Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czym wyczyścić chromy i aluminium

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#1 piotr123

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - naciągacz łańcuchów

• Forumowicze
  • 261 postów
  • Na FM od: 12 styczeń 2005
  • Motocykl:DR 800 BIG

Napisano nie, 23 gru 2007 - 16:12

Witam.
Nabyłem niedawno zapuszczoną Virago.Moto chyba przez całe swoje życie stało pod chmurką i wygląda fatalnie.
Wszystkie chromy(nikle) są pokryte rdzawym nalotem.
Z silnika odchodzi srebrna farba-są takie pęcherze pod farba.bede musiał malować cały silnik.. :smile:
Mam tu zdjęcia pokrywek głowic-są aluminiowe i też jest paskudztwo na nich.
http://www.bikepics....ctures/1124405/
http://www.bikepics....ctures/1124401/
Nie da sie tego spolerować-pasta Automax. Może jakąś inną?
A może pomalować dekielki na czarno-np,czarny mat.
Czy ktoś z Was malował juz silnik w motocyklu?jakie farby stosowaliście i podkład?
pozdrawiam

#2 Greedo

MOTOCYKLISTA - izi rajder

• Forumowicze
  • 3925 postów
  • Na FM od: 04 kwiecień 2003
  • Motocykl:Kilka jest

Napisano nie, 23 gru 2007 - 16:32

Witam.
Nabyłem niedawno zapuszczoną Virago.Moto chyba przez całe swoje życie stało pod chmurką i wygląda fatalnie.
Wszystkie chromy(nikle) są pokryte rdzawym nalotem.
Z silnika odchodzi srebrna farba-są takie pęcherze pod farba.bede musiał malować cały silnik.. :smile:
Mam tu zdjęcia pokrywek głowic-są aluminiowe i też jest paskudztwo na nich.
http://www.bikepics....ctures/1124405/
http://www.bikepics....ctures/1124401/
Nie da sie tego spolerować-pasta Automax. Może jakąś inną?
A może pomalować dekielki na czarno-np,czarny mat.
Czy ktoś z Was malował juz silnik w motocyklu?jakie farby stosowaliście i podkład?
pozdrawiam

Malowanie silnika wymaga często jego rozebrania z wielu części, żeby to ładnie wyglądało. Poza tym oczywiście musisz wyjąc go z ramy. Co do aluminium, to polecam taki beżowy płyn KleenFlo (?) który reaguje z alu i po polerowaniu pięknie nabłyszcza

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX  750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

#3 ANDY

KANDYDAT NA MOTONITĘ - polerant szprych

• Forumowicze
  • 517 postów
  • Na FM od: 25 lipiec 2005
  • Motocykl:Raider

Napisano pon, 24 gru 2007 - 14:02

Z czyszczeniem aluminium jest problem. Gdy zakupiłem Virażkę 535 to koła wygladały kiepsko. Zawziołem sie zeby odczyścić piastę przedniego i beben tylnego koła. Podeszłem do tematu naukowo czyli chemią. W garażowych warunkach nic nie wychodzi. Przebarwienie zacieki itd. Dałem do piaskowania ze wskazaniem żeby piaskowali tylko to co chciałem. Przyznam że efekt był bardzo fajny. Zabezpieczyłem szprychy i felgę i trysnołem bezbarwnym. Szprychy oczyściłem z rdzy i pomalowałem srebrnym hamer-cośtam. Felgę doczysciłem srodkiem "kamień i rdza"do garów. Całość wyszła OK. Z deklami może być ciężej. Jeśli są lakierowane to trzeba najierw powalczyć z lakierem. Po piaskowaniu ale bez polerowania i polakierowaniu wychodzi kolor szary. Jak będzie wyglądać po polerce trzeba spróbować. Napewno ważny jest rodzaj lakieru. To, poza piaskowaniem można zronić samemu. A z cylindrami bez rozbiórki nie da rady nic zrobić.

