie, ze za 5000 nie da się nic w czteropaku kupic, bo pewnie i twoj dr tyle nie kosztował.

Za 5k da sie spokojnie kupic czteropaka.... (piwa? j.gif ) na pewno nie z roczników 2k ale od 85 do 95 na luziku mrugacz.gif a jak sie postarasz to i nowsza sztukę wyhaczysz mrugacz.gif

#59 michoa

MOTOCYKLISTA - znikający punkt

• Forumowicze
  • 5042 postów
  • Na FM od: 08 luty 2008
  • Motocykl:yfm200,sfera50, atc250R

Napisano pon, 10 sie 2009 - 20:04

po 3k są xt600 w sumie dla początkującego w sam raz tylko ta masa i to kopanie(a któraś tam wersja ma tylko elektryczny starter czyli jeszcze gorzej D.gif bo pierwsza w błocie i wodzie siada elektryka...)

tylko że xt600 to w możliwe najstarszym roczniku z tego motocykla yamaha sukcesywnie robiła turystyka w singlu najlepsze są jeszcze te rozruszniki bez elektrycznego startera ale już z mokrą miską albo z starterem nożnym i elektrycznym...chociaż ja i tak bym chyba wolał crm 125 czy kmx 125 zamiast xt600 bo lżejsze i zrywniejszy silnik.....

za 5k nie kupi sie sensownego hard enduro chyba tylko xr600 ale jeśli chodzi o te lżejsze to jest w czym wybierać choćby xt 3-4k xl 4-5k klr dr 600/650 itp....

Cytat
bo pewnie i twoj dr tyle nie kosztowal.

dr jest wyczopisty co ty chcesz D.gif włochaty założył temat który motocykl jest lepszy i dlaczego dr i dzięki temu jest teraz posiadaczem D.gif

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku 

http://miszczua.cba.pl

#60 ks-rider

• Forumowicze
  • 9427 postów

Napisano pon, 10 sie 2009 - 20:27

He, he za 1 500,- € moge sprzedac moja DR 350

crossy.gif

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Yamaha

Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 Forumowiczów, 6 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |