Skocz do zawartości

Zdjęcie

cagiva elephant 750

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
404 odpowiedzi w tym temacie

#1 xwaldik

CZYTACZ - zupełny świeżak

• Forumowicze
  • 9 postów
  • Na FM od: 09 grudzień 2007
  • Motocykl:cagiva elephant 750

Napisano wto, 28 kwi 2009 - 18:09

Witam jestem posiadaczem Cagivy elephant 750 i poszukuje innych wlascicieli tego motocykla w celu wymiany doswiadczen.Pozdrawiam Waldek.

#2 harder

NOWICJUSZ - podawacz śrubek

• DesmoManiax DOC Poland
  • 96 postów
  • Na FM od: 24 październik 2007
  • Motocykl:E 900 AC

Napisano wto, 28 kwi 2009 - 20:14

Witam.
Ja ujeżdżam elefanta 900. Witam kolegę w naszym wąskim gronie posiadaczy tych wyjątkowych motocykli.

Pozdro crossy.gif

#3 xwaldik

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 9 postów

Napisano śro, 29 kwi 2009 - 17:36

Cytat(harder @ 28.04.2009 - 21:14) Wyświetl post

Witam.
Ja ujeżdżam elefanta 900. Witam kolegę w naszym wąskim gronie posiadaczy tych wyjątkowych motocykli.

Pozdro crossy.gif

Witam Kolege. Mam maly problem ze sprzeglem.Sprzego nie rozlacza mi napedu.Ogladalem tarcze i wydaja sie ok,wymienilem olej na 10 w 40,odpowietrzylem uklad i daslej to samo.Troszke mi rece juz opadly.Mam pytanie do Ciebie male pytanie.Czy na dzwigni sprzegla masz jakis luz bo u Mnie jest.Troche Mnie to sprzeglo dobij bo wczesniej raz dzialalo raz nie dzialalo.Wymienilem uszczelki w wysprzegliku w deklu i powinno byc ok a nie jest.Jak masz jakis pomys to bede wdzieczny.Pozdrawiam Waldek.

#4 harder

• DesmoManiax DOC Poland
  • 96 postów

Napisano pią, 01 maj 2009 - 08:25

Luz na końcu dźwigni sprzęgła ok. 2-3 mm. Do jego regulacji służy śruba wciskająca tłoczek pompki. Sprawdzałeś uszczelki w pompce? Może jest zabrudzona albo przytkana. Najlepiej wszystko rozebrać, dokładnie wyczyścić, przedmuchać, wymienić płyn. Jeśli to nie pomoże poszukamy dalej.

Pozdro

#5 hose

NOWICJUSZ - romeciarz

• DesmoManiax DOC Poland
  • 47 postów
  • Na FM od: 19 październik 2007
  • Motocykl: elefant 900

Napisano sob, 02 maj 2009 - 22:17

Witam. Elefant 900 ma suche sprzęgło a 750 zdaję się mokre, także przyczyna może być różna. Można zapytać w wątku DUCATI właścicieli np. 750ss lub podobnych sprzętów z "mokrym"
Pzdr. hose

#6 xwaldik

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 9 postów

Napisano pon, 04 maj 2009 - 19:20

Witam znowu Kolegow.Przyczyna nie dzialania sprzegla byla dos prosta.Okazalo sie ze juz ktos tam wsadzal tam swoje rece i oczywiscie zle zlozyl.Wystarczylo przestawic plytke o ktora opieraja sie tarcze wzgledem duzej zebatki na ktorej osadzone sa tarcze sprzegla i wszystko jest ok-nareszcie ok.

#7 harder

• DesmoManiax DOC Poland
  • 96 postów

Napisano pon, 04 maj 2009 - 20:58

Cytat(xwaldik @ 04.05.2009 - 21:20) Wyświetl post

Wystarczylo przestawic plytke

Mała rzecz a tyle radości. biggrin.gif
Tak na marginesie: jak Ci się lata słoniem, teren czy szosa? Jak z dostępnością części u Was?

Pozdro: crossy.gif

#8 nizin

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - naciągacz łańcuchów

• Forumowicze
  • 209 postów
  • Na FM od: 14 styczeń 2004
  • Motocykl:Elefant

Napisano pon, 08 cze 2009 - 20:36

Witam.