#4 tadeo

MOTONITA - leżący na baku

• Forumowicze
  • 1395 postów
  • Na FM od: 28 sierpień 2006
  • Motocykl:bandit 1200N

Napisano pon, 24 gru 2007 - 14:17

Możesz jeszcze spróbować specjalnym kwasem do czyszczenia aluminium.
Powinna go mieć każda ręczna myjnia.
Nie rozcieńczony daje dobry efekt czyszczący, ale element matowieje, więc przydałaby się jeszcze polerka.

#5 piotr123

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 261 postów
  • Na FM od: 12 styczeń 2005
  • Motocykl:DR 800 BIG

Napisano pon, 24 gru 2007 - 15:59

Dziękuje Panowie za pomysły.Po świętach bede coś działał.
Wesołych Świąt Wszystkim Forumowiczom.

#6 tomulus

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - wąchacz spalin

• Forumowicze
  • 160 postów
  • Na FM od: 09 lipiec 2007
  • Motocykl:Ładny i brzydki

Napisano pon, 24 gru 2007 - 18:04

szukajcie a znajdziecie:

http://forum.motocyk...&hl=polerowanie

#7 dono

• Forumowicze
  • 249 postów
  • Na FM od: 26 wrzesień 2006

Napisano pon, 24 gru 2007 - 18:14

Możesz jeszcze spróbować specjalnym kwasem do czyszczenia aluminium.
Powinna go mieć każda ręczna myjnia.
Nie rozcieńczony daje dobry efekt czyszczący, ale element matowieje, więc przydałaby się jeszcze polerka.

tu raczej chodzi chyba o jakieś środki na bazie zasadowej.
osobiście wolę ręcznie polerowac aluminium, ale jak nie chce ci się lub masz dużo miejsc do których ręcznie nie dotrzesz to możesz spróbować zanurzać w kwasie element. nie daje takich efektów jak polerka ręczna, ale ładnie odczyści i odtłuści. dobrze jest ręcznie polerowane przedniomty zanurzać w takich kwasach, co nadaje dodatkowego połysku. tutaj masz skład roztworu:
Woda 20 ml,
kwas fosforowy stężony H3PO4 80 ml,
kwas azotowy o stężeniu 60-procentowym HNO3 5 ml.

Temperatura roztworu 75-85°C,

oczywiście proporcjonalnie możesz zwiększać ilośc roztworu. ważne żebyć nie przekroczył 85 stopni, bo porobią ci się wżery. najlepiej do 80 stopni trzymać. porób sobie też próby, wyciągnij po 1, 2 minutach i zobacz

#8 jerrygsx

CZYTACZ - zupełny świeżak

• Forumowicze
  • 5 postów
  • Na FM od: 26 listopad 2007
  • Motocykl:kawasaki zx 636

Napisano wto, 25 gru 2007 - 18:00

witam
panowie powiem tak od czyszczenia chromow aluminium itp rzeczy zajmuja sie odpowiednio wyspecjalizowane zaklady ktore prowadza odpwiednie uslugi w tego typu profesjach....ja sam ostatnio oddalem do polerwania nierdzewki itd i tak na dobra sprawe jak policzymy koszty past szmatek polerek itp rzeczy potrzebnych do tego typu prac - dodamy czas spedzony na internecie w poszukiwaniu zlotych rad to na prawde taniej bedzie jak zajmie sie tym ktos to ma o tym pojecie i na prawde wykona to super profesjonalnie tak bylo w moim przypadku .............takze panowie sa pewne rzeczyw ktorych na prawde nie warto kombinowac szukac jakiejs taniej metody gdzie na ogol tak bywa ... niech zrobia to profesjonalisci .....

pozdrawiam

jerrygsx

....zapomnialem dodac o kosztach to na prawde zawiozlem worek gratow i zaplacilem 40 pln a efekt ich pracy doslownie zajelo im to godzine byl nieprawdopodobny...

pozdrawiam

#9 fidotp

NOWICJUSZ - macant tematu

• Forumowicze
  • 19 postów
  • Na FM od: 19 luty 2007
  • Motocykl:Zap 1200

Napisano śro, 26 gru 2007 - 20:01

Czytam wasze posty i dziwię się.
Ludzie, jaki kwas !!!!

Polerka aluminium jest bardzo prosta.
Papier wodny, zaczynacie od 240 a potem coraz drobniejszy aż do 2500.
Wchodzicie na allegro i kupujecie pastę AUTOSOL.
Kilka ruchów i macie taki oto efekt.

http://www.fotosik.p...3210f92d14.html

#10 Biop

• Forumowicze
  • 7 postów
  • Na FM od: 25 listopad 2008
  • Motocykl:Viola 800 '02

Napisano nie, 22 lut 2009 - 04:52

Hej,
Czym czyścicie chromy i silnik??
Potrzebuje jakiegoś patentu na wypolerowanie aluminiowych części silnika, widelców i podrdzewiałych chromów. Mój motorek był trzymany przez poprzedniego właściciela w takich warunkach, ze większość aluminiowych części jest zaśniedziała i wygląda staro.
Najlepszy efekt jak do tej pory dał wodny papier ścierny i polerka tym papierem na mokro, ale to mi zajmie miesiąc żeby doprowadzić ten motorek do stanu ok.
Jakieś pomysły?
Dzięki z góry!
Biop

#11 piter 1600

MOTOCYKLISTA - latający na gumie

• H-D
  • 4401 postów
  • Na FM od: 06 lipiec 2007
  • Motocykl:BMW R1200 GS Adv.LC

Napisano nie, 22 lut 2009 - 05:20

A co Ty czyściłeś papierem ściernym?Chromy można czyścić tylko pastą i to jak najmniej ścierną.Chrom jest bardzo cienką warstwą i łatwo można go uszkodzić bezpowrotnie.A środki kupisz na miejscu w każdym sklepie z częściami i kosmetykami samochodowymi.

2008Chorwacja 4530km   2009Chorwacja Czarnogóra 4480km   2010Czarnogóra Chorwacja 4550km   2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km   2013Włochy Sycylia 6000km   2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

#12 Vector

MOTOCYKLISTA - nocny jeździec

• Forumowicze
  • 4616 postów
  • Na FM od: 07 sierpień 2008

Napisano nie, 22 lut 2009 - 06:02

Cytat(Biop @ 21.02.2009 - 20:52) Wyświetl post

Hej,
Potrzebuje jakiegoś patentu na wypolerowanie aluminiowych części silnika, widelców i podrdzewiałych chromów. Mój motorek był trzymany przez poprzedniego właściciela w takich warunkach, ze większość aluminiowych części jest zaśniedziała i wygląda staro.
Najlepszy efekt jak do tej pory dał wodny papier ścierny i polerka tym papierem na mokro, ale to mi zajmie miesiąc żeby doprowadzić ten motorek do stanu ok.
Jakieś pomysły?
Dzięki z góry!
Biop

No w jakich warunkach? Typowych dla wysp wink.gif Jest do kupienia specjalna pasta do chromu - nazywa się dosłownie - CHROM - widziałem efekt - rewelka lalag.gif

#13 kuraś

NOWICJUSZ - podawacz śrubek

• Forumowicze
  • 96 postów
  • Na FM od: 10 listopad 2008
  • Motocykl:gsx 750 inazuma

Napisano nie, 22 lut 2009 - 20:56

moze i absurdalne rozwiazanie ale dziala na chromy!
kupujesz puszke koli najlepiej org D.gif potem bierzesz sreberko takie jak sie chleb pakuje polewasz np tlumik kola i trzesz jak papierem sciernym tym sreberkiem D.gif:D efekt zajefajny sam testowalem smile.gif) co do aluminium sa takie kostki (pasty polerskie) na alledrogo i jak kupisz biala to bedziesz mial do alu a zielona dziala na nierdzewke no i na chrom tez bo ostatnio koli nie mialem to ta pasta przelecialem smile.gif ale trzeba miec do niej filc do wiertarki i jakas tam regulacje obrotow najlepiej smile.gif)

#14 bart_b

MOTONITA - głaszczący manetkę

• Forumowicze
  • 1546 postów
  • Na FM od: 04 marzec 2005
  • Motocykl:pOmArAńCzOwY

Napisano nie, 22 lut 2009 - 21:47

calkiem niezle działa pasta automax. to na chrom a jesli chodzi o aluminium to papiery scierne a pozniej biala pasta w kostce plus wiertarka i filc

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

#15 lukimaster

KANDYDAT NA MOTONITĘ - czyściciel nagaru

• Forumowicze
  • 615 postów
  • Na FM od: 20 styczeń 2006
  • Motocykl:Gladius 650 mit ABS :-)

Napisano nie, 22 lut 2009 - 23:06

Polecam pastę firmy Sonax (do aluminium i chromu)
Dokładnie tą:

http://moto.allegro....aj_o_chrom.html

#16 Biop

• Forumowicze
  • 7 postów
  • Na FM od: 25 listopad 2008
  • Motocykl:Viola 800 '02

Napisano nie, 22 lut 2009 - 23:14

Cytat(piter 1600 @ 21.02.2009 - 22:20) Wyświetl post

A co Ty czyściłeś papierem ściernym?Chromy można czyścić tylko pastą i to jak najmniej ścierną.Chrom jest bardzo cienką warstwą i łatwo można go uszkodzić bezpowrotnie.A środki kupisz na miejscu w każdym sklepie z częściami i kosmetykami samochodowymi.

Papierem czyściłem aluminium, a chromów jeszcze nie ruszałem, ale wiele chromowanych części będę musiał chromwać jeszcze raz (np oparcie) bo chrom poprostu odchodzi płatami, a wiele innych chromów ma "bąbelki" rdzy więc pewno też do chromowania.
Dzięki za sugestie!!
Pozdr
Biop

#17 aftys6

KANDYDAT NA MOTONITĘ - wypruwacz wydechów

• Forumowicze
  • 968 postów
  • Na FM od: 02 luty 2006
  • Motocykl:NTV Deauville650 - brudas

Napisano pon, 23 lut 2009 - 00:46

Cytat(lukimaster @ 22.02.2009 - 17:06) Wyświetl post

Polecam pastę firmy Sonax (do aluminium i chromu)
Dokładnie tą:

http://moto.allegro....aj_o_chrom.html

też to polecam
dobrze poleruje, zmywa wszelki syf, usuwa ogniska rdzy i na dodatek ma jakiś tam wosk co ładnie to nabłyszcza i pozwala zachowac efekt połysku na dłuze ;]

#18 lacjo

• Forumowicze
  • 23 postów
  • Na FM od: 22 sierpień 2008
  • Motocykl:Kawasaki EN450

Napisano wto, 24 lut 2009 - 09:34

jestem na tym samym etapie... zakupiłem takie gąbki ścierne najdrobniejsze... z aluminium jadę najpierw taką gąbką i poczciwym automaxem... później jeszcze dwa razy automax na szmacie... i ryja swojego mogę oglądać w pokrywie silnika... nie jest to może full wypas ale efekt zadowalający... co do chromów to pasta do tego celu w każdym markecie się jakaś znajdzie, na pewno nie szoruj papierem ściernym... pozdro

#19 pilask

NOWICJUSZ - podwórkowy kaskader

• Forumowicze
  • 113 postów
  • Na FM od: 20 luty 2009
  • Motocykl:kawasaki mean streak

Napisano śro, 25 lut 2009 - 02:46

na allegro jest pełno róznych specyfików droższych i tańszych więc radze tam się rozejrzeć

#20 Calvin

• Forumowicze
  • 23 postów
  • Na FM od: 12 luty 2009
  • Motocykl:Hayabusa K8

Napisano śro, 25 lut 2009 - 04:23

Cytat(Biop @ 21.02.2009 - 22:52) Wyświetl post

Hej,
Jakieś pomysły?
Dzięki z góry!
Biop

W większości sklepów motoryzacyjnych są pasty polerskie .Najpierw szmatka nakładasz pastę ,polerujesz ,następnie suchą drugą szmatką poprawiasz .Efekt gwarantowany ,nieraz czyściłem aluminium oraz części chromowane.O ile nie schodziło by ręcznie są filcowe it. nakładki filcowe na wiertarkę (zakłada się do uchwytu) i podobnie ,trochę pasty ,polerka i na such .Powodzenia .

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 Forumowiczów, 0 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |