Skocz do zawartości

Zdjęcie

Olej przepracowany

• Zamknięty Temat jest zamknięty
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 zalmen3

KANDYDAT NA MOTONITĘ - czyściciel nagaru

• Forumowicze
  • 610 postów
  • Na FM od: 11 czerwiec 2004
  • Motocykl:Varadero 1000

Napisano śro, 03 wrz 2008 - 12:32

Po wymianie oleju w mojej maszynie i kilku innych jakie sie znalazly pod reka, w garazu zalega mi spora ilosc oleju przepracowanego, z ktora za bardzo nie wiem co zrobic. Gdzies mi sie obilo o uszy, ze sa firmy (punkty, warsztaty), w ktorych mozna taki olej oddac, ale jak pytalem znajomych, czy obslugi stacji benzynowych to nikt nic nie wie, moze ktos z forumowiczow gdzie mozna sie tego pozbyc (legalnie)? Oczywiscie najfajniej byloby w Poznaniu lub okolicach, ale jak nie bedzie wyjscia to w ramach przejazdzki moge podskoczyc gdzies dalej :icon_twisted:

Pozdrawiam

Użytkownik zalmen3 edytował ten post śro, 03 wrz 2008 - 12:37

1999785477_1.gif

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

#2 Dominik Szymański

Tempus Fugit

• Administrator
  • 7664 postów
  • Na FM od: 12 październik 2002
  • Motocykl:brudne i czyste

Napisano śro, 03 wrz 2008 - 14:36

Rafit, 061 8741758.
pzdr
hrg.pl

#3 Mor

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - cezeciarz agroturysta

• Forumowicze
  • 390 postów
  • Na FM od: 06 sierpień 2008
  • Motocykl:RSV4 i CBR 1000RR sc59

Napisano śro, 03 wrz 2008 - 14:45

To podłączę się pod temat. We Wrocku ktoś zna jakieś namiary na podobną firmę?

#4 popek

• Forumowicze
  • 353 postów
  • Na FM od: 01 luty 2006
  • Motocykl:FZS FAZER 600 '01

Napisano śro, 03 wrz 2008 - 18:28

heh kiedys pytalem o to samo - odpowiedz byla ze w kazdym serwisie z podziekowaniem przyjma przepracowany olej... wiec kiedys przy okazji wymiany hebli w serwisie zapytalem czy mozna im olej przywiec przepracowany.. odpowiedz byla taka ze oni sami maja problem ze starym olejem - wolalem wiec juz nie pytac jak oni go "utylizuja". Poki co byl to jedyny warsztat w ktorym pytalem.

#5 plecaczek

CZYTACZ - zupełny świeżak

• Forumowicze
  • 1 postów
  • Na FM od: 04 lipiec 2006

Napisano śro, 03 wrz 2008 - 20:10

Rafit, 061 8741758.
pzdr

Dzieki za namiar - jutro zadzwonie.

Pozdrawiam

#6 J.A.C.E.K

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - dwusuwowy rider

• Forumowicze
  • 280 postów
  • Na FM od: 30 styczeń 2007
  • Motocykl:TDM 850 4TX

Napisano śro, 03 wrz 2008 - 20:25

hem, post słuszny, park maszynowy dość boagty, cos w Warszafce lub okolicach? Pozbyłbym się z garażu wystawki baniaków z przepałem...
Ja.

#7 _speedy_

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - dwusuwowy rider

• Forumowicze
  • 311 postów
  • Na FM od: 11 luty 2008

Napisano śro, 03 wrz 2008 - 20:54

ja słyszałem ze niektórzy skupuja taki olej i po jakis tam przemianach stosuja jako opał

#8 Mor

• Forumowicze
  • 390 postów
  • Na FM od: 06 sierpień 2008
  • Motocykl:RSV4 i CBR 1000RR sc59

Napisano śro, 03 wrz 2008 - 21:08

ja słyszałem ze niektórzy skupuja taki olej i po jakis tam przemianach stosuja jako opał

Jako opał to i bez przetwarzania. W polowym garażu-warsztacie zrobiliśmy z felgi piecyk na olej. Warunki nam się polepszyły i stoją dwie beczki po 200l przepałki i w butelkach jeszcze ze setka...

#9 Motong

NOWICJUSZ - macant tematu

• Forumowicze
  • 10 postów
  • Na FM od: 06 czerwiec 2008
  • Motocykl:Ry6

Napisano wto, 09 wrz 2008 - 15:51

Jeśli ma ktoś problem z przepracowanym olejem i nie wiem co z nim zrobić, prosze o kontak z firmą Motosprzęt Poznań ul. Małeckiego 35 lub pod numerem telefonu 061-86-43-444

#10 jacekj

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - wąchacz spalin

• Forumowicze
  • 130 postów
  • Na FM od: 05 maj 2007
  • Motocykl:CBR 1000 RR, VFR 1200 X

Napisano wto, 09 wrz 2008 - 16:35

kilka słów o oleju przepracowanym :

- olej przepracowany (podobnie jak opakowanie po nim) jest traktowane jako ODPAD NIEBEZPIECZNY. Do jego przewozu, magazynowania, handlu wymagane są specjalne uprawnienia.

- olej przepracowany jest wysoce szkodliwy dla zdrowia o ile ma kontakt ze skórą lub mamy kontakt z oparami lub mgłą olejową. Długotrwały i powtarzalny kontakt z olejem przepracowanym może prowadzić do poważnych zwyrodnień oraz nowotworów.

- olej przepracowany jest w Polsce powsechnie używany do opalania w piecach C.O. w zastępstwie oleju opałowego. Tego typu rozwiązanie MOŻE BYĆ STOSOWANE jedynie w przypadku zainwestowania w odpowiedni palnik oraz konieczna jest zgoda lokalnego wydziału ochrony środowiska. W praktyce nie słyszałem, żeby komuś udało się ją zdobyć.

- olej przepracowany jest poszukiwanym towarem i warsztaty samochodowe odsprzedaja go firmom skupującym oleje otrzymując od kilkunastu do kilkudziesięciu groszy na litrze. Odkupować może JEDYNIE firma posiadająca koncesję na obrót takimi olejami. Przy odbiorze jest zobowiązana pozostawić kwit na odebraną ilość - z tego się później rozlicza. Dlatego ze zdziwieniem przeczytałem o problemach z pozbyciem się oleju przeprac.

J.

Użytkownik jacekj edytował ten post wto, 09 wrz 2008 - 16:37

#11 jeszua

MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY - tańczący z winklami

• Super-Moderatorzy
  • 8174 postów
  • Na FM od: 28 czerwiec 2004
  • Motocykl:kanapa i kibelek

Napisano wto, 09 wrz 2008 - 17:51

jak widać znasz temat :D a jest jakiś wykaz firm z koncesjami? mój mechanik (samochodowy) pytał, też szuka...
jsz

#12 jacekj

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - wąchacz spalin

• Forumowicze
  • 130 postów
  • Na FM od: 05 maj 2007
  • Motocykl:CBR 1000 RR, VFR 1200 X

Napisano wto, 09 wrz 2008 - 19:39

tak. W Polsce jest kilka firm, które posiadają koncesję na zbiórkę, transport, obrót i przerób olejów przepracowanych. Przykładowe :

1. Konsorcjum Olejów Przepracowanych - Organizacja Odzysku S.A.
2. Oiler
3. ABOiL Sp. z o.o.
4. Eko-Prim S C
5. Petro-Oil
6. Ran-Dickmar Sp. z o.o.
7. i inne

Każda z firm ma swóją własną sieć odbioru oleju.

kontaktów można szukać w Polskich Książkach Telefonicznych pod hasłem : Oleje Przepracowane lub na stronach internetowych wpisując nazwę firmy.

http://firmy.pkt.pl/...Nvd2FuZQ==.html

J.

#13 Dominik Szymański

Tempus Fugit

• Administrator
  • 7664 postów
  • Na FM od: 12 październik 2002
  • Motocykl:brudne i czyste

Napisano wto, 09 wrz 2008 - 19:54

Potwierdzam, mój warsztat ma umowę z firmą Rafit Poznań, otrzymujemy specjalne beczki na przepracowany olej z zabezpieczeniami przed samodzielnym odsysaniem. Jest on odbierany na telefon.
Teoretycznie powinni nam za to płacić, o ile pamętam 7 gr za litr, niemniej jeszcze mi się nie zdarzył przelew od nich. To jednak nieistotne, ważne że olej wędruje w odpowiednie miejsce, a nie - co jeszcze niestety powszechne - w ziemię...
pzdr
hrg.pl

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 Forumowiczów, 0 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

xenon i światła LED | skład węgla | opony zimowe | kierownik budowy Poznań | lotnisko odszkodowanie | malowanie poznań