Ja również stałem się posiadaczem takiego cuda, bo w warunkach polskich to raczej jest niecodzienne moto smile.gif. Jak na razie zrobiłem tylko 400km - po zakupie do domu i motorek stoi czekając na regulacje. Jutro zabieram się za pomierzenie "płytek" i teraz pytanie, gdzie można te czesci szybko i sprawnie dostać? Zapytam może jeszcze w wątku Ducati (chyba ze jest tam gdzieś napisane tylko cieżko w miarę sprawnie przebrnąc przez temat na 350 stron) ale może ktoś z ujeżdżających Cagive mi coś doradzi:)

Pozdrófki.

#9 harder

• DesmoManiax DOC Poland
  • 96 postów

Napisano pon, 08 cze 2009 - 22:43

Witam.

Luknij na te stronki:

Desmobsession Kraków
Docpoland
CafeRacer
Mleczek motocykle

Twój silnik konstrukcyjnie jest bliźniaczy z "kwadratowym" SS750 Ducati

Pozdro. crossy.gif

#10 nizin

• Forumowicze
  • 209 postów

Napisano śro, 10 cze 2009 - 07:27

Dzięki za namiary - będe musiał skorzystać:)

Wczoraj walczyłem z przednim cylindrem. Luzy na zaworze wydechwym są wzglednie ok - przy wymianie podkładek byłyby za ciasne. Na ssącym był duży luz ale co sie okazało. Pękł jeden półksiężyc, tj. odkruszyło się ok. 1mm co niestety rozklepało trochę gniazdo w zaworze i nie mogłem za cholere zdjąć tulejki. Po jakimś czasie zwalczyłem temat, przełożyłem tymczasowo półkiężyc z wydechu i luz jest ok.
Dzisaj walcze z drugim cylindrem smile.gif

#11 melon81

NOWICJUSZ - macant tematu

• Forumowicze
  • 22 postów
  • Na FM od: 21 lipiec 2009
  • Motocykl:Cagiva ELEFANT 750

Napisano śro, 22 lip 2009 - 10:04

witam,
od wczoraj jestem posiadaczem Elephanta 750 z 1994r:) jak narazie jestem zajebiscie zadowolony:) moj motocykl podobno występował w tvn turbo ale nie moge znalezc potwierdzenia:) moze ktos sie orientuje ile takich motocykli jest w Polsce lub w Warszawie? są jakies zloty itp?
pozdrawiam

#12 harder

• DesmoManiax DOC Poland
  • 96 postów

Napisano śro, 22 lip 2009 - 22:25

Cytat(melon81 @ 22.07.2009 - 12:04) Wyświetl post

moze ktos sie orientuje ile takich motocykli jest w Polsce

Ja wiem o sześciu (w tym Twój)biggrin.gif

Co do zlotów, to wszystko przed nami. Może nadszedł już czas aby zacząć się poszukiwać na szerszą skalę?

Pozdrawiam crossy.gif

Użytkownik harder edytował ten post śro, 22 lip 2009 - 22:27

#13 melon81

• Forumowicze
  • 22 postów

Napisano pią, 24 lip 2009 - 10:18

chyba będzie ciężko) skoro Ty wiesz tylko o 6, ale moze ogolnie zorganizować zlot motocykli cagiva... mrugacz.gif

pozdrawiam

#14 nizin

• Forumowicze
  • 209 postów

Napisano pią, 24 lip 2009 - 12:09

Proszę, następny zarażony włoszczyzną;)

Mnie też super się na tym sprzęci jeździ, mam tylko zastrzeżenia co do hamulca przedniego, w mieście nie można powiedzieć, żeby był wystarczający - przydałyby się dwie tarcze z 900...

Jak będe miał trochę wolnego czasu trzeba założyć zacisk 4 tłoczkowy z jakiegoś duca (Brembo rulez) i może - o ile jakąś dobiorę, większą tarczę.

melon, na twojego elefanta miał kumpel chrapke, ale się tak wybierał że mu widze podkupiłęś. to jest ta z allegro, która była najpierw za 5400, potem 5100 a staneło na 4900 (przyznaj sie ile jeszcze urwałeś:) )?

Użytkownik nizin edytował ten post pią, 24 lip 2009 - 12:11

#15 melon81

• Forumowicze
  • 22 postów

Napisano pią, 24 lip 2009 - 22:12

to fakt, ze przedni mógłby być nieco solidniejszy
jutro jade w traske na działke 200km na wschód od wawy,,, zobaczymy jak się bedzie sprawował,,,
a faktycznie to jest ta z allegro,,, dobrze, że sie pospieszylem z kupnem bo jestem zajebiscie zadowolony;] a urwałem i owszem... szczerze mówiąc zapłaciłem 4200;) .... w szybkim zakupie pomogło mi to, że sprzedający mieszka 6km ode mnie;) i z bólem sprzedawał, dzwonił juz parę razy i pytał jak sprzęt itp. jak narazie jest super;]

ma ktoś może jakies linki z danymi technicznymi itp? cokolwiek, gdzie można cos poczytac... z góry dzięki

Użytkownik melon81 edytował ten post pią, 24 lip 2009 - 22:35

#16 nizin

• Forumowicze
  • 209 postów

Napisano nie, 26 lip 2009 - 20:49

Kurcze, no to cena zajefajna, aż zazdoszczę normalnie:) . Jeśli sprzęt jest w stanie przyzwoitym to tylko lac i jeździć:)
Ja na razie kupiłem irydówki Denso bo mi przylewało czasem tylny gar przy zapalaniu a nie uśmiecha mi sie ciągle świecy wykręcać. Zrobiłem jakieś 150km i jest ok.

Jak chcesz coś o elefancie poczytać to zamiast googla używaj yahoo - znajdzie dość sporo, jak na ten motocykl, stronek. Jak znajdę chwilę to powklejam jakieś linki z moich poszukiwań.

#17 melon81

• Forumowicze
  • 22 postów

Napisano nie, 26 lip 2009 - 22:17

ok poszukam,

ja właśnie wróciłem z pierwszej wyprawy, 500km w obie strony na działkę, sprzęcik sprawował sie zajebiście, ale pogoda masakra, w tamta strone 100km w deszcz a z powrotem zajebiscie mocny boczny wiatr;/ ale i tak jest git,,, teraz każdy weekend jakis trip sie szykuje;]

a naprawdę za tą cenę to ... rewelka;] opony, napęd, tylny hamulec nowe, silnik gicior,,, także, opłacało sie;]

za tydzien powtórka, na działke i tam tydzien jazdy po podlasiu,,,

pozdro;]

#18 harder

• DesmoManiax DOC Poland
  • 96 postów

Napisano pon, 27 lip 2009 - 23:05

W yahoo wpisz ducati elefant/elephant. W stanach cagivy nie znają bigrazz.gif

pozdrawiam

P.S.
melon81 - gratuluję zakupu i przyjemności z użytkowania

Użytkownik harder edytował ten post pon, 27 lip 2009 - 23:07

#19 nizin

• Forumowicze
  • 209 postów

Napisano wto, 28 lip 2009 - 08:47

Może dziś wiczorkiem coś wrzuce, bo wczoraj nie miałem czasu, a w pracy nie mam linków do stronek z poszukiwań.

Tak na szybko mi się jedna rzecz jeszcze przypomniała. Jakby ktoś zmieniał filtr powietrza i chciał zaoszczędzić, tudzież nie mógł go dostać to można założyć filterek od Cinquecento 900 (m.in.). Nie pamiętam w tej chwili numeru, ale chyba to jest AP022 z Filtrona. Minimalnie grubszy, pozostałę wymiary identyczne. Koszt: FeuWert 14zł:). Nie wiem czy e900 ma taki sam czy nie, ale można sprawdzić na stronie UFI wymiary i porównać z katalogiem Filtrona. Oba dostępne on-line:)

#20 melon81

• Forumowicze
  • 22 postów

Napisano wto, 28 lip 2009 - 12:18

Cytat(nizin @ 28.07.2009 - 10:47) Wyświetl post

Jakby ktoś zmieniał filtr powietrza i chciał zaoszczędzić, tudzież nie mógł go dostać to można założyć filterek od Cinquecento 900 (m.in.). Nie pamiętam w tej chwili numeru, ale chyba to jest AP022 z Filtrona.

dobrze wiedzieć;]

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 Forumowiczów, 1 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